kategoria: Macintosh
[#1] Shapeshifter artefakty w grach 3D pod Vampire P96
Witam, mam problem z grami 3d na Vampire 1200 pod shapeshifterem na sterowniku graficznym cybergraphics/p96.
W grach 3d mam artefakty uniemożliwiające granie. Wolfenstein, marathon to samo.
Wygląda to tak: link

Gry typu warcraft 2 smigaja bez problemu.

Testowałem różne sterowniki z aminetu dla kart pod picasso: CardTrickEVD, P96_SVD_14 - efekt ten sam.
Bez problemu natomiast działa wszystko po wybraniu Amiga Bitplanes czyli standardowe AGA 256kolorów.

Jakiś tips co jeszcze można sprawdzić? Pozostało tylko zreinstalować całego WB z P96 i SAGA.

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 19:29:53 przez Maffi
[#2] Re: Shapeshifter artefakty w grach 3D pod Vampire P96

@Maffi, post #1

Tak trochę wygląda jakby brakowało pamięci.
[#3] Re: Shapeshifter artefakty w grach 3D pod Vampire P96

@adam_mierzwa, post #2

Teraz już tak namieszałem, że i na amiga bitplanes mam ten sam efekt :) Czyli nie do końca problem leży w P96 i SAGA.
Ramu dla mac'a mam ustawione 64MB.

Grzebię dalej :)
[#4] Re: Shapeshifter artefakty w grach 3D pod Vampire P96

@Maffi, post #3

Ok, teraz już w żadnym trybie na vampire to nie działa.
Do testów wsadziłem 68040 nic nie zmieniając w systemie i w trybie AGA działa ok :)

Czyli dochodzę do miejsca, że to wina Vampire :)

i...... znalazłem :)

Trzeba wyłączyć w vampire FPU przez VCONTROL FP 0
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem