[#1] DosBox_RTG 68k a imgmount
Czy imgmount na Amidze w DosBox_RTG 68k normalnie i poprawnie montuje obrazy img jako dyski twarde lub płytki .iso?
Niestety u mnie (pod PiStormem) dostaję komunikat, że obraz zamontowany ale jak wpisuję C: to nie widzi że dysk jest w ogóle zamontowany.
Próbowałem i

imgmount 0

i

imgmount c

Obraz stworzyłem pod PC więc parametry i geometrię mam ok. Pod DosBoxem pctowym działa ok.
[#2] Re: DosBox_RTG 68k a imgmount

@pong777, post #1

Przykład z instrukcji.

imgmount d f:\img\CD1.cue -t cdrom




Podaj co Ty wpisujesz ?
[#3] Re: DosBox_RTG 68k a imgmount

@Norbert, post #2

imgmount 0 Stuff:Emulators/DosBox/windows95.img -size 512,63,64,520 -t hdd


lub

imgmount c Stuff:Emulators/DosBox/windows95.img -size 512,63,64,520 -t hdd
[#4] Re: DosBox_RTG 68k a imgmount

@pong777, post #3


Start the line with 512 and then add the 3 first parts in reverse order. In other words:

imgmount ...... -size 512,63,16,142

Here's a tip: the first 3 numbers should always be the same. So all you really need is the cyl=X. In other words, it should always be:
imgmount ...... -size 512,63,16,X

Only the X changes, according to the size you specify when you create the image.



Może tu jest problem. U ciebie jest 64, a ma być 16
1
[#5] Re: DosBox_RTG 68k a imgmount

@Norbert, post #4

Raczej nie bo po stworzeniu plikopartycji pod PC:

imgmake windows95.img -t hd -size 1024


komputer wypluwa:

Creating an image file with 520 cylinders, 64 heads and 63 sectors windows95.img



Ten obraz działa pod DosBox na PC. Montuje się i można zainstalować np. W95 i go potem zabootować.

imgmake nie działa pod Amigą.



Ostatnia aktualizacja: 11.02.2023 19:09:27 przez pong777
[#6] Re: DosBox_RTG 68k a imgmount

@pong777, post #5

Zrób partycje 70MB i zobacz co wypluje program i czy dosbox to podmontuj

Spróbuj też coś takiego

imgmount C: disk.ima -t hdd -fs fat



Ostatnia aktualizacja: 11.02.2023 19:54:33 przez Norbert
[#7] Re: DosBox_RTG 68k a imgmount

@pong777, post #1

Niestety u mnie (pod PiStormem) dostaję komunikat, że obraz zamontowany ale jak wpisuję C: to nie widzi że dysk jest w ogóle zamontowany.
Musisz zbootować DB z bootdisk'a np DOS'a 6.22, odpalić FDISK, potraktować nim Twój Win95.img, zresetować DB jeszcze raz zbootować z DOS'a i sformatować (FORMAT C:), po tej operacji masz dysk C: widoczny i gotowy do pracy.

Instalacja Win95 na DOSBox'ie 0.74? Ta wersja nie 'support'uje' Win 9x, więc ciężko to widzę.
[#8] Re: DosBox_RTG 68k a imgmount

@AmiClassic, post #7

Według tej strony , Windows95 działa już od wersji 0.73
[#9] Re: DosBox_RTG 68k a imgmount

@AmiClassic, post #7

Udało się i działa i DOS, i Win 3.11 for Workgroup i Windows 95.
Faktycznie trzeba robić obraz bez filesystemu (-fs none) i wszystko od zera przechodzić czyli FDISK i formatowanie. Wpierw oczywiście zabootować z docelowej dyskietki startowej, która posiada wspomniane wyżej narzędzia.

W95 działa z emulowaną kartą S3 w 16 kolorach. Niestety pracuje dość niestabilnie sam z siebie. Po prostu freezuje.

W311 nie ma problemów. Działa na PiStorm z frameskip ustawionym na 0.

W311 pod PC-Taskiem 4.4 działa z 5 razy wolniej niż pod DosBoxem a powinno być chyba odwrotnie?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2023 19:38:15 przez pong777
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem