[#1] Franko 2: Revenge is Back
http://pclab.pl/news56228.html

szkoda, ze nie będzie na Ami ;)
[#2] Franko 2 - akcja zbiórki na wspieram.to
Mam nadzieję, że nie dostanę bana za odrobinę lokalnego patriotyzmu

Twórcy gry Franko tworzą sequel na współczesne platformy - jest szansa na powrót starego klimatu. Dzisiaj zaczęła się akcja crowdfundingowa na platformie wspieram.to, autorzy zaproponowali klika naprawdę fajnych pakietów, do niektórych nawet dodają Paprykarz Szczeciński!

Zapisy są tutaj: link Ja już wpłaciłem do skarbonki, ale liczę że środowisko Amigowe również nie zawiedzie OK

[#3] Re: Franko 2 - akcja zbiórki na wspieram.to

@qntos, post #2

Podobno użytkownicy PPA, czyli s2p i lda zrobią lepsiejsze Franko2 o nazwie Franco2.pomysł
[#4] Re: Franko 2 - akcja zbiórki na wspieram.to

@qntos, post #2

Czyli na Amige nie będzie? pomysł
[#5] Re: Franko 2 - akcja zbiórki na wspieram.to

@qntos, post #2

JA bym ostrożnie podchodził do takich zbiórek. Jak to jeden videobloger mądrze zauważył, że nie jest przypadkiem fakt, że twórcy nie potrafią znaleźć normalnego inwestowania i muszę używać takich miejsc jak kickstarter albo wspieram.to

Pozdrawiam
[#6] Re: Franko 2 - akcja zbiórki na wspieram.to

@Andrzej Drozd, post #3

HeheOK
[#7] Re: Franko 2 - akcja zbiórki na wspieram.to

@qntos, post #2

Chyba sie zestarzalem, bo jakos nie odpowiada mi szkicowana grafika.
Wole jednak te ohydne pixle no i rendery

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 21:37:13 przez selur
[#8] Re: Franko 2 - akcja zbiórki na wspieram.to

@qntos, post #2

Jakby były soczyste bluzgi, muzyka taka jak w wywiadzie i inne swojskie klimaty - to jestem na tak.
[#9] Re: Franko 2 - akcja zbiórki na wspieram.to

@neuroup, post #5

Nic dziwnego dzisiaj w crowdfundingu - a Cinemaware robiąc nowe Wingsy też jest lipne bo nie ma skąd kasy wziąć? Poza tym Franko to jest na obecne czasy produkt mega niszowy, mało uniwersalny i nie ma szans wypłynąć np. na rynek międzynarodowy, jeśli w ogóle projekt się uda to będzie dobrze. Dlatego uważam, że wypada ekipę wesprzeć bo w ogóle chce im się coś takiego robić po tylu latach. Tym bardziej, że 70% mięsa mają już gotowe - teraz trzeba tylko przysiąść i dokończyć dzieła zniszczenia!

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 21:57:47 przez qntos
[#10] Re: Franko 2 - akcja zbiórki na wspieram.to

@adam_mierzwa, post #8

Tak i jeszcze na Amigę, to miałoby sens się dorzucićpomysł
[#11] Re: Franko 2: Revenge is Back

@highend, post #1

będzie, będzie.
[#12] Re: Franko 2: Revenge is Back

@highend, post #1

Mogliby chociaż udostępnić źródłapomysł
[#13] Re: Franko 2: Revenge is Back

@parallax, post #12

Piszą to w AMOSIE ?
[#14] Re: Franko 2: Revenge is Back

@highend, post #1

Wczoraj w jakimś radiu, chyba na 1, mówili o tej grze a dokładnie, że szukają kasy na jej zrobienie. Mówili coś o 32tyś. złotych "szukanych przez internet".
[#15] Re: Franko 2: Revenge is Back

@Tomski, post #14

Bez tej kasy też dadzą radępomysł
[#16] Wspieracie powstanie Franko 2 ?
Witam, nie wiem czy info było na ppa więc podsyłam:

https://wspieram.to/599-franko-2.html
[#17] Re: Wspieracie powstanie Franko 2 ?

@deejayremix, post #16

Było i to kilka razy. Wiemy ;)
[#18] Re: Wspieracie powstanie Franko 2 ?

@deejayremix, post #16

Pytanie po co było skoro to projekt na platformę PC/MAC?
[#19] Re: Wspieracie powstanie Franko 2 ?

@*y, post #18

No tak nie do konca, bo jednak widnieje tam zapis:
"będziemy chcieli wypuścić wersję mobilną (IOS, Android), a także na kultowe Amigi"

tyle, ze ja nie wiem czy te kultowe Amigi to Amigi czy moze chinskie tablety ze stajni AnIc wiec mam dylemat.
[#20] Re: Wspieracie powstanie Franko 2 ?

@selur, post #19

Selur. Ja potrafię czytać, ale jestem mocno niewierzący.... Jakoś dziwnie mam przypuszczenie, że po ewentualnym zebraniu kasy zostaną wszystkie platformy oprócz AMIGI klasycznej.
[#21] Re: Wspieracie powstanie Franko 2 ?

@selur, post #19

biorąc na logikę, to kultowe są tylko jedne. siedzi, pije i chrupki Ale zawsze można się dopytać.
[#22] Re: Wspieracie powstanie Franko 2 ?

@*y, post #20

Niestety ale podzielam twoja opinie. Napisanie Franko2 na klasyka zajmie 5x wiecej czasu niz sklepanie tego na PC a rynek zbytu 100 razy mniejszy, wiec im sie to nie oplaca, a jak sie komus cos nie oplaca to...
Poza tym w czym oni to napisza... w C++ czy w nie daj boze Amosie?? (jakos nie widze kodera, ktory by cos takiego napisal a asmie).
[#23] Re: Wspieracie powstanie Franko 2 ?

@deejayremix, post #16

Nie wspieramyOK

Nasi bohaterowie z gadacza politycznego, czyli s2p i lda pracują nad Franco2pomysł
Tą wersję będziemy wspierać.OK

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 15:30:27 przez Andrzej Drozd
[#24] Re: Wspieracie powstanie Franko 2 ?

@Andrzej Drozd, post #23

A, ze tak zapytam.. co oni beda robic w tym projekcie?
[#25] Re: Wspieracie powstanie Franko 2 ?

@selur, post #24

s2p chwalił się że umie kodować, a lda zrobi fotki, np. ZUSu. Pierwsza plansza ma być o tym, jak Franco atakuje ZUS - z łokcia, laćka i dyńki. Chłopaki nieźle rozpisali się na ten temat po Retro Compo.
Ja tam widzę ich projekt z przymrużeniem oka. Zobaczymy. Jak się nachwalili za 10-ciu, to może coś zrobią. ;)
[#26] Re: Wspieracie powstanie Franko 2 ?

@Andrzej Drozd, post #25

"...jak Franco atakuje ZUS"
To by bylo cos!
[#27] Re: Wspieracie powstanie Franko 2 ?

@deejayremix, post #16

Nie ma sensu tego wspierać, bo nie zadeklarowali się na 100%OK Napisali być może powstanie na Amigę, co by trochę od amigowców kaski zebrać, a summa summarum nie powstanie wersja amigowa, bo coś tam wymyśląpomysł
[#28] Re: Wspieracie powstanie Franko 2 ?

@deejayremix, post #16

rzuciłem okiem na info na tej stronce i tak patrząc na nagrody:
4. NAZWIESZ jednego z PRZECIWNIKÓW w grze
5. UMIEŚCISZ wybrany przez siebie TEKST na budynku/murze/chodniku w grze

to całkiem ciekawe by było - np. przeciwnik "kakuś", tekst "superfrog ssie" albo "Amiga rulez!" ok, racja do dzieła, panowie
[#29] Re: Wspieracie powstanie Franko 2 ?

@selur, post #26

A bossem byłby wielki kredyt hipoteczny we Frankach :)

A co do Franko 2, to nie wspieram OK
[#30] Re: Wspieracie powstanie Franko 2 ?

@deejayremix, post #16

Ja wsparłem na razie jedną grę, nie związaną z Amigą i do dzisiaj nie ukazała się wersja finalna, chociaż autorzy deklarują, że powstanie - podobno gra trafiła też na Steam green light. Jako bonus, mój nick miałby się pojawić w "creditsach". Minęło pół roku od ostatniej aktualizacji strony i cisza. Więcej gier nie wspieram - na razie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem