kategoria: Macintosh
[#1] FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!
Ta nowa wersja FUSION aktualizuje najpopularniejszy emulator Maca, aby zapewnić obsługę nowoczesnego systemu. Wirtualny sterownik CD-ROM do montowania obrazów .ISO CD-ROM sprawia, że ​​oprogramowanie systemowe i instalacja gier stają się dziecinnie proste! Wszystkie nowe funkcje, takie jak ulepszone sterowniki wideo P96 (w tym niektóre dla popularnych systemów opartych na FPGA), nowe opcje menu do kontrolowania typu i funkcjonalności procesora, zaktualizowane procedury obsługi zasobów i wiele innych ulepszeń, które zostały ukończone, ale nigdy nie zostały wydane w ostatniej wersji FUSION . Cechy FUSION 4:

Nowy RsrvKick (wymagany ze względu na Amiga OS3.2)
Nieograniczony rozmiar twardego pliku i ulepszone buforowanie
Sterownik ISO do używania plików .toast, .iso i innych plików obrazów CD-ROM
Wsparcie dla akceleratorów FPGA
Wszystkie nowe sterowniki wideo, obsługujące przyspieszenie wraz z wyższymi rozdzielczościami i głębią kolorów
Ulepszony transfer plików między Macem a Amigą

link
[#2] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@egzekutor27, post #1

A zdajesz sobie sprawę że ta zapowiedź wisi na tej stronie od ponad roku?
[#3] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@egzekutor27, post #1

Co za wkurzająca marketningowa maniera...
I nie, Fusion nie jest najlepszy. Najlepszy jest ShapeShifter.
1
[#4] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@Daclaw, post #3

bo najlepszy mac to amiga
3
[#5] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@juen, post #4

A najlepsza Amiga to pecet xD.
2
[#6] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@karolb, post #5

A najlepszy pecet to Mac.

... i koło się zamyka, odwieczny cykl natury
1
[#7] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@karolb, post #5

Dla mnie mistrzostwo.
4
[#8] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@Stoopi, post #7

OK
1
[#9] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@Stoopi, post #7

brawo!
[#10] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@Daclaw, post #3

Długa tak myślałem i uzywałem SS aż wkońcu kiedyś cos mnie tknęło odpaliłem Fusiona.

Fusion jest lepszym emulatorem niż SS. Choćby dlatego, ze obsługuje plikopartycje do 8gb (ss max 2gb)
2
[#11] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@Wankowicz, post #10

Używam obu emulatorów. Wg mnie SS jest lepszy ze względu na możliwość korzystania z zewnętrznych sterownikow graficznych, taki MuEVD naprawdę robi robotę. Oczywiście nie robiłem żadnych dokładnych pomiarów, ale wg mnie SS jest szybszy.
[#12] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@Atryda, post #11

Najprawdopodobniej Fusion jest szybszy na 68030 i 68040 a Shape Shifter szybszy na 68060. Jim Drew nie uznawal 68060 wiec Fusion nie ma zadnego kodu wspierajacego ten procesor. Z kolei autor Shape Shiftera mial i uzywal 68060, wiec jest tam duzo kodu dla 68060.
2
[#13] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@Wankowicz, post #10

A tak swoja droga, do 8GB plikopartycja? To mnie troche zastanawia, bo Amiga OS nie obsluguje plikow dluzszych niz 2GB. Ciekawe jak to jest rozwiazane.
[#14] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@Wankowicz, post #10

I ja też wolę Fusion, mam skonfigurowane oba od lat (SS i Fusion), ale zarówno na 030, jak i teraz na Warpie 1260 z warpową GFX przez P96 wolę Fusion.
[#15] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@Wankowicz, post #10

Choćby dlatego, ze obsługuje plikopartycje do 8gb (ss max 2gb)


Przy takich wielkościach to się po prostu partycję dysku daje emulatorowi.
[#16] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@hrw, post #15

SS nie obsługuje partycji powyżej 2gb
[#17] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@Wankowicz, post #16

Fusion wiesza mi się na TF1260 z SS nie mam żadnych problemów i śmiga jak złoto.
Skonfigurowałem sobie emu Maca tak, że z pod pakietu Office mogę nawet drukować sobie na Amigowej drukarce. Miodzio.
No i lepsza współpraca z systemem SS niż Fusion. Też myślałem, że Fusion to samo złoto, póki nie przekonałem się do SS. Zgadzam się, że na 030 Fusion jest szybszy niż SS.
[#18] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@zilog, post #17

Z jakiego drivera video korzystasz pod SS?
[#19] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@Don_Adan, post #13

Niby Jim Drew pisze, ze ten Fusion jest gotowy. I sterownikow brakuje dla jakichs nowych (?) kart FPGA.

link
[#20] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@Don_Adan, post #19

Ale jaki problem wydać i sprzedawać program bez obsługi dodatkowych sterownikow dla fpga
Tych nowych kart jest mniej niż starych, a o emulatorach nie wspominając.

Gdzieś jest "haczyk" 😜

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 12:00:57 przez Norbert
[#21] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@Norbert, post #20

No autor wyjaśnił to w podlinkowanym komentarzu
[#22] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@wali7, post #6

Nigdy nie zrozumiem, dlaczego ktokolwiek moze wogole lubic
system MacOS . Mam w firmie i lapki i stacjonarne jabłka. to jest taki
shit, to jest takie slabe, tak bardzo ciezko sie pracuje ze skrotami klawiaturowymi.
organizacja okienek, przenoszenie danych to jest dramat. wieczne fochy aplikacji.
niedobrze az sie robi. a ślinienie się na te maki to jak z piłką nożną.., jest takie 'pedalskie'

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 13:19:34 przez habit
2
[#23] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@habit, post #22

Może dlatego że dostępne było/jest takie oprogramowanie, gry, których nie było na Amidze
3
[#24] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@Don_Adan, post #19

Tylko o co mu moze chodzic? V2, V4, ZZ9000, Warp? Bo nic innego mi nie przychodzi do glowy co by mialo miec grafike w FPGA. Pare lat temu Jim pisal o jakiejs karcie w FPGA, ktora miala zabic Vampire'a i byc w pelni 68040 kompatybilna. Moze chodzilo mu o Buffee, ale to raczej ARM a nie FPGA. No i PiStorm juz raczej zabil Buffee, wedlug mnie male szanse, ze Buffee sie jeszcze pojawi zywa, a miala byc jakis rok temu. Mist i Mister sa raczej za slabe na cos takiego.
[#25] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@Atryda, post #11

Ja robiłem swego czasu. Z trzech wówczas istniejących (SS, Fusion, Emplant Lite) ShapaShifter był wyraźnie "najsprawniejszy", także na oko i pod względem ergonomii konfiguracji.
[#26] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@habit, post #22

Też tego nigdy nie rozumiałem. Tej dziwnej renomy Maców, jeszcze 68k, jako sprzętu "do grafiki". Jak w tym się nawet nie dało normalnie zmienić rozdzielczości ekranu, bo była na sztywno skojarzona z monitorem. Ewentualnie, może Quadra do czegoś się jeszcze nadawała.
[#27] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@habit, post #22

Akurat z MacOSem mam najmniejszy kontakt (ale większy od zera), z innymi produktami Apple trochę większy (w stopniu umiarkowanym), jednak na podstawie tych moich doświadczeń uważam , że Apple niezwykle dba o ergonomię i konsekwencję w stosowanych rozwiązaniach. Po dokładnie przeciwnej stronie barykady stoi M$, który chyba za punkt honoru przyjął, aby kolejne produkty obsługiwało się w zupełnie odmienny sposób. Dla użytkownika ma znaczenie że pewne rzeczy robi się w podobnie pomyślany sposób, a nie od sasa do lasa.
1
[#28] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@habit, post #22

Kurde, jakbym czytał o Windows 10. Może to kwestia przyzwyczajeń?
[#29] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@Daclaw, post #26

No maki miały 8bit (16bit w najniższej rozdziałce) w 1990 roku, dwa lata przed Amigą
[#30] Re: FUSION, najlepszy emulator Macintosha dla Amigi, powraca jako FUSION 4!

@Daclaw, post #26

Pierwszy popularny system, który miał kontrolę nad kolorem i czcionkami. Pierwszy, który wprowadzał skomresowane video i jego odmianę zdjęć/panoramy 360 stopni. No i stabilny. Okupione oczywiście jeszcze większymi wymaganiami sprzętowymi niż windows.

A teraz to już fetysz, windows ma wszystkie bajery.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem