[#1] Polska gitarzystka Aleksandra Szmeja (Alex S)
Lubię Amigę, ale co najmniej równie bardzo lubię muzykę - w szczególności polski hip-hop oraz ostre gitarowe brzmienia. Stąd ten temat, który zainteresuje głównie fanów cięższego grania w wykonaniu młodego pokolenia płci pięknej. Chciałbym Wam przedstawić 24-letnią polską gitarzystkę Aleksandrę Szmeję, która jest całkowitym samoukiem (gry uczyła się ze słuchu, z filmików na youtube). Na cover w jej wykonaniu natrafiłem zupełnie przypadkiem i od razu mi się spodobał styl gry i brzmienie gitary. Zobaczyłem nick "Alex S" więc pomyślałem se, że to kolejna zdolna gitarzystka z zagranicy - nic bardziej mylnego ;)

Obecnie Aleksandra ma na swoim koncie sporo coverów różnych zespołów metalowych, kilka własnych autorskich kompozycji (w tym bardzo udany moim zdaniem utwór "Reborn"), występ publiczny na scenie w pubie, niedawno na scenie Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu, a na jej kanale znajdziecie również filmy z testami sprzętu i oprogramowania gitarowego. W przyszłości planuje założenie zespołu i być może związanie z muzyką swojej kariery zawodowej.

W Polsce jest mało znana, natomiast jej kanał YouTube ma ponad 300000 subskrypcji - jak to zwykle bywa w tym kraju, ludzie z zagranicy doceniają talent i umiejętności bardziej niż "swoi", ale to szczegół. Najważniejsza jest pasja i chęć do bycia lepszym w tym co się robi, a "Alex S" od lat właśnie do tego nieustannie dąży. Oczywiście nie zajmuje się tylko i wyłącznie gitarą - sprawdźcie najnowszy wywiad, w którym opowiada więcej o sobie. Od razu widać, że jest to fajna, inteligentna i skromna dziewczyna, która sprawdza się świetnie w wielu dziedzinach.


Wybrane przeze mnie covery:








Autorski utwór "Reborn", w którym wziął udział Michael Hos:



Najnowszy wywiad:



Wywiad dla "ESP LTD EII Guitars Polska":
https://www.facebook.com/ESPGuitarsPolska/videos/esp-guitars-polska-alex-s-aleksandra-szmeja/838165343781306/

Aleksandra Szmeja:
Patreon: https://www.patreon.com/alex_szmeja
Facebook: https://www.facebook.com/alexszmeja
Instagram: https://www.instagram.com/alexszmeja
YouTube: https://www.youtube.com/c/OlaSzmeja/videos
[#2] Re: Polska gitarzystka Aleksandra Szmeja (Alex S)

@RomanWorkshop, post #1

Fajnie Dziewczyna "popierdala na wieśle" super

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 11:23:33 przez BULI
[#3] Re: Polska gitarzystka Aleksandra Szmeja (Alex S)

@BULI, post #2

Zdecydowanie wymiata lepiej, niż niejeden stary metalowiec (bleh). Dobrze, że ktoś pomyślał żeby ją zaprosić na Gitarowy Rekord Świata.
1
[#4] Re: Polska gitarzystka Aleksandra Szmeja (Alex S)

@RomanWorkshop, post #1

Kolejny krok w karierze tej świetnej gitarzystki:



1
[#5] Re: Polska gitarzystka Aleksandra Szmeja (Alex S)

@RomanWorkshop, post #3

O, nie widziałem tego tematu.

Zdecydowanie wymiata lepiej, niż niejeden stary metalowiec (bleh)


Ja tam żadnego "wymiatania" nie widzę, ot odegranie kilku (nawet niespecjalnie trudnych do zagrania) riffów. I "niejeden stary metalowiec" dysponuje techniką i umiejętnościami TWORZENIA muzyki, do jakich ta pani się nigdy nawet nie zbliży. Nie chcę tu wyjść na malkontenta, bo dziewczyna sobie plumka na gitarze i bardzo fajnie. Niech robi co lubi. Ale deprecjonowania umiejętności starych metalowców nie zdzierżę
1
[#6] Re: Polska gitarzystka Aleksandra Szmeja (Alex S)

@uroboric_tom, post #5

Oczywiście, dla laika może "wymiatać", a dla zawodowca "plumkać", ale ogólnie fajnie gra i ma świetnie dobrane brzmienia gitar. Wypowiedź o starych metalowcach jest z przymróżeniem oka ;)
[#7] Re: Polska gitarzystka Aleksandra Szmeja (Alex S)

@RomanWorkshop, post #1

mech. ;| Lepiej popatrzeć na tańczącego japońskiego lachona. :3 *.*




a do metalowych coverów to lepiej





...a najlepiej lachona tańczącego do metalowych coverów. pomysł





wymaga trochę doszlifowania, ale już nie będę ślęczeć po nocach. x|
[#8] Re: Polska gitarzystka Aleksandra Szmeja (Alex S)

@RomanWorkshop, post #1

jej kanał YouTube ma ponad 300000 subskrypcji - jak to zwykle bywa w tym kraju, ludzie z zagranicy doceniają talent i umiejętności bardziej niż "swoi", ale to szczegół


Jak już się czepiam to przyczepię się jeszcze do tego. Smutna prawda jest taka, że ta liczba subów to tylko dlatego, że ma ładną buzię, czerowne paznokcie i najzwyczajniej w świecie nie jest facetem. Umiejętności nie mają tutaj nic do rzeczy (równie dobrze możnaby powiedzieć, że ktoś ma umiejętności programistyczne bo potrafi zrobić prostą stronę w HTML/CSS w której połowę kodu i tak zerżnął z innej strony). O talencie będzie można mówić jak nagra jakąś swoją świetną płytę (czego szczerze jej życzę i trzymam kciuki jeśli myśli poważnie o graniu) a nie tylko odegra jakiś prosty cover. Póki co jeszcze sporo godzin żmudnej pracy przed nią, lansowanie się w social mediach nie robi z nikogo dobrego muzyka, co najwyżej celebrytę z gitarą
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem