[#1] Zmarł Clive Sinclair...
W wieku 81 zmarł dziś na raka Sir Clive Sinclair. [']

Niewydarzony wynalazca, kiepski biznesmen i twórca Spectruma.
[#2] Re: Zmarł Clive Sinclair...

@ZbyniuR, post #1

a dokładniej wczoraj rano.

http://pixelpost.pl/zegnaj-clive-dziekujemy-sir-clive-sinclair/

screeny z gier na Spektruma w gazetach zawsze mi się podobały, mimo że z samym komputerem nie miałem styczności - za wyjątkiem chwilowego kontaktu z czasów dzieciństwa, który pamiętam jak przez mgłę. Wtedy widziałem Turbo Esprit.


a przez podwójną mgłę pamiętam próby drukowania tego powyżej.

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 13:45:43 przez snajper
1
[#3] Re: Zmarł Clive Sinclair...

@ZbyniuR, post #1

Witam.
Mam sentyment do tego kalkulatorka (ZX Spectrum).
Za niego dostał szlachectwo od królowej.
Pozdrawiam.
[#4] Re: Zmarł Clive Sinclair...

@ted, post #3

To nie tylko tytuł ale także dożywotnia pensja. A z takim słabym nosem do interesów to kto wie czy bez tego by nie skończył pod mostem.

Dopiero wpisując go dziś w gugu dowiedziałem się że od 12 lat próbował wypromować nowy pojazd Sinclair X1.

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 17:41:39 przez ZbyniuR
[#5] Re: Zmarł Clive Sinclair...

@ZbyniuR, post #1

Kilka dni temu zbudowałem sobie Jego wzmacniacz... Sinclair Z-30. Niesamowita zbieżność.
[#6] Re: Zmarł Clive Sinclair...

@ZbyniuR, post #1

Fajny materiał:

[#7] Re: Zmarł Clive Sinclair...

@Hubez, post #6

apropo. Wygrzebane wczoraj z fałhaesa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


czy ta animacja jest gdzieś w internetach? ( ͠° ͟ʖ ͡°) Bo skądś te stworki kojarzę, a w opisie programu w internetach twierdzą, że nie ma już nic poza czołówką.
[#8] Re: Zmarł Clive Sinclair...

@snajper, post #7

Muppety ? szeroki uśmiech

Na bębnie napisane jest ST Computer, i myślę że tu trzeba skierować poszukiwania tej animacji/dema

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2022 21:26:04 przez Norbert
[#9] Re: Zmarł Clive Sinclair...

@ZbyniuR, post #1

Miło wspominam Timex 2048. Ogrywany u kolegi w podstawówce, później emulowany na swojej A1200, gry śmigały, jak np. arkanoid Batty :)
[#10] Re: Zmarł Clive Sinclair...

@Norbert, post #8

no żem nie wpadł na to, żeby wyszukać obrazem. :) Fakt, demko z 1986.


nie wiem tylko, czemu jedne wersje są z napisem, a inne bez.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem