[#1] Który to Monty Python?
Dawno dawno temu, oglądałem na TVP1 film trwający około 90 minut ze skeczami MP. Było tam m.in. polowanie na komara, wyścigi głuchych, wyścigi zakonnic i generalnie dość dużo o mielonce. ;) Ktoś kojarzy tytuł?

[#2] Re: Który to Monty Python?

@El Amigos, post #1

Biorąc pod uwagę że powstały tylko dwa pełnometrażowe filmy z nazwą grupy w tytule, a młodsza z 1975 roku miała jako-taką fabułę i opowiadała o losach rycerzy Króla Artura, to drogą dedukcji... musi to być Latający Cyrk Monty Pythona z 1969. ;)



Ostatnia modyfikacja: 19.07.2009 22:15:46
[#3] Re: Który to Monty Python?

@Shoonay, post #2

[#4] Re: Który to Monty Python?

@Lorak, post #3

Dwa z nazwą grupy w tytule. (Za IMDb)

[#5] Re: Który to Monty Python?

@Shoonay, post #4

Nie doczytalem. Sorry;)

[#6] Re: Który to Monty Python?

@Lorak, post #5

Spoko ;)

Zresztą, i tak te z IMDB i z WIKI się różnią, to ja już nic nie wiem...

[#7] Re: Który to Monty Python?

@Shoonay, post #2

Przed chwilą obejrzałem Holy Grail, na szybko przeleciałem Life of Brian i The Meaning of Life. W żadnym z nich nie ma polowania na komara. Może jak ktoś na youtube dojrzy to mu się tytuł przypomni?

http://www.youtube.com/watch?v=3dKig_IiAVQ&feature=PlayList&p=A52EFF91D48D9C01&playnext=1&playnext_from=PL&index=35

edit: i pamiętam jeszcze jak kolo wpada do doktora/psychologa i płaci mu, żeby się z nim kłócił. Też zabawne było. ;)

Co do czasu trwania, to już nie jestem pewien, może było z 60 minut? Poza tym, na 90% nie było Monty Python w tytule, ale byłem wtedy tak mały, że tytuł widziałem tylko spolszczony, więc nic nie wiadomo jak jest z oryginałem.



Ostatnia modyfikacja: 19.07.2009 23:33:29
[#8] Re: Który to Monty Python?

@El Amigos, post #7

Ktoś nagrał kilka odcinków "Latającego cyrku..." jednym ciągiem? A może chodziło o ten "the best of" na ileś tam lecie "Latającego cyrku"



Ostatnia modyfikacja: 19.07.2009 23:36:33
[#9] Re: Który to Monty Python?

@El Amigos, post #7

Ja nadal stawiam na latający cyrk, ich pierwszy film który był nie tyle filmem co zbiorem najlepszych skeczy.
Google mówi że prawdopodobnie mam rację bo na hasło mosquito hunt podaje właśnie Latający cyrk. ;)

[#10] Re: Który to Monty Python?

@APC74, post #8

To leciało na TVP1 po 20:00 i miało jeden tytuł. :)

edit: sprawdzę Latający cyrk.



Ostatnia modyfikacja: 19.07.2009 23:38:01
[#11] Re: Który to Monty Python?

@El Amigos, post #10

Zajrzałem do swoich zbiorów i to chyba był: "20 lat Monty Pythona" - puściła to kiedyś polska TV.

[#12] Re: Który to Monty Python?

@APC74, post #11

Film miał chyba tyle nazw co skeczy, ale generalnie chodzi o ich pierwszy film ;)
Pare miesięcy temu był w poniedziałek na TVP1 coś po północy.

[#13] Re: Który to Monty Python?

@Shoonay, post #12

E nie, chodzi mi o ten:

http://www.apc74.ppa.pl/T/MP.jpg

Ze Steve Martinem, jako prowadzącym.

[#14] Re: Który to Monty Python?

@APC74, post #13

? Pierwsze słysze... to chyba jakiś dokument, nie?

---=== EDITED ===---
Przeglądnąłem dokładniejszą angielskojęzyczną wiki i już nic nie wiem.
Okazuje się że ich pierwszym filmem był jednak "a teraz coś z zupełnie innej beczki", z tym że tam jest (prawdopodobnie) dokładny spis skeczy i nie ma tego o polowaniu na komara (nie żebym dokładnie szukał ale wyrazów "mosquito" i "hunt" brak w spisie).



Ostatnia modyfikacja: 19.07.2009 23:56:12
[#15] Re: Który to Monty Python?

@APC74, post #11

Dalej na 90% jestem pewien, że nie będzie Monty Python w tytule. Czy oni coś wydawali w latach 1990-2000? Bo podejrzewam, że to z tego okresu będzie z jakimś zgrabnym tytułem (bez MP).

edit: już chyba wiem. Tytuł to "Skeczu z papugą nie będzie". Do jutra postaram się sprawdzić.

http://www.filmweb.pl/f92697/Skeczu+z+papug%C4%85+nie+b%C4%99dzie,1989
http://pl.wikipedia.org/wiki/Skeczu_z_papug%C4%85_nie_b%C4%99dzie



Ostatnia modyfikacja: 20.07.2009 00:13:48
[#16] Re: Który to Monty Python?

@El Amigos, post #15

Na 100% to jest ten film. Jest "wyścig" głuchych i polowanie na komara. I to nie jest film Pythonów, tylko o nich. Właśnie oglądam. :D



Ostatnia modyfikacja: 20.07.2009 00:23:42
[#17] Re: Który to Monty Python?

@APC74, post #16

O istnieniu tego filmu nawet nie wiedziałem, dzięki.
Więc mówisz jak nazywa się on w oryginale? ;)

[#18] Re: Który to Monty Python?

@Shoonay, post #17

Angielski: "PARROT SKETCH NOT INCLUDED. TWENTY YEARS OF MONTY PYTHON."

Polski: "SKECZU Z PAPUGĄ NIE BĘDZIE. DWADZIEŚCIA LAT LATAJĄCEGO CYRKU MONTY PYTHONA."

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem