[#1] Wybór dysku przy starcie komputera.
Witam, Taka o to sprawa. Komputer stacjonarny, trzy dyski: Windows, Linux Mint i Icaros Desktop. Przy startowaniu przytrzymuje F8 i pojawia mi się Boot Menu. Ale czasem "źle trafię" i Boot Menu się nie pojawi. Bawiłem się z programami edytującymi MBR (np. Grub) ale skutek był taki, że dysk z Icarosem nie jest widziany. Podczas szukania informacji, natknąłem się na aplikację, którą instaluje się na dyskietce i w niej można wybrać dysk bootujący. Można było sobie nawet skonfigurować graficzne menu. Ale to było dawno i nie miałem flopa w kompie. Teraz mam i mogę z niego korzystać. Niestety, nie umiem sobie przypomnieć co to była za aplikacja, a googluję już drugi dzień i na nic nie umiem trafić. Będę wdzięczny za sugestie.

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 21:19:29 przez don_rafito
[#2] Re: Wybór dysku przy starcie komputera.

@don_rafito, post #1

Coś znalazłem zobaczymy czy to to:
Plop Boot Manager
[#3] Re: Wybór dysku przy starcie komputera.

@don_rafito, post #2

ja wczoraj znalazłem coś takiego: SBM Boot Manager, ale to raczej nie to, bo raz że nie ma graficznego menu, a dwa, że nie było rozwijane od stu lat.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem