[#1] Wyłącz komputer, włóż dyskietkę...
W wielu instrukcjach do amigowych programów jest taka procedura uruchamiania programu z dyskietki:

Wyłącz komputer, włóż dyskietkę do napędu, włącz komputer itd.

Tak z ciekawości - czy ktoś z Was rzeczywiście tak postępował? Ja zawsze wkładałem dyskietki do stacji, gdy komputer był włączony, z tym że po resecie.

[#2] Re: Wyłącz komputer, włóż dyskietkę...

@PopoCop, post #1

Tak jest bezpieczniej dla stacji dysków, ale ja też tak postępowałem jak Ty ;)



Ostatnia modyfikacja: 27.10.2008 16:04:36
[#3] Re: Wyłącz komputer, włóż dyskietkę...

@PopoCop, post #1

Nigdy w zyciu. To jest niezdrowe dla komputera. Nalezy stosowac resety, a zimne resety (wylaczanie kompa) tylko w ostatecznosci. Przypuscmy ze gramy/gralismy codziennie w 20 gier. Taka Ami pewnie by padla juz po 3 latach takiego uzywania. ;)
[#4] Re: Wyłącz komputer, włóż dyskietkę...

@PopoCop, post #1

> Wyłącz komputer, włóż dyskietkę do napędu, włącz
> komputer
itd.

To jest tylko takie "zabezpieczenie" na przyszłość, dla samych autorów, żeby upewnić się że ta początkująca część użytkowników nie będzie wkładać dyskietki podczas gdy inna gra/program z niej korzysta.
Trudniej było by napisać coś bardziej szczegółowego, pokroju: "zapisz sobie stan w grze w której aktualnie jesteś lub dokument nad którym właśnie pracujesz i czekając aż dioda twojej stacji przestanie się świecic..." ;)
Łatwiej zakładać że ktoś właśnie co włączył komputer dla TEJ gry, niźli ma go już parę godzin włączony.

No wiecie, coś jak z pozoru kretyńskie zabezpieczenia na stronkach z filmikami/zdjęciami dla dorosłych kiedy to mamy potwierdzić swój wiek.
Nie służy to niczemu więcej niż tylko jej twórcom którzy w tym momencie mają czyste sumienie, "w razie czego". ;)



Ostatnia modyfikacja: 27.10.2008 17:13:17
[#5] Re: Wyłącz komputer, włóż dyskietkę...

@Andrzej Drozd, post #3

Też mi się wydaje, że ciągłe włączanie i wyłączanie komputera nie jest dla niego zbyt zdrowe. Poza tym ktoś mi kiedyś mówił, że jeśli komputer się włączy gdy dyskietka jest w napędzie, to jest ryzyko, że głowica w stacji może zarysować nośnik.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem