[#1] reedycja Top Secretu, Bajtka i C&A!
w przedsprzedaży dwa kolejne numery odświeżonego Top Secretu:
trzeci
czwarty
btw - wydawało mi się, że wątek o nowych Top Secretach był, a tu tymczasem ni ma. Albo nie umiem znaleźć, bo wyszukiwarka jest tak badziewna, że:
a) nawet nie podświetla znalezionej frazy w wynikach.
oraz by) jak już frazę znajdzie w temacie któregoś wątku, to wypluje z tego wątku pińcet postów i se skacz po kolejnych dziesięciu stronach (zakładając optymistyczny scenariusz, w którym wszystkie pińcet postów będzie w wynikach następować kolejno po sobie)









Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 18:00:00 przez snajper

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2023 21:29:39 przez snajper

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2023 06:28:55 przez snajper
[#2] Re: reedycja Top Secretu

@snajper, post #1

Growe magazyny raczej nigdy mnie nie interesowały. Ale w ostatnich latach czasem ktoś mnie skłoni do ściągnięcia i przewinięcia niektórych "skanów". Cieszę się że zwróciłeś moją uwagę, bo w tym TS4 czyli w 2/91 są bardzo fajne wyniki ankiety której jeszcze nigdy nie widziałem. :)

Jaki masz komp z jakim wyposażeniem i do czego używasz, przeprowadzone w końcówce roku '90 to kopalnia wiedzy. Można z tych słupków wyciągać ciekawe rozkminy. Np na której platformie więcej ludzi zajmowało sie muzyką a na której grafiką, na jakich kompach ludzie częściej pisywali teksty niż coś liczyli, a na których odwrotnie. A odpowiedzi mogą niektórych zaskoczyć.
Albo ile % posiadaczy jakiegoś kompa posiadało też stację dysków: średnio wszyscy 30%, ZX 15%, XE 20%, C64 30%, CPC 62%, ST 90%, A500 90% (tylko?!?), PC 100%. Wreszcie mam jasny dowód że wśród Amstradowców było więcej posiadaczy stacji niż wśród posiadaczy innych 8bit, a co przeczuwałem od dawna. :)
3
[#3] Re: reedycja Top Secretu

@ZbyniuR, post #2

Rzeczywiście ciekawa rzecz - A500 tylko 90% posiadanych stacji dyskietek? Czy te stacje były tak awaryjne, czy już wtedy ludzie używali twardego dysku tak często(biorąc pod uwagę, że to A500 i 1991(!) ).

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2021 09:19:09 przez pgru2
[#4] Re: reedycja Top Secretu

@pgru2, post #3

Eeee nie sądzę. Mam dwa inne pomysły jakby można to zinterpretować. Zauważ że w ST tylko ok 88% ma myszkę, hehe jeszcze śmieszniej. Nie wiem jak te pytania były sformułowane, może np co masz podłączone do swojego komputera? I niektórzy uznali że wbudowana stacja sie nie liczy. Albo ci co zadeklarowali że mają kompa który zawsze ma stację i myszkę, a zapomnieli to zaznaczyć ściemniali, tak jak w tym filmie "40letni prawiczek" koleś mówi że cycki są w dotyku jak worki z piaskiem. ;)
Przyłapani że nie wiedzą o czym mówią. Podobnie ok 18% posiadaczy PC nie ma monitora. Pewnie ładnie na nim doniczki wyglądają dlatego kupili sobie PC bez monitora ot tak żeby taki mieć, niech sąsiady zazdroszczo. ;) A może po prostu nie umieją wiarygodnie kłamać. Albo dopiero planują go kupić więc zaznaczyli, niech redakcja myśli że mam, to będą o nim pisać.
[#5] Re: reedycja Top Secretu

@pgru2, post #3

Zdecydowanie chodzić musiało o zewnętrzną stację do A500.
[#6] Re: reedycja Top Secretu

@niebuszewo, post #5

Tak? Czyli że w 90ym aż 90% posiadaczy A500 miało drugą stację?

Albo 10% nie umiała policzyć ile ma stacji, albo używali VBS, tylko że wtedy też jest potrzebna stacja.

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2021 15:14:55 przez ZbyniuR
[#7] Re: reedycja Top Secretu

@snajper, post #1

Albo nie umiem znaleźć, bo wyszukiwarka jest tak badziewna, że:
a) nawet nie podświetla znalezionej frazy w wynikach.
oraz by) jak już frazę znajdzie w temacie któregoś wątku, to wypluje z tego wątku pińcet postów i se skacz po kolejnych dziesięciu stronach (zakładając optymistyczny scenariusz, w którym wszystkie pińcet postów będzie w wynikach następować kolejno po sobie)


Raczej nie potrafisz korzystać. Wyszukiwarka od ponad roku jest inna. Zwraca post z kolorowym zaznaczeniem szukanej frazy, zwraca dokładnie post, a nie wątek. Jedynie gdy szukasz frazy wziętej w "ciapki" nie wyróżnia jej kolorystycznie.

Wątek o którym piszesz był w Graffiti pod jednym z obrazków (wyszukiwarką zwraca to dokladnie).
[#8] Re: reedycja Top Secretu

@ZbyniuR, post #4

Podobnie ok 18% posiadaczy PC nie ma monitora.

Pewnie nie pomylilibyśmy się gdybyśmy powiedzieli, że 18% posiadaczy miało monitory a reszta telewizory. Może więc te 18% pecetowców dało radę podłączyć te blaszaki do tv
[#9] Re: reedycja Top Secretu

@Madman, post #8

Te dane są w postaci dość nieprecyzyjnie narysowanych słupków bez wyraźnej skali, łatwo się pomylić w odczycie o 2 a nawet 3% ale wygląda jakby ze 4% posiadaczy PC przyznała sie do TV. Cegłę można było podłączyć, nie wiem jak Herculesa, ale EGA już nie. To nadal naście procent która tego nie określiła. A wszyscy Pecetowcy to tylko nieco ponad 3%, a w komentarzu można odnieść wrażenie że redakcja jest zdziwiona że jest ich już aż tyle. Nic dziwnego że nie było dla nich bardziej precyzyjnych pytań.
[#10] Re: reedycja nie top secretu, tylko BAJTKA NUMER SPECJALNY

@snajper, post #1

wystartowało zbieranie zamówień na numery specjalne Bajtków - Tylko o Atari i Tylko o Komodorach. Chęć zakupu należy zgłaszać na zamowienia małpa retronics kropka eł









P.S. straszny burdel z tymi wątkami o reedycjach. Nie wiadomo, co gdzie wrzucać. Nieporządek tu panuje na tym Waszym forum.
[#11] Re: reedycja nie top secretu, tylko BAJTKA NUMER SPECJALNY

@snajper, post #10

Ja chciałem tylko zapytać czy równolegle przewidziana jest reedycja sprzętu 8bit i 16bit.
Wersja Classic [oryginal size]. Albo wspomaganie ze strony wzmocnionych klonów tych kultowych komputerów, płyty główne z turboboostem? >>Kultowew serduszkach<< gry na cartridge'ach?
[#12] Reedycja i Top Secretu, i Bajtka

@snajper, post #10

pojawiła się możliwość kupna roczników Bajtka 1986 i TS 1-10 w twardej oprawie. Zamówienia przez mail, w przedsprzedaży taniej o 50 zł, szczegóły na fejzboku. siedzi, pije i chrupki Liczba egzamplarzy ograniczona.

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2022 01:35:03 przez snajper
[#13] Re: Reedycja i Top Secretu, i Bajtka

@snajper, post #12

trwa zrzutka mająca na celu pokrycie kosztów druku TS 11 i 12 (co warunkuje wydanie ich reedycji): https://zrzutka.pl/czasopismo-top-secret-11-i-12

można też dorzucić się zamawiając numery w przedsprzedaży na allegro:
11
12
[#14] Re: Reedycja i Top Secretu, i Bajtka

@snajper, post #13

numery 11 i 12 prawdopodobnie jutro pójdą do druku.
Teraz zrzuta na 13 i 14. siedzi, pije i chrupki
[#15] Re: Reedycja i Top Secretu, i Bajtka

@snajper, post #14

ruszyła przedsprzedaż numerów 13 i 14:
Top Secret 13
Top Secret 14

niestety tym razem będą to tylko wydania cyfrowe. Szykują się za to kolejne IKS-y.
nadal działa też zrzutka na TS.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 22:26:58 przez snajper
[#16] Re: Reedycja i Top Secretu, i Bajtka

@snajper, post #15

Mam poważne pytanie. Po co? Ja rozumiem kolekcjonerska wartość, ale czy nie lepiej aby zrobiono w tych reedycjach coś dodatkowo? Choć może zrobiono?

Wolałbym nowe numery. Albo w tych istniejących kilka stron z dodatkowym materiałem.

Jaki był nakład tych papierowych reedycji i jak się sprzedały?
[#17] Re: Reedycja i Top Secretu, i Bajtka

@mailman, post #16

na wstępie przepraszam szanowne grono zainteresowanych - jako noob gafę żem strzelił z tymi wydaniami cyfrowymi. Gazetki będą nadal na papierze, tylko druk cyfrowy.

@mailman
dodatkowo - są poprawiane błędy maści wszelakiej w oryginałach oraz (przynajmniej w przypadku Bajtków) wykonywany retusz zdjęć. Po co? Pewnie przede wszystkim "bo można"/ "bo lubią", a są zapewne osoby (wliczając mnie), które takie gazetki chciałyby mieć, a dostać niełatwo.

Wolałbym nowe numery.

no, ja też bym wolał. Najwyraźniej nasze "wolenie" nie daje nikomu wystarczających praw do wypuszczenia gazetki "Top Secret #100". Nie daje też gwarancji, że ta gazetka będzie mieć klimat i poziom starych i rzuci się na nią tłum chętnych. Swego czasu ukazało się kilka "nowych numerów" Top Secretu pod kierownictwem Alexa - i, ztcw, coś nie pykło.

Albo w tych istniejących kilka stron z dodatkowym materiałem.

jw.

Jaki był nakład tych papierowych reedycji i jak się sprzedały?

a nwm ¯\_(ツ)_/¯ że takim gimnazjalnym slangiem się posłużę. Musiałbym dopytać.
[#18] Re: reedycja Top Secretu, Bajtka i PSX Fana!

@snajper, post #1

Dwa PSX Fany w drodze!
To napisałem, stojąc na lewej nodze!
Jeszcze ich nie ma, bom po uszy zarobiony.
Ale pewnie będą po tym, jak TS16 zostanie ukończony.




zapraszam do preordera! welcome!
jednocześnie pragnę zaznaczyć, że wszelkie dalsze poważne pytania o nakład itp. ze strony wybranych osób zostaną w zaistniałej sytuacji puszczone mimo uszu tudzież olane sikiem prostym. Dziękuję za uwagę.
[#19] Re: reedycja Top Secretu, Bajtka i C&A!

@snajper, post #18

pierwszy numer C&A też w drodze!
a drugi zapewne szykuje się do drogi, sądząc po zawartości strony Retronicsa.



Top Secrety 15 i 16 po długich bojach zostały wymęczone i lada moment powinny powstać.
A PSX Fanów jednak męczył nie będę. No i dobrze, bo co będę udawał, że ja miałem kiedykolwiek konsolę w ręku.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem