[#1] Krótka tasma IDE
Wiecie gdzie mozna dostac tasmie IDE o dlugosci ok. 4 cm?

[#2] Re: Krótka tasma IDE

@reactor, post #1

Popytaj w sklepach komputerowych w Twojej okolicy. W tych, w których sami składają komputery mogą jeszcze mieć trochę taśmy i zacisnąć Ci taśmę o odpowiedniej długości.
Chociaż, skoro chcesz 4cm, to pewnie chodzi Ci o taśmę do A1200 lub A600, 44 żyłową do dysków 2,5"? Z taką taśmą może być problem.

[#3] Re: Krótka tasma IDE

@APC74, post #2

Szukalem po kilku sklepach...
Szczerze powiedziawszy potrzebuje osiemdziesiatki do obudowy (USB) na dysk 3,5". Poprzednia sie uszkodzila.

[#4] Re: Krótka tasma IDE

@reactor, post #3

A nie możesz sobie sam zrobić? Bierzesz normalną taśmę, rozpinasz wtyczkę, nabijasz ją tam gdzie potrzebujesz, a resztę odcinasz. Robota na góra 5min.
[#5] Re: Krótka tasma IDE

@kmilota, post #4

Wolalbym kup taka gotowa tasme aniezeli samem kombinowac.

[#6] Re: Krótka tasma IDE

@reactor, post #5

A ile jesteś w stanie dać za takową tasiemkę? Może znajdzie się chętny na wykonanie takiego kabelka.
[#7] Re: Krótka tasma IDE

@kmilota, post #6

Rozsadna cene.

[#8] Re: Krótka tasma IDE

@reactor, post #7

Rozsądna czyli wyliczona np. ze średniej krajowej 3033zł i licząc za roboczo godzinę (3033/22/8=17.23zł) ? Dodać trzeba jeszcze cenę kabla do przerobienia ok. 3.30 + 8zł koszt przesyłki. Tak otrzymujemy cenę za kabelek 80pin o dł. 4cm w kwocie (17.23+3.30+8)=25.53zł. No i klasycznie należy jeszcze zapłacić za przesyłkę do ciebie (znowu 8zł). Czyli końcowy koszt dla ciebie to 36.53zł. Dasz tyle?
[#9] Re: Krótka tasma IDE

@kmilota, post #8

Sadze ze czesc kosztow z twojego wyliczenia mozna zredukowac.
Musze kupic tasiemke bo szkoda mi dysku o kieszeni zby leazaly bez uzytku, ale jesli sama tasiemka jest warta tyle co dysk prawie to troche bez sensu sie robi...

[#10] Re: Krótka tasma IDE

@reactor, post #9

Dziwne porównanie - dysk to produkcja fabryczna i w dodatku za używany staroć. Ta taśma to "Cepelia" (produkcja jednostkowa i ręczna). Podobną cenę zapłaciłem ostatnio za tasiemkę do A1200 w sklepie i dlatego nie wydaje mi się, żeby cena zaproponowana przez kmilota była jakoś szczególnie wyśrubowana.
Ale nie o tym miałem pisać. Ta kieszeń ma na pewno na płytce normalne gniazdo IDE, czy może taśma jest wlutowana bezpośrednio w nią? Bo jeżeli jest zaopatrzona w gniazdo IDE to możesz spróbować z taśmą starego typu (40-dziestką) - obciąć ją tak by były tylko 2 wtyczki a nadmiar taśmy upchać pod dyskiem. Przy łączu USB i tak nie zauważysz różnicy w transferze. O ile oczywiście kieszeń zadowoli się taśmą starego typu.

[#11] Re: Krótka tasma IDE

@APC74, post #10

Jak by nie bylo innej mozliwosci to i 4 dychy dalbym...
Jednakze kolego podsunales mi o wiele prostsze rozwiazanie! Wstyd ze sam na to wczesniej nie wpadlem. Po prostu ciachnalem zwykla podwojna tasiemke i krotsza czesc udalo mi sie upchnac do kieszeni pomysł
Jeszcze raz dzieki za podsuniecie pomyslu OK



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2009 02:24:03
[#12] Re: Krótka tasma IDE

@reactor, post #11

Jak już tak daleko byłeś, to nie mogłeś rozpiąć jednej końcówki i nabić ja na taśmę na owych 4cm?
[#13] Re: Krótka tasma IDE

@kmilota, post #12

Probowalem, ale do tego typu manualnych robotek mam rece kowala ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem