[#1] PayPal, PayPay
W życiu każdego przychodzi taki moment, że chce coś kupić przez Internet. Na dodatek nie w Polsce. Mówiąc krótko płatność ma być w euro.
Do zapłaty może być użyty PayPal lub PayPay. Czy ktoś może mi w skrócie wyjaśnić jak cała rzecz działa? Czy trzeba mieć w banku konto w euro, czy może być złotówkowe?

[#2] Re: PayPal, PayPay

@PopoCop, post #1

no ja mam w PLN-ach, więc widocznie można mieć takie.
Środki z konta bankowego na konto PayPal przerzucasz zwyczajnie przelewem bankowym, i to wszystko.
Można płacić też przez PayPal kartą, co jest o tyle wygodniejsze, że w wypadku braku kasy na koncie PayPal przelew z banku idzie parę dni.
[#3] Re: PayPal, PayPay

@snajper, post #2

Dodam że żeby płacić kartą przez PayPal nie trzeba mieć nawet na nim konta.
[#4] Re: PayPal, PayPay

@snajper, post #2

Chodzi mi o sytuację, że mam w banku konto złotówkowe, a chcę kupić coś płacąc w euro przy pomocy Paypala lub Paypaya.
Jak jest z tym "przerzucaniem zwyczajnie przelewem bankowym"? Mam sobie wyliczyć po kursie walutowym ile złotych mam przelać, żeby wyszło np. 50 euro? Czy bank mi to wylicza?

[#5] Re: PayPal, PayPay

@PopoCop, post #4

Witam,
Mam konto w PayPal i płaciłem już na ebay-u.
Wygląda to tak:

1) Musisz mieć kartę kredytową lub debetową.
Karta debetowa musi być przypisana do jakiegoś konta ROR-u w banku (inaczej się nie da).
Karta kredytowa nie musi byc przypisana do ROR-u i najczęściej nie jest.

2) Zakładasz konto w PayPal

3) Jednym z etapow zakładania konta w PayPal jest powiązanie konta w PayPal z kartą kredytową lub debetową (można mieć zdefiniowane 2 lub więcej kart; ja mam tylko jedną kredytową). Wiąże się to z tak zwaną autoryzacją karty; procedura opisana dokładnie w PayPalu.

4) Kupujesz coś na aukcji (np. ebay) i jeżeli sprzedający udostępnił opcię zapłaty przez PayPal to serwis ebay kreuje linka na który klikasz, przenosi Cię do strony logowania PayPal.

5) Po zalogowaniu się masz już kwotę do zapłaty, jak kwotę zatwierdzisz to serwis pyta Ciebie z której karty ma pójśc płatność.

6) Jeżeli jest to karta kredytowa to maksymalny limit karty musi być mniejszy od kwoty do zapłacenia, jeżeli karta debetowa to ilość środków na koncie musi wystarczyć do zakończenia transakcji.

7) Kurs wymiany ustala sobie Visa lub inny wydawca karty i jest ZAWSZE trochę na Twoją niekorzyść (płacisz trochę więcej niż wynika z kursu NBP).

8) Jeżeli masz wystarczająco kasy to płatność jest dokonana; możesz się wylogować.

9) jak wrócisz na swoje konto ebay to będziesz miał informację że za daną aukcję już zapłaciłeś.

10) Oczywiście w PayPal-u masz wyciąg ile za daną transakcję zapłaciłeś w walucie oryginalnej jak i w PLN.

Nie opisuję szczegółów jak zakładać konto w PayPal; jest to ładnie opisane na ich stronie.

Polecam PayPal, działa szybko i przyjemnie.
Pozdrawiam,
Stacho
[#6] Re: PayPal, PayPay

@PopoCop, post #4

Przelewasz (przelew krajowy) określoną kwotę w złotówkach na podany nr konta i wpisując podany tytuł przelewu - i cała suma zostanie dodana do konta PayPal (ale zanim go zaksięgują upłynie więcej niż 1 dzień roboczy). Gdy będziesz chciał zrobić zakupy w innej walucie to PayPal w momencie dokonywania transakcji przeliczy środki wg aktualnego ebayowego przelicznika - który zmienia się każdego dnia - i odejmie je z konta.
Oczywiście w tym wariancie nie jest potrzebna żadna karta debetowa ani kredytowa, nie jest potrzebne nawet konto w banku bo można przelew zrobić na poczcie ;) Załóż sobie konto i wszystkiego się dowiesz - krok po kroku.

https://www.paypal.com/pl_PL/html/TopUp/buyer.html
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem