[#1] przenoszenie windy
znacie moze jakis soft (najlepiej darmowy) ktory umozliwia przeniesienie wirusa xp na inny dysk? I nie chodzi mi o transfer ustawien tylko calego systemu, tak zebym nie potrzebowal plyty instalacyjnej.

[#2] Re: przenoszenie windy

@vi-bee, post #1

Jeżeli masz dysk Maxtora lub Seagate to polecam MaxBlast 5. Klonowałem nim partycję z Maxtora (PATA) na RAIDa zbudowanego na dwóch "Sigejtach" (SATA II). Szybko, sprawnie i po dłuższym czasie użytkowania tak sklonowanego systemu mogę śmiało powiedzieć, że bezpiecznie. Ciekawą opcją w tym programie jest klonowanie proporcjonalne - gdy klonujesz dysk z małego na duży i nie chcesz bawić się w ustawianie partycji, wystarczy kliknąć 2 guziki na krzyż a program sklonuje dane ze starego dysku na nowy zakładając po drodze partycje tak samo jak na starym dysku, tylko proporcjonalnie większe. Oczywiście ręczne przenoszenie partycji i np. zmiana jej filesystemu z FAT32 na NTFS w locie też jest możliwa.



Ostatnia modyfikacja: 06.02.2009 09:59:19
[#3] Re: przenoszenie windy

@vi-bee, post #1

a jak by zrobic backup jakims programem calej partycji i pozniej wgranie go na inny dysk?

[#4] Re: przenoszenie windy

@Banderas, post #3

Taki prosty backup nie przejdzie - WinXP ma zabezpieczenie przed takim przenoszeniem. Chociaż nowy NortonGhost potrafi już sklonować taką partycję, ale program w odróżnieniu od MaxBlasta jest płatny.
[#5] Re: przenoszenie windy

@Banderas, post #3

no wlasnie tez o tego typu programie myslalem, a nie chce zadnego pirata szczegolnie w przypadku danych, bo juz pare razy sie na tym przejechalem i podejrzewam ze po prostu program 'skumal' ze jest zcrackowany i po zlosci skasowal dane

[#6] Re: przenoszenie windy

@vi-bee, post #5

Acronis True Image. Bardzo fajny i prosty.

[#7] Re: przenoszenie windy

@vi-bee, post #1

ja zrobiłem kopię zapasową windy za pomocą partimage z rescuecd, ale przyznam się bez bicia - nie próbowałem przywracać i nie wiem czy działa w 100% dobrze

[#8] Re: przenoszenie windy

@vi-bee, post #1

Norto Ghost (wersja DOS) jest na pewno OK. Używam od dość dawna i nigdy mnie nie zawiódł. Do tego jest strasznie szybki jak na tak stare środowisko dosowe.

[#9] Re: przenoszenie windy

@El Amigos, post #8

witam polecam:


http://xp.net.pl/art/klonowanie_windows.html

Ja przenosiłem nie dość że z innego dysku na inny, to na dodatek z innego kompa na inny działa w 100%. Według tego opisu , ale dokładnie !!
Pozdrawiam.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem