[#1] Matrix, based on Matrix
po dodaniu kilku motywów z Lema elementy układanki zaczynają tworzyć spójną całość.

[#2] Re: Matrix, based on Matrix

@snajper, post #1

Ja mam złe przeczucia co do serii. Teraz na fali LGBT i po zmianie płci, zrobią z tego kino ideologiczne, walczące z prześladowaniem tego środowiska. Tego się boję, bo teraz to wszędzie gdzie tylko możliwe jest wciskane. Moim zdaniem szkoda, bo ja nic do tych osób nie mam, nie znam nikogo osobiście, ale wplatanie obowiązkowo tych wątków do niemal każdego filmu, działa na mnie odwrotnie od zamierzeń twórców. Zamiast oswajać, bo tak rozumiem cel takich zabiegów, zaczyna irytować. No i boję się, że siostry będą chciały na siłę pomóc LGBT i zniszczą przez to moją ulubioną serię, wpadając na jakiś głupi pomysł.
[#3] Re: Matrix, based on Matrix

@KM_Ender, post #2

Przecież te ciągoty mieli/miały w sobie od lat, a czy widziałeś je w ich filmach?
[#4] Re: Matrix, based on Matrix

@ZbyniuR, post #3

Nie. Przeczytaj co napisałem, obawiam się, że teraz to się zmieni. Matrix zostanie sprowadzony do świata, w którym ludzie o innej orientacji, ich talenty są wykorzystywani do pracy przez hetero i nie mogą być wolni. Matrix jako stan umysłu wg. LGBT ograniczonego społeczeństwa, które nie potrafi zaakceptować inności, obym się mylił. Mam złe przeczucia, bo historia była jakby zamknięta.

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 09:06:23 przez KM_Ender
1
[#5] Re: Matrix, based on Matrix

@KM_Ender, post #4

Jak "dziewczyny" zrobią dziadostwo, to ludzie nie będą tego oglądać, w wyniku czego film nie przyniesie oczekiwanych zysków. Jednak to "większość" decyduje, co jest dobre a co złe i żadne wciskanie na siłę poglądów tego nie zmieni. Czy odważą się zaryzykować - to ich wybór. Mi to lotto ;)
[#6] Re: Matrix, based on Matrix

@RomanWorkshop, post #5

nowe wieści z Matrixa. NEo zgolił się na pałę.
Ciekawe ile cebul mu za to zaoferowali, że się zgodził. Ci aktorzy to jednak mają przesłane.

[#7] Re: Matrix, based on Matrix

@snajper, post #6

Może miał wszawice i temu zgolił.
[#8] Re: Matrix, based on Matrix

@amikoksu, post #7

nie - już chyba wiem, dlaczego:



Cyberpunk 2077 nadal twardo walczy z Magazynem. Na miejscu Keanu, po kilkukrotnym rozreklamowaniu tej gry, też zacząłbym się wstydzić. Facet po prostu nie chce być rozpoznawalny.
[#9] Re: Matrix, based on Matrix

@snajper, post #1

mamy oficjalny trailer:



wiele scen to "powtórka z rozrywki" - mamy pigułki, Murzyna, królika, lustro, "supermoce" Neo (czy jak tam on się zwie w tym wydaniu), trening z Murzynem i agentów. Ale być może pozory mylą, bo mamy też jakiegoś psychoterapeutę. Muza brzmi zachęcająco.

P.S. polski tytuł to... "Matrix: Zmartwychwstania", tadam! OK Co już burzy cały system podtytułów na R. Zapewne "rezurekcjami" zaciekawiłyby się oddziały Moherowych Beretów, co przyniosłoby nieprzewidywalne skutki i stanowiło poważne zagrożenie dla Warner Bros. i/lub Wachowskiej, więc trzeba było podjąć odpowiednie działania. Niewykluczone, że sam Rydzyk maczał w tym palce.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 17:39:01 przez snajper
1
[#10] Re: Matrix, based on Matrix

@snajper, post #9

kolejny trailer i analiza:



muszę przyznać, że po początkowym sceptycyźmie Matrix 4 wraz z odkrywaniem kolejnych kart pobudza moje zaciekawienie. Najważniejszą nowością jest pan doktór w roli (prawdopodobnie) Smitha. ok, racja Na to wskazywał już wcześniejszy krótki urywek, w którym usta doktóra zlepiają się na wzór Neowych z Matrixa 1999.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 16:18:46 przez snajper
[#11] Re: Matrix, based on Matrix

@snajper, post #10

rozjaśniła się też kwestia Morbiusa. Przedstawiona początkowo wizja Morbiusa w roli agenta średnio do mnie przemawiała - przewracanie wszystkiego do góry nogami, jakby tylko celem wytworzenia na siłę kolejnego wątku w całej historii, pogmatwanej już ponad miarę przez dodanie walki z maszynami. A tymczasem po poniższym filmiku wszystko zaczyna nabierać sensu. Otóż Morbius miałby być pierwotnie agentem, który przeszedł na stronę dobra. To tłumaczyłoby, skąd u niego wiedza o całym tym p******niku i dlaczego agentom z pierwszego Matrixa tak zależało na schwytaniu Morbiusa.



Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 05:50:41 przez snajper
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem