[#1] Pożar szpitala w Górnej Grupie, 1980 rok
http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/pomoce/a_my_nie_chcemy.php

Zapomniany pożar szpitala psychiatrycznego. Chorzy ludzie, którzy nie mogli wyjść z zamkniętych sal, koniec wody do gaszenia w stawie przed szpitalem, tuszowanie sprawy....

Poza tym przerażające były dla mnie metody, które wtedy stosowano w psychiatrii. Dwie elektrody 110 V do głowy chorego..... jeju

[#2] Re: Pożar szpitala w Górnej Grupie, 1980 rok

@aMifan, post #1

Pamietam, ze jakis polski artysta nagral piosenke, ktora zaczynala sie mniej wiecej "stanal w ogniu nasz wielki dom, dom dla psychcznie chorych...". Piosenka opowiadala chtba wlasnie o tym wydarzeniu. Nie pamietam teraz nazwiska tego spiewalaka ale jutro jak wytrzezwieje to jutro sprawdze.

Propo szpitali psychiatrycznych polecam:
- Lot nad kukulczym gniazdem (fim Milosza Formana, klasyk)
- Kuracja (Polski spektakl, jest na Youtube, rewelacja)



Ostatnia modyfikacja: 26.04.2009 02:50:45
[#3] Re: Pożar szpitala w Górnej Grupie, 1980 rok

@Lorak, post #2

Piosenka ta troszkę inaczej leci. Ale śpiewa ja

Jacek Kaczmarski - A my nie chcemy uciekać stąd.



Coś innego wyczytałem.


muzyka. Przemysław Gintrowski słowa Jacek Kaczmarski wykonanie gintrowski



Ostatnia modyfikacja: 26.04.2009 10:17:37
[#4] Re: Pożar szpitala w Górnej Grupie, 1980 rok

@aMifan, post #1

@aMifan link dobry? Bo mnie się nie wczytuje.
Przerwane połączenie
Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.
Połączenie sieciowe zostało przerwane podczas negocjacji. Spróbuj ponownie.




Ostatnia modyfikacja: 26.04.2009 20:41:38
[#5] Re: Pożar szpitala w Górnej Grupie, 1980 rok

@aMifan, post #1

tam zaraz zapomniany. nawet w wiki ma artka. pamietam ze w nowosciach byl tez okolicznosciowy artykul jakis czas temu. generalnie lokalnei sie o tym pamieta :)
[#6] Re: Pożar szpitala w Górnej Grupie, 1980 rok

@aMifan, post #1

A tak a propos jeża - elektrowstrząsy nadal są wykorzystywane w leczeniu psychiatrycznym - co prawda rzadziej (jest do dyspozycji więcej środków farmakologicznych), ale taki "hard reset mózgu" czasem jest koniecznością - i pomaga.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem