[#1] Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?
[#2] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Solo Kazuki, post #1

Oglądnąłem i posłuchałem przez 15 sekund, nie wiem jak ja to wytrzymałem pomysł
[#3] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Solo Kazuki, post #1

jedna miała niedawno urodziny... gwizdanie siedzi, pije i chrupki
[#4] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@snajper, post #3

co ciekawe, w polskiej wiki pisze (na str. zespołu), że urodzona 4 czerwca 1995, a w angielskiej - July 3, 1992 (age 20) siedzi, pije i chrupki
wiki rulez!
[#5] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@snajper, post #4

[#6] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@parallax, post #2

Więc żebyś mógł przetestować po raz kolejny swoją wytrzymałość, tutaj masz kawałek innego zespołu.
[#7] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@parallax, post #2

A tutaj masz jeszcze jeden kawałek...

Mam nadzieję że ci nic na pół nie pęknie od słuchania :P
[#8] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Solo Kazuki, post #6

Dwie sekundy i ledwo z tych krzaków się wydostałem pomysł
[#9] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@parallax, post #8

Więc tym razem uważaj żeby nie zabłądzić w niebieskej mgle, bo nie wiadomo w co wejdziesz
[#10] Chip staje się... pop?

@Solo Kazuki, post #1

Jako że temat poprzedni już trochę ma i można go uznać za "przestarzały", a nie chciałem zaczynać nowego wątku, wpiszę to tutaj zmieniając tylko temat

Ostatnio prowadziłem ciekawą rozmowę z pewnymi nowo poznanymi ludźmi, i doszliśmy razem do pewnych, wręcz nawet wspólnych wniosków. Że brzmienie "chip" staje się coraz popularniejsze w muzyce pop. Zarówno na naszym, ogólnie europejskim, rynku, jak i w USA oraz na wschodzie. Zapewne związane to częściowo z "modą na retro", ale to taka luźna konkluzja do tematu.

Jestem ciekaw co wy myślicie na ten temat.

Dodatkowo załączam videoklip z muzyką, która przypomniała mi się w czasie tej rozmowy jako przykład że na wschodzie ta moda również panuje. Jako ciekawostkę dodam że zespół z wideoklipu nawet jeszcze nie ma "końcowej nazwy", co oznacza nawet ten znaczek na strojach i w nazwie (dosłownie "tymczasowe" lub "prowizoryczne").
[#11] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Solo Kazuki, post #1



To jest dopiero dobre :D .
[#12] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@glon, post #11

Stare, ale widzę że dalej znane ;)

Ale tego zespołu i tak wolę ten kawałek

Co do wcześniej dodanych linków wystawiam dla zainteresowanych wersje instrumentalne w MPEG layer 3 muzyki z wcześniej pokazanych wideo. Ciekawie się tego słucha bez wokalu...
#1
Berryz Kobo - Sayonara...
#7
°C-ute - Aitai^3 na

Dorzucam jeszcze jeden instrumental
S/mileage - Yume Miru 15

I dorzucam jeden wideoklip razem z instrumentalem
[#13] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Solo Kazuki, post #12

Dla zainteresowanych dwa kolejne kawałki:

URAHARA Temptation
Why Not
[#14] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Solo Kazuki, post #13

Jeszcze jeden kawałek...
[#15] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Solo Kazuki, post #14

Stanowczo tym skośnookim pokrakom, te bombki atomowe pomieszały w tych żółtych makówkach
[#16] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Diabeł, post #15

Stanowczo wolę ichnie "pomieszanie" niż to co robi w makówkach co poniektórych pewna polska stacja TV i radio...

Przynajmniej nikt ciebie nie pobije za to że nie jesteś z "odpowiedniej" stacji albo opcji światopoglądowej

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 08:29:53 przez Solo Kazuki
[#17] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Solo Kazuki, post #16

Nie wiem szczerze o czym mówisz Nie pisałem o polityce

Pomieszaniem bym tego nie nazwał, tylko jakaś niepełnosprawnością popromienna

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 14:32:12 przez Diabeł
[#18] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Diabeł, post #17

Ja także do polityki się nie odnosiłem. Chodzi mi o "dziwności" - dla ciebie dziwne jest to, dla mnie zachowania niektórych ludzi u nas.
[#19] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Solo Kazuki, post #18

Dziwne to jest np. chodzenie w samych slipach na 20 stopniowym mrozie To co te ping pongi uprawiają na trzeźwo to jest chore OK

U nas tak jak mówisz, że jest dziwne zachowanie niektórych ludzi. Tylko z tą różnicą, że tam taki cały naród jest popromienny OK
[#20] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Diabeł, post #19

Dla mnie jest to nie bardziej "dziwne" niż tańczenie break dance czy tańca nowoczesnego. ;)

Kwestia podejścia, możliwe że się już oswoiłem z takimi dziwnościami i mnie już nie dziwią ;)
[#21] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Solo Kazuki, post #20

Masz rację, nie ma się co spierać

p.s. bred gens i taniec nowoczesny to gorsze niż te japońskie dziwactwa
[#22] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Solo Kazuki, post #14

[#23] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Ender, post #22

[#24] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Solo Kazuki, post #23

Fajne. To takie japońskie disco polo jak dla mnie. Bardzo podoba mi się kultura Japończyków, mam zastrzeżenia do tego, że chyba kobiety nie mają takich możliwości rozwoju jak w Europie. Cóż to lata tradycji. Kiedyś wpadłem na klip gościa co tworzył muzę elektroniczną, łącząc ją z klasycznymi kawałkami (nowe wersje). Fajne to było. No i najważniejsze japońska Godzilla jest nie do podrobienia. Uwielbiam ją!
[#25] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Ender, post #24

Jak dla mnie "za bardzo elektroniczne" jak na disco polo, u nas raczej by się nie przyjęło. Ale faktem jest że zarówno taka muzyka jak i wspomniana przez ciebie Godzilla zalatuje kiczem. Chociaż jak dla mnie tym z "wyższej półki".

Co do disco polo to bardziej przypomina mi choćby ten kawałek.

Jako ciekawostkę dorzucam dosyć ciekawy fragment z występu pod powyższą muzykę
[#26] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Solo Kazuki, post #25

悪くないあなたはこれらのフリップフロップと爆弾を持っている pomysł
[#27] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Solo Kazuki, post #25

Nie oglądajcie tego powoduje raka puszczenie pawia

p.s. wisisz mi za chemioterapię
[#28] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Solo Kazuki, post #25

Koncert mnie emocjonalnie rozszarpał, dawno się tak nie uśmiałem, sympatyczny kawalek, no wokalistka całkiem, całkiem.
[#29] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Ender, post #28

Tak odchodząc od głównego wątku, to ciekawie wykorzystywane są wyświetlacze na tych koncertach, co widać choćby w tym fragmencie. Tutaj natomiast wykarzystano je jeszcze bardziej.
[#30] Re: Jak z muzyki "chip" zrobić muzykę "pop"?

@Solo Kazuki, post #29

Genialne połączenie, szczególnie walka na miecze i rozwalanie ognistych kul.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem