[#1] PAT.NO.1053444
Niestety mam problem z wyszukaniem patentu dla:

Quickjoy II Turbo
SV-124
PAT.NO.1053444

Czy może ktoś z Was wie, gdzie go znaleźć?
[#2] Re: PAT.NO.1053444

@pgru2, post #1

Metoda rafinacji omeprazolu?
Oto Ci chodzi ?
[#3] Re: PAT.NO.1053444

@Norbert, post #2

Właśnie dziwię się co wyskakuje, bo numer patentu jest po prostu z ... joysticka.
[#4] Re: PAT.NO.1053444

@pgru2, post #1

Dwie możliwości:
  • Napisali sobie tak na wiwat, żeby wystraszyć potencjalnych producentów kopii i zadać szyku.
  • Patent już wygasł i dlatego nic go nie wyszukuje. Okres ochrony patentowej to zazwyczaj 20 albo 25 lat.
[#5] Re: PAT.NO.1053444

@Krashan, post #4

Dziękuję za odpowiedzi. Wydawało mi się, że "na wiwat" to używa się słów w rodzaju Pat. Pend. (chyba "Patent Pending" - czyli coś w rodzaju złożyliśmy wniosek o patent więc nie ruszajcie z kopiowaniem, bo zanim uruchomicie linie to będziemy mieli patent)

Co do wygaśnięcia patentu - jak szukam czasem "zabytkowych patentów", jak np. na przełącznik Space Invaders w klawiaturze od A2000 to bez problemu to znajduję i mogę poznać podejście autorów(i przy okazji nauczyć się trochę jak pisać wnioski).

Tutaj właśnie nie wiem dlaczego jest problem. Druga rzecz jest taka, że na joysticku jest napisane Made in China, a ja nawet nie wiem w jakim kraju ten patent mógł być zarejestrowany.

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 09:27:06 przez pgru2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem