[#1] Klasyczne s-f
Mam ostatnio ochotę na lekturę klasycznej powieści science-fiction. Rozumiem przez to książkę, w której bohaterowie lecą na inną planetę i mają tam różne przygody. Nie musi to być książka nowa.
Co polecacie?

[#2] Re: Klasyczne s-f

@PopoCop, post #1

1) "Kajtek i Koko w kosmosie" (komiks)
2) Powieści Stanisława Lema
3) "Dune" Franka Herberta
itp.

[#3] Re: Klasyczne s-f

@PopoCop, post #1

autostopem przez galatyke (jest jeszcze film na podstwie tej ksiazki)

[#4] Re: Klasyczne s-f

@Banderas, post #3

To akurat czytałem (3 części), a film widziałem.

[#5] Re: Klasyczne s-f

@PopoCop, post #4

części jest pięć

[#6] Re: Klasyczne s-f

@Banderas, post #5

Tak, wiem że jest to "trylogia w pięciu tomach", ale po polsku udało mi się znaleźć tylko 3 pierwsze. Mam na myśli chyba najnowsze wydanie z roku bodajże 2004.

[#7] Re: Klasyczne s-f

@PopoCop, post #6

Robert Sheckley: "Planeta zła". Jedna z najlepszych ksiązek, jakie w zyciu czytałem. Nie jest to klasyczne SF z pojedynkami w kosmosie. Raczej próba przewidzenia, co się może stać, gdy Ziemia zostanie opanowana przez konformizm. Polecam, trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Polecam także serię "Dorsai!" pióra Gordona R. Dicksona. Rewelacja.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gordon_R._Dickson

[#8] Re: Klasyczne s-f

@PopoCop, post #1

"Space opery" Ci się zachciało?
Harry Harrison - Seria Bill bohater galaktyki
Harry Harrison - Seria Planeta śmierci
Harry Harrison - Seria Stalowy Szczur

Spider i Jeanne Robinson - Seria Gwiezdny taniec

Dobra, na jeden miesiąc powinno wystarczyć.

[#9] Re: Klasyczne s-f

@APC74, post #8

Oj zachciało mi się, bo przez ostatnie lata trafiały mi się głównie bardziej intelektualne pozycje s-f (chociażby P.K. Dick).

Kilka części "Stalowego szczura" czytałem, ale po pozostałe tytuły Harrisona chętnie sięgnę.

"Gwiezdny taniec" też czytałem wieki temu, w czasach kiedy książki wyciągało się ze środka "Fantastyki" :) Ale nie wiedziałem, że to cała seria.

[#10] Re: Klasyczne s-f

@PopoCop, post #9

Zacznij od Billa - to moja ulubiona seria tego autora.

[#11] Re: Klasyczne s-f

@PopoCop, post #1

Rzadko już czytuję s-f, ale niedawno przeczytałem książkę, która może Ci się spodobać.
Chodzi o najlepszą powieść byłej pracownicy CIA Alice Bradley Sheldon, piszącej pod pseudonimem James Tiptree, Jr pod tytułem "Jasność spływa z powietrza".
Grupa osób spotyka się na obcej planecie, aby uczestniczyć w pięknym widowisku - wybuchu gwiazdy (tytułowa jasność).
Mnie wciągnęła i do końca czytałem z zainteresowaniem.

[#12] Re: Klasyczne s-f

@PopoCop, post #1

Dodam kilka od siebie:
1) jestem fanem "Dune" Franka Herberta, zdecydowanie polecam
2) cykl o Honor Harrington (Placówka Basilisk - to tom I) Davida Webera
3) prawie wszystko co napisał Timothy Zahn - m.in. kilka tomów Gwiezdnych Wojen; kilka pozycji wymienie, aby ułatwić szukanie: "Czarna kompania", "Straceńcza misja", "Zaginiona rasa", "Koń wojny", cykl "Kobra"...
4) bardzo mocna pozycja - Dan Simmons "Hyperion" (uwaga: to nie jest klasyczna space opera, ta książka opowiada niesamowitą historić! ; tak wciągająca jak Diuna)
5) dobre, polecam - Vernor Vinge "Ogień nad otchłanią"
...starczy na kilka wieczorów

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem