[#1] Kompresja wideo b. dobrej jakości
Mam sporo nieskompresowanych filmów z mojego aparatu Canon A610. 30 sekund zajmuje ponad 50mb (640x480x30fps, bitrate około 20.000-30.000kb/s).

Próbowałem przy użyciu 4Media HD converter encodować wszystko do h264, ale pliki nadal wychodzą za duże. Kiedy zmniejszę bitrate do około 2000kb/s, to mam zamiast 50mb mam 10mb (za dużo), a jakość i tak jest taka sobie...

Szukam programu/kodeka, który zrobi to z jak najlepszą jakością, choćby miał obracać 60 sekund w 60 minut na moim E4400. ;) Może sobie lecieć w tle kilka dni. ;)

edit: jeśli to ma jakieś znaczenie - chcę tylko skompresować wideo, bez ruszania rozdziałki i proporcji.

[#2] Re: Kompresja wideo b. dobrej jakości

@El Amigos, post #1

Edit: dodam jeszcze, że raz zrobiłem upload takiego nieskompresowanego filmu na youtube, który ważył 180mb. Teraz jak go pobieram z youtube'a, to mam plik zaledwie 12mb (jakość jest bez zarzutu, zmienione tylko fps z 30 na 25) Czyli - da się to zrobić w naprawdę dobrej jakości, tylko jak?



Ostatnia modyfikacja: 23.07.2009 10:02:07
[#3] Re: Kompresja wideo b. dobrej jakości

@El Amigos, post #2

Może się jednak zdecyduj, chodzi o bardzo dobrą jakość, czy o jakość z YouTube?

[#4] Re: Kompresja wideo b. dobrej jakości

@Grzegorz Kraszewski, post #3

O jak najlepszą, nieważne jakim kosztem; powiedzmy że zależy mi na tym, żeby nie dało się odróżnić oryginału od wersji mniejszej rozmiarem o 90%.

[#5] Re: Kompresja wideo b. dobrej jakości

@El Amigos, post #1

Easy RealMedia Tools nie ma ograniczeń czasowych.
http://www.instalki.pl/programy/download/konwersja_audio_video/Easy_RealMedia_Tools.php

Xilisoft Video Converter wersja niezarejestrowana ma ograniczenie czasowe do ok. 5min.
http://www.idg.pl/ftp/pc_16346/Xilisoft.Video.Converter.3.1.html

Filmy konwertowane programem Easy RealMedia Producer zajmują bardzo mało miesca na dysku (szczególnie jak ustawisz opcje resize do 320x240).
Jest to idealny program do umieszczania filmików na YT. Dodatkowo w pakiecie jest program Easy RealMedia Editor,
którym można bardzo szybko i łatwo wyciąć dany fragment z danego filmu czy połączyć z innymi filmami bez ponownej kompresji!

Wady zalety:
EasyRM konwertuje filmy tylko do formatu RMVB (przekonwertowany film jest trochę zamazany od oryginału niezależnie od wybranej kompresji - uroki RMVB).
Xilisoft ma lepsze GUI zapisuje filmy do wielu formatów wideo. Jeśli chodzi o kompresję np. do AVI to niezależnie ile wpiszemy kilobitów przy szczegółach na filmach takich jak włosy, trawa, padający deszcz zawsze jest pikseloza.
Nawet jak ustawię 3 razy więcej kilobitów/s niż mają filmy axxo nie ma co jednego filmu z drugim porównywać.
Sam chciałbym używać programu na którym 90 minutowy filmik w AVI zajmował by 700MB ale żeby film nie miał pikselozy i wyglądał jak jeden z filmów axxo.
Na chwilę obecną to mogę polecić Easy RealMedia Producera.

[#6] Re: Kompresja wideo b. dobrej jakości

@Leon, post #5

Na innym forum poradzili mi wczesniej Format Factory. Testowałem troche i ostatecznie puscilem z takimi prefsami:
http://img.najlepsze.net.pl/images/876_Clipboard01.png

i jestem jako tako zadowolony. ;)

[#7] Re: Kompresja wideo b. dobrej jakości

@Leon, post #5

> Sam chciałbym używać programu na którym 90 minutowy filmik w AVI zajmował by 700MB ale żeby film nie miał pikselozy i wyglądał jak jeden z filmów axxo.

ffmpeg lub mencoder audio i video najlepiej z vbr - 640x352 120 minut 700MB bez pikselozy.

[#8] Re: Kompresja wideo b. dobrej jakości

@El Amigos, post #1

Nie pomogę Ci w wyborze formatu, ale masz ich wielki wybór w programie Super ©. Pokombinuj trochę to będziesz wiedział ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem