[#1] 🎧 Chip Tunes ♫♪
Nie mogłem takiego tematu znaleźć więc go zakładam.
Wklejajcie linki do muzyki chipowej jaka wpadła wam ostatnio w ucho ok, racja

Ze swojej trony zacznę od polecenia moda Stereo SID.
Jeśli jeden SID gra świetnie i nie wyobrażacie sobie nie słuchać SIDowej muzyki to SIDy już całkowity kosmos. Polecam MOS 6581 do lewego ucha a do prawego 8580 i oba ustawione na taki sam adres. Efekt w większości przypadków jest dość subtelny ale słyszalny. Szczególnie gdy się go wyłączy (np. dając takiego samego SIDa na oba kanały albo miksując wyjście z obu SIDów) to wyraźnie słychać że stereo znacznie poprawia odbiór muzyki. W niektórych utworach efekt jest dość drastyczny i brzmią jakby były robione od samego początku z myślą o takim stereo. O tym jak zrobić takiego moda i jak to brzmi można pooglądać/posłuchać tutaj Commodore 64 (C64) Dual SID (Hardware) 6581 + 8580 (Stereo - DIY Mod)

Osobiście C64 - JESZCZE - nie mam, ale mogę słuchać SIDów na Mister FPGA. Pewnie są tego typu ustawienia w jakimś emulatorze ale na szybko nie znalazłem emulatora z takim modem. C64 nabędę mam nadzieję niedługo i oczywiście potrzebne będą nawet nie jedna a dwie super OK! Jak już wyrwę z tej drugiej komadory duszę to trzeba będzie coś wykombinować aby jakąś miała... nawet jeśli emulowaną

Przed chwilą nagrałem sountrack z Last Ninja 3 - Intro

Oprócz SIDa ostatnio słucham sporo OPN2 tj. Yamaha YM2612 a właściwie to nawet nie ten układ tylko jego zmodyfikowaną wersję z efektem który nazwałem "FM Overdrive".

Tutaj przykładowe nagrania jak to brzmi:
- Adventures of Batman and Robin
- Devilish "Prairie"
- DKC Aquatic Ambience

Tutaj nagrania z wcześniejszej wersji moda - miejscami nawet lepiej wybrzmiewał bo miał "kwadratowo-trójkątny" dźwięk ale nowsza wersja jest bardziej poprawna technicznie i brzmi bardziej Hi-Fi.
- Sonic 3- Endless Mine
- Mega Turrican Level 1-1

Jeszcze nagrałem fajnie brzmiący sountrack z gry z PC Engine, konsoli która ma chipowy dźwięk który idealnie wpasowuje się w wyobrażenie jak brzmi "8-bit chiptune"
- Bomberman - World 1

Miłego słuchania super OK!
1
[#2] Re: 🎧 Chip Tunes ♫♪

@XoR, post #1

a mogą być remixy stylizowane na ciptuna?



d/l https://remix.kwed.org/remix/614

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2021 02:23:42 przez snajper
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem