[#1] Zapomniane gatunki
Taki maly artykulik na onecie :) Trzeba go skopiować.
http://gry.onet.pl/28061,1558396,artykul.html
Nie wiedziałam w sumie gdzie to umieścić..

[#2] Re: Zapomniane gatunki

@Katiria, post #1

Wlasnie o to chodzi, ze nie ma 3D. Poniewaz to mamy na codzien. Prosze Panstwa. Czy ktos z nas odbiera swiat w 2D? Nie. Sa trzy wymiary i jeszcze nawet czwarty, czyli myslenie (itd.).
Jesli chodzi o gry, to ja jestem prostacki graficznie. Grajac, wole sobie wyobrazac. I to jest caly urok gier. Jezeli gra jest zbyt doskonala, to jest po prostu nudna.

Do tej pory gram w Boulder Dash, Diamond Caves (na komorce), w starego R.E. itp. W gry, w ktorych dziala wyobraznia. Bo to jest najwazniejsze.
A nowe produkcje 3D. Olewam. Cukierki to ja sobie kupie w sklepie spozywczym. :)
[#3] Re: Zapomniane gatunki

@Andrzej Drozd, post #2

Czy ktos z nas odbiera swiat w 2D?

Ja - taka wada wzroku

A myślałem, że czwartym wymiarem jest czas. :)

[#4] Re: Zapomniane gatunki

@Katiria, post #1

@Katja: Nie trzeba kopiować, wystarczy umiejętnie otagować :P

http://gry.onet.pl/28061,1558396,artykul.html

@Andrew: ten czwarty to nie aby czas?
Ale się zgadzam, sensu grania w gry które odzwierciedlają (przynajmniej starają się ;)) rzeczywistość nie widzę...
Simsy? Pewno, każdy spróbował - fajoskie jako trening pro-rodzinny ale na Dżizusa, ileż można.
WoW czy inne MMORPGi? Jeszcze lepsze... marnuj czas i pieniądze mordując stwory i kolekcjonując przedmioty tylko po to, żeby marnować czas i pieniądze i móc mordować kolejne stwory i kolekcjonować wypasione przedmioty aby jeszcze bardziej marnować czas i pieniądze aby móc zwalczać coraz trudniejsze potwory i jeszcze ładniejsze przedmioty... a końca nie widać.

[#5] Re: Zapomniane gatunki

@Katiria, post #1

Dla kogo zapomniane to już jego sprawa, ja do dziś gram w Kolony na C64, ewentualnie pod Vice na PSP.
Piękna gra bez żadnej grafiki :)
[#6] Re: Zapomniane gatunki

@Andrzej Drozd, post #2

Dokladnie! Gry wykorzystujace wyobraznie na dluzej przykuwaja do monitora. Fajnie sobie czasem postrzelac w jakies nowej, wodotryskowej gierce i podziwiac widoki, ale jednak gra w duzej mierze bazujaca na wyobrazni sprawia wiecej frajdy. Wiele, wiele godzin spedzilem przed Adomem i zaden inny, nie wiadomo jak piekny rpeg, mnie nie wciaganal tak jak on:)



Ostatnia modyfikacja: 13.06.2009 15:59:15
[#7] Re: Zapomniane gatunki

@Mat, post #6

Ja tez się z tym zgadzam, w ADOMa nie grałem, ale miałem przyjemnosć grać w jedną z najciekawszych, darmowych gier RPG na Ami - Juwelen des Lichts/Jewels of Light. Grafika schematyczna (choć całkiem ładna), gra darmowa, muzyki praktycznie zero, ale ta grywalnośc...masa potworów, podziemi do zwiedzenia, walki, magia, no super gierka była. Coś a la Amberstar/Ambermoon.

Natomiast przykre jest, że takim zapomnianym gatunkiem stają się powoli symulatory lotu.

[#8] Re: Zapomniane gatunki

@Andrzej Drozd, post #2

Boulder Dash to świetna gierka. Tylko gdyby dało się wyłączyć upływ czasu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem