[#1] Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999
Aktualna lista:

Zybex
Ninja Commando
Draconus
Amaurote
Plastron
DropZone
Black Lamp
Vicky
Stealth
Loco
[#2] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@Andrzej Drozd, post #1

Tylko tyle gier na Atari miało dobrą grafikę? Bieda.
[#3] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@Andrzej Drozd, post #1

Czy dwukolorowa grafika wystarczy by uznać grę za dobrą i to na komputerze którego fani tak podkreślają jego bogatą paletę?
[#4] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@ZbyniuR, post #3

W tej liście nie chodzi o dobre gry, tylko gry z dobrą grafiką. Mogą być też dwukolorowe. Sprawdzianem dla takich gier jest monitor czarnobiały, więc tęcza i dwie kreski nie będą dobrą grafiką, tylko kolorową. To nie jest lista gier kolorowych.
[#5] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@Andrzej Drozd, post #4

Najlepsza grafika na 8bit Atari:

Crownland https://www.youtube.com/watch?v=pAjvlSCf7CE

RGB https://www.youtube.com/watch?v=WTbDx-JX3QM

Yoomp https://www.youtube.com/watch?v=TlrR4nresQ8

Drozd grał do 1999 roku, a ja do 1989 na 8bit :). Wpisujemy gry z najlepszą grafiką na 8bit Atari w całej historii istnienia tego komputera.

Nieskończony projekt:

Wolfenstein https://www.youtube.com/watch?v=DuZywAxfGkw

W zasadzie więcej nie trzeba wklejać, bo chodzi o najlepszą grafikę, a nie najlepszą grę

Tańczący banan https://www.youtube.com/watch?v=2mrf_JxWSQA Tańczący banan

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 20:01:50 przez sigma2pi
[#6] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@sigma2pi, post #5

Yoomp! - 2007 r.
RGB - 2014 r.
Crownland - 2007 r. i z tego co wyczytałem nie działa na Atari 8bit, tylko na emulatorze.

Drozd grał do 1999 roku


Gram do dzisiaj w 8bit na emulatorach. Mam też C64 w szafie. Na Atari 65XE grałem w latach 80-tych.


Załóż sobie osobną listę wszystkich gier. To jest lista do 1999 r.
[#7] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@Andrzej Drozd, post #6

To jest nieważne kiedy, czy ta lista będzie do 1982, 1989, 1994,1999,2013 itd. , chodzi o pokazanie gier z najlepszą grafiką na tych 8 bitowcach na dziś dzień. Koniec i kropka.
[#8] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@sigma2pi, post #7

Nie i już. To jest lista do 1999 roku.OK
[#9] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@Andrzej Drozd, post #8

To jest lista z grami o najlepszej grafice na tych 8bit w całym przedziale czasu, ten 1999 to sobie potem wymyśliłeś, a dlaczego 1999, a nie 1987, to nikt nie wie
[#10] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@sigma2pi, post #9

Szpielniczaj ż tej piaszkowniczy, bo ci połamie plasztikową łopatke, poszypie po oćkach i wiadelko żałoże na tą upieldliwą banie.OK
[#11] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@sigma2pi, post #9

Jeżeli emocje już opadły jeśli chodzi o listę do 1999 roku (listy Atari 8 bit i C64 będą cały czas uzupełniane), to dla pocieszenia mam dla ciebie świetną wiadomość.OK

Za jakiś czas zajmiemy się listami od roku 2000.
W listach tych będzie można proponować gry na Atari 8 bit i C64. Nie będzie ograniczenia, czyli będą propozycje gier z dobrą grafiką dla standardowych konfiguracji oraz także tych działających tylko na emulatorach, a także standardowych konfiguracji wyposażonych w akceleratory, np. Rapidus Accelerator (Atari 8 bit) oraz SuperCPU (C64). Previewy YT nie będą brane pod uwagę. Tylko pełne wersje i grywalne wersje demo.
Cieszysz się?szeroki uśmiech
[#12] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@Andrzej Drozd, post #11

Previewy YT nie będą brane pod uwagę. Tylko pełne wersje i grywalne wersje demo.
Cieszysz się?


Wladimir Fiutin jest ZAszeroki uśmiech
[#13] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@Andrzej Drozd, post #11

Za jakiś czas zajmiemy się listami od roku 2000


Po co dwie listy, co to były dwa komputery w jednym ? wariat?

@Diabeł

Recedencie, widzisz nie grzmisz ?. Gdzie upomnienie, o banie nie wspomnę za obrażanie głowy państwa tj. przekręcanie nazwiska, jak ja kiedyś zarobiłem 3 miesiące za jednego takiego też na P
[#14] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@Andrzej Drozd, post #1

Lista bez "Ninja" (które skądinąd jest jedną z najlepszych, wiecznie miodnych gier dostępnych na Atari 8-bit) nie ma racji bytu. Ech, chłopie, co ty wiesz o Atari...
Zresztą gdzie jest Zaxxon, River Raid, Keystone Kapers, Henry's House i wiele, wiele innych?
River Raid jest idealnym przykładem na to, że prostota, przejrzystość i pixele mogą stworzyć wiecznie śliczne combo. A że proste? Proste jest piękne.
[#15] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@michalmarek77, post #14

Te gry nie mają dobrej grafiki. Jedynie Henry's House trochę się nadaje do listy.
Ja River Raid uwielbiam i pierwszy raz grałem na Atari65XE w latach 80-tych. To jest dla mnie kultowa gra, ale niestety nie nadaje się na tą listę. Do tej listy mogą trafić nawet niegrywalne krapy - wymogiem jest jednak dobra grafika.


Jak chcesz to załóż własną listę. Chętnie zobaczę na niej River Raid, Montezuma Revenge, Bouder Dash, Robbo, Pole Position, Pacmana i wiele, wiele innych super grywalnych gier...które niestety nie mają dobrej grafiki jak np. Turrican.
[#16] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@Andrzej Drozd, post #1

Dodano następujące gry: Ghosts n' Goblins, Mirax Force

Aktualna lista:

Zybex
Ninja Commando
Draconus
Amaurote
Plastron
DropZone
Black Lamp
Vicky
Stealth
Loco
Ghosts n' Goblins
Mirax Force


PS. Co jest z Wami, dlaczego nie dodajecie nowych gier?
[#17] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@Andrzej Drozd, post #16

Twoja lista jest dziwna :) Miałem Atari 800 XE i w zasadzie oprócz Ninja to grałem w zupełnie inne gry.
[#18] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@adam_mierzwa, post #17

ja z tej listy grałem w Zybexa, Draconus, Drop Zone, Loco i Mirax Force siedzi, pije i chrupki
[#19] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@adam_mierzwa, post #17

Nie jest dziwna. To jest lista gier z dobrą grafiką. Ja na Atari65XE też grałem w inne gry (nie licząc Draconusa, Zybexa i Ninja Commando).
Jest dużo świetnych gier na Atari, jednak ta lista dotyczy grafiki. Zapraszam Cię do innego tematu, w nim opisz swoje ulubione gry. Razem powspominamy, a jak czegoś nie znam to sobie zagram. Zapraszam na Twoje ulubione gry na Atari 8 bit.
[#20] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@snajper, post #18

DropZone to świetna gra. Pierwszy raz zagrałem na C64, a później opisałem wersję dla Amigi.
[#21] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@Andrzej Drozd, post #19

Musiałbym przejść albo przynajmniej zobaczyć wszystkie te gry jeszcze raz. W tamtych czasach miałem telewizor czarno-biały. To co wydawało mi się piękne może okazać się w kolorze "pstrokacizną", i odwrotnie - to co kolorowe u mnie nie wyróżniało się niczym.
Generalnie moja uwaga dotyczyła faktu, że lista najlepszych gier odnośnie grafiki niespecjalnie pokrywa się z listą najlepszych gier i tyle ;) Jakby co - wiem już gdzie właściwy wątek i ewentualnie udzielę się tam.
[#22] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@Andrzej Drozd, post #16

Weź no mi pokaż te Ghosty i Gobliny na małe Atari. Zdawało mi się, że mam cała bibliotekę gier na ten komputer obczajoną, ale może o czymś nie wiem.
[#23] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@cpt. Misumaru Tenchi, post #22

[#24] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@Andrzej Drozd, post #23

Hmmm, na atarionline.pl widnieje gra "Ghostly Goblins". Nie sprawdziłem jej, tylko zauważyłem na YT... Czyżby to były dwie różne gry? Jeżeli tak i wersja z YT to "nowa" gra bez execa, to kasujemy z listy i nie nadaje się także do listy od 2000 roku.

Być może jest to przypadek podobny do Turricana na Atari 8 bit, czyli chodzi o zwykły engine (nie ma grywalnej wersji) który nie nadaje się do rozgrywki - https://www.youtube.com/watch?v=kthZdlr6wL0link


Dodane: znalazłem Ghostly Goblins - https://www.youtube.com/watch?v=-3EJ3fhzP0A

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 19:44:29 przez Andrzej Drozd
[wyróżniony] [#25] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@Andrzej Drozd, post #24

No widzisz, od razu lepiej. Pierwsza z tych gier to istotnie sam engine, co widać chociażby po filmiku. Zaś odnośnie drugiej, Ghostly Goblins to jednak nie Ghosts 'n Goblins. Brzmi podobnie, ale to nie to samo i może wprowadzić w błąd, co widać chociażby po moim przykładzie.
A takich niegrywalnych engine'ów jest na Atari więcej - możesz znaleźć między innymi przymiarki do konwersji Bubble Bobble, Super Mario Bros. 3, Contry, Hooka czy Double Dragon.
[#26] Re: Gry na Atari 8 bit z dobrą grafiką do roku 1999

@cpt. Misumaru Tenchi, post #25

Dodane do listy: Droga Wojownika, Alchemia, Cavernia, Miecze Valdgira, Fred

Alchemia
Amaurote
Black Lamp
Cavernia
Draconus
Droga Wojownika
DropZone
Fred
Loco
Miecze Valdgira
Mirax Force
Ninja Commando
Plastron
Stealth
Vicky
Zybex
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem