[#1] Animaster
Eeeee, mój faworyt zajął II miejsce, a tak liczyłem na "1 MAY". Po obejrzeniu tej animki przez tydzień dochodziłem do siebie
1 miejsce też bdb, ale IMHO mniejsze wrażenie niż poprzednia.
Amigowcy co sądzicie o tychże pracach? Mnie bardzo wkurzyło w Animasterze brak opisów dotyczących poszczególnycg prac: jak długo, jaki soft, jakie pluginy itp... prowadząca i jurorzy wręcz bali się słowa "raytracing", chyba nie padła nazwa ani jednego programu.
[#2] Re: Animaster

@Prince, post #1

...no i nie ma sie co dziwic - szerokiej publicznosci nie wiele powie nazwa jednego czy drugiego specjalizowanego softu, a chodzi glownie o promocje mlodych ludzi poslugujacych sie tym medium jako drogi przekazu wizualnego/artystycznego. Fajnie, ze znalazla sie stacja TV, ktora podchwycila temat na fali sukcesu bagginsowej "katedry". Najprawdopodobniej jeszcze na to za wczesnie, ale takie inicjatywy w nastepnych latach maja szanse bardzo ozywic polski rynek animacji. Co do uzytego oprogramowania i sprzetu to musz powiedziec ze dla chcacego nic trudnego: wystarczy nieco poszperac w sieci i sporo danych (przynajmniej na temat zwycieskich prac) mozna znalezc :) O ile pamietam to zwycieska praca powstala glownie na Cinemie 4d, a ow oslawiony "1 may" na 3ds max + rendering sprzetowy przy pomocy kombajnu o nazwie renderdrive...
[#3] Re: Animaster

@Prince, post #1

Może komuś się przyda ten link:
http://www.dtm2002.3d.pl/1-may%20400x300dvix.avi
...1 MAY
[#4] Re: Animaster

@Prince, post #3

Dzieki! Wlasnie mialem zamiar tego szukac gdzies na sieci. No teraz juz nie musze. :) Jeszcze raz dzieki.
[#5] Re: Animaster

@Prince, post #1

A nie uważacie żew ten cały Animaster to poprostu przenisienie sceny i produkcji z nią związanej na ekran TV, pokazanie jej szerszej publiczności i w ogóle lekkie skomercjalizowanie. Taka jest moja opinia. Co Wy na to
[#6] Re: Animaster

@biolog, post #5

Skąd Ci to przyszło do głowy? Tylko dlatego, że te animacje były robione na kompach, tak jak produkty scenowe??
[#7] Re: Animaster

@Prince, post #3

Rany moja szczena. Jak mi gruchnęła o ziemie, auć jeszcze boli. :D To była genialna animka, naprawde bomba.
[#8] Re: Animaster

@Olo, post #7

hehe - jesli jeszcze ktos nie widzial polecam obejrzenie tego filmiku ftp://bizon-ftp:bizon@bizon.cad.pl/pepe.avi , ktory mogl byc po czesci insipracja Daniela Zdunczyka przy pracy nad "1 majem". Pewnym plusem pracy Daniela Martineza Lary wzgledem dziela jego polskiego imiennika jest pewien wyrazniejszy i bardziej drapiezny rys fabularny :) Swego czasu ta animka zrobila na mnie ogromne wrazenie i w duecie z AlienSong pchnela mnie w kierunku animcji 3d :)

pzdr
[#9] Re: Animaster

@biolog, post #5

Scena? Eee - raczej ci ludzie ze scena nie maja zbyt duzo wspolnego. Tak prawde mowiac to dzisiaj juz scena dogorywa. 10 lat temu na polskie party potrafilo zjechac 1000 osob (i zdecydowana wiekszosc to amigowcy) i przywiezc kilka dem. Dzisiaj komputerow jest chyba ze 100 czy 200 razy wiecej a na party trudno sciagnac 200 osob. Do tego przywoza 2, 1 albo wcale dem. Ja mysle, ze ta epoka sie poprostu skonczyla.
[#10] Re: Animaster

@Prince, post #6

Ale mi się dostało za wyrażenie swojej opinii. Oglądając niektóre animki miałem wrażenie że ludzie je robiący musieli kiedykolwiek zetknąć się ze sceną, albo przynajmniej coś o niej usłyszeć

A to że scena umiera śmiercią naturalną to wiadomo od dłuższego czasu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem