[#1] Kontroler USB 3.0 pod PCI-E
Witam. Przepraszam, że piszę o tym tutaj, a nie na jakimś kloniarskim forum pełnym pseudo fachowców.

Sprawa tyczy się mojego starego PC. Płyta główna to Gigabyte GA-MA74GM-S2, procesor AMD Phenom X4, grafika nVidia Quadro FX 1800 wpięta do PCI-E 16x. Zakupiłem sobie kontroler USB 3.0 pod złącze PCI-E 1x, ale gdy go podłączę, to komputer dłużej się uruchamia i nie ma obrazu. Wskazuje to na ograniczenia płyty głównej, gdzie hierarchicznie od góry wpięcie czegokolwiek do portu PCI-E 1x wyłącza port 16x. Moją tezę potwierdza pojawienie się brazu na złączu DVI zintegrowanego układu graficznego, natomiast w menadżerze urządzeń nie ma mojej nVidi, ale jest zakupiony kontroler USB. Spotkał się ktoś z taką sytuacją?
[#2] Re: Kontroler USB 3.0 pod PCI-E

@Ponki1986, post #1

Według instrukcji od płyty slot PCIe x1 jest niezależny od PCIe x16.
[#3] Re: Kontroler USB 3.0 pod PCI-E

@hrw, post #2

W Biosie jest coś do ustawień PCI-E?
Bios najnowszy ?
[#4] Re: Kontroler USB 3.0 pod PCI-E

@Ponki1986, post #1

Nieudany model płyty. Spójrz ile rewizji tego samego modelu:

link

Co chwilę coś producent poprawiał.
Którą rewizję posiadasz ? Zaktualizuj bios, wyłącz w biosie zintegrowaną grafikę i sprawdź czy coś się zmieniło. Jeśli nie to zwróć kontroler i kup na innym układzie (NEC, VIA itp)
[#5] Re: Kontroler USB 3.0 pod PCI-E

@ingenic, post #4

Kontroler odesłałem do sprzedawcy. Zakupiłem inny na chipie VIA VL800 i działa elegancko.
[#6] Re: Kontroler USB 3.0 pod PCI-E

@Ponki1986, post #5

Też ostatnio dostałem nowy Logilink i póki co działa. Ciekawe jak długo. Jak padnie to chyba wymienię płytę z B450 na coś X570. Więcej USB i na pewno działają jak trzeba
[#7] Re: Kontroler USB 3.0 pod PCI-E

@ingenic, post #6

A nie lepiej B550.
[#8] Re: Kontroler USB 3.0 pod PCI-E

@KM_Ender, post #7

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem