[#1] Cytadela na Linuxa
Cytadela na Linuxa się rozwija:

http://www.linuxgames.pl/gry/cytadela-0.8.html

Skoro to jest pod Linuxa, SDL i OpenGL to pewnie niewiele roboty by trzeba było włożyć żeby zadziałało na MorphOS. :)

[#2] Re: Cytadela na LinuKSa

@MDW, post #1

O. Sprawdzę sobie czy w to coś w ogóle da się grać w tych czasach. :)

BTW.. Linuksa misiaki, gdy odmieniamy tę nazwę to x zamieniamy na ks. ..I tak dobrze, że bez apostrofów.. ;)



Ostatnia modyfikacja: 12.09.2008 09:21:37
[#3] Re: Cytadela na Linuxa

@MDW, post #1

Mamy już prawdziwego Dooma, więc obejdzie się. Cytadela, poza tym, że była FPP i dała się odpalić na A500* nie miała żadnej zalety.




______________________
* bo na mojej A4000 już nie
[#4] Re: Cytadela na LinuKSa

@Kokos, post #2

Wiem wiem... Tak jak Xboksa. Ale jakoś mi to tak nie pasuje. No ale w końcu się przełamię i zacznę tak pisać. Chociaż znając siebie to pewnie będę po prosu konstruował tak zdania żeby nie odmieniać tych nieszczęsnych nazw typu Xbox, Linux.
Może uda mi się jednak przełamać. Przez długie lata mówiłem "druszlak" i jak się dowiedziałem, że powinno się mówić "durszlak" to myślałem, że zwymiotuję. No ale już się przestawiłem i tak mówię. Uszy mi więdną jak 99% ludzi mówi "włanczać", "przełanczać" (tak jakbyśmy mieli "wyłanczniki" a nie "wyłączniki"). Ja już to wywaliłem ze swojego słownika na tyle, że już podświadomie mówię "włączać", "przełączać". No i to nieszczęsne "tą" i "tę". Też się już przestawiłem ale zajęło mi chyba z rok.

Generalnie muszę powiedzieć, że bardzo mi pasuje pisownia "MOSa", "MorphOSa" bez tego nieszczęsnego myślnika ("MOS-a", "MorphOS-a") i jeszcze czasem go nie dostawiam. No ale zdaję sobie sprawę z tego, że trzeba i zacznę to pewnie robić zawsze. :(

[#5] Re: Cytadela na LinuKSa

@MDW, post #4

Przy MOS to faktycznie trzeba stawiać kreseczkę, ale przy pełnej nazwie morphos to już raczej nie bo to nie jest skrótowiec. Po prostu Morphosa. :]

[#6] Re: Cytadela na Linuxa

@Daclaw, post #3

E. Wygląda całkiem nieźle ten port. Choć jak pamiętam z Ami to faktycznie za dlugo w grać się nie dawało. :( Nie pamiętam dlaczemu.

[#7] Re: Cytadela na LinuKSa

@Kokos, post #5

MorphOS to Morph Operating System więc też trochę jakby skrótowiec. :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem