[#1] Oracle VM VirtualBox - Ktoś coś?
Siema Snajper krulu HydeParku, Ty pewnie najszybciej mi podpowiesz

Zachciało mi się zainstalować MS DOS na 2GB karcie CF
Ponoć najłatwiej poprzez VirtualBox na nowej maszynie.
Utknąłem w miejscu, w którym mój wirtualny PC żąda abym włożył konkretną dyskietkę do napędu E
Ale, ja nie mam napędu E pomysł
FDD mam standardowo przypisane pod H i nie mogę znaleźć gdzie to zmienić

H e l p
[#2] Re: Oracle VM VirtualBox - Ktoś coś?

@movin, post #1

a po co chcesz wkładać fizyczną dyskietkę, kiedy, z tego co widzę, masz obrazy dyskietek i wirtualną stację też? Inna sprawa, że nie rozumiem czego ten instalator szuka w E:, skoro nie masz E:
btw coś mi chodzi po głowie, że Mikrosoft miał jakiegoś toola do tworzenia "wirtualnych napędów", ramdysków, czy czegoś w tym stylu w dosie.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 13:49:20 przez snajper
[#3] Re: Oracle VM VirtualBox - Ktoś coś?

@snajper, post #2

Ale, ja nigdzie nie napisałem "fizyczna".
To oczywiście obraz.
Jak widać na screenie, mam nawet wybrany odpowiedni obraz tyle, że się literki nie zgadzają

Mogłem zamieścić posta w mniej egzotycznym dziale, ale tak straszysz Moderator-Manem, że sam się ocenzurowałem.
[#4] Re: Oracle VM VirtualBox - Ktoś coś?

@movin, post #3

to zrup assign e=h
(assigna masz na dyskietce suplementarnej, tylko go trzeba pierwej rozpakować expandem)
[#5] Re: Oracle VM VirtualBox - Ktoś coś?

@movin, post #1

Nie prościej było zapytać wujka googla? ;)
http://theinstructionlimit.com/installing-ms-dos-6-22-on-a-486-without-a-floppy-drive-using-a-cf-to-ide-adapter
[#6] Re: Oracle VM VirtualBox - Ktoś coś?

@Madman, post #5

a co to miałoby na celu? Artykuł pod linkiem opisuje instalowanie dosa na CF do użycia w 486 nie posiadającym stacji dyskietek. Tyle że do samego zainstalowania nadal wykorzystywany jest Virtualbox.
Z tego co zrozumiałem, problem dotyczy dostępu do FDD (wirtualnego), które jest pod literką H:, a setup próbuje czytać z E:. Co prawda nadal nie rozumiem jakim sposobem stacja dyskietek w dosie bez stosowania dodatkowych sztuczek mogłaby znaleźć się pod literką inną niż A: lub B: No ale zakładam, że autor wie, co pisze, i że nie pomyliło mu się z CF Dodatkowo z menu kontekstowego widocznego na screenie wywnioskowałem, że napęd H: jest dyskiem fizycznym...

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 15:22:29 przez snajper
[#7] Re: Oracle VM VirtualBox - Ktoś coś?

@snajper, post #6

No to pozostaje assign i jeśli nie da się samej literki podmapować to zrzut zawartości obrazu dyskietki do jakiegoś folderu i podmapowanie go pod E:
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem