[#1] Asus EeePC jako Amilaptop?
Nie wiem czy to dobry dział, w razie czego proszę przenieść. Mam okazję nabyć taki sprzęt w dość dobrej cenie, ale zastanawiam się czy ma to sens. Chodzi o model 1000H z 1GB RAM i jakimś dyskiem, który pewnie i tak podmienię na SSD jakby coś.

Mam w związku z tym pytanie, czy ktoś z was używa EeePC do emulacji Amigi, w sensie Amilator, Aros, czy może jakiś Q4OS + FSUAE, ewentualnie nawet XP + Win/FS UAE. Ma to jakiś sens w ogóle, czy szkoda zachodu?

Sprzęt będzie służył wyłącznie do zabawy amigowym softem.
[#2] Re: Asus EeePC jako Amilaptop?

@Xandra, post #1

Tam jest jakiś śmieszny ATOM zapewne, a chip graficzny zdycha przy HD Ready.
[#3] Re: Asus EeePC jako Amilaptop?

@Hubez, post #2

A dlaczego nie?
Spokojnie da się emulować każda Amigę m68k.
[#4] Re: Asus EeePC jako Amilaptop?

@Norbert, post #3

Niby można, ale - czy wolno? Na sprzęcie, który nie pociągnie FullHD? Jakoś tak nieładnie...
[#5] Re: Asus EeePC jako Amilaptop?

@recedent, post #4

Czy do emulacji Amigi potrzeba aż fullhd ?
Która to Amiga m68k tego wymaga ?
[#6] Re: Asus EeePC jako Amilaptop?

@Norbert, post #5

a czego Ty się spodziewałeś po morphosowcu, dla którego amigową grą staje się port dowolnego FPS-a z PC?



Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 08:34:27 przez snajper
[#7] Re: Asus EeePC jako Amilaptop?

@Norbert, post #5

Nie no, oczywiście sobie zażartowałem, czego nie wychwycił kolega snajper (ale jakoś mnie to nie dziwi).
Naturalnie wszyscy wiedzą, że emulacja 68k na czymkolwiek słabszym niż i9 z RTXem to profanacja. (uwaga dla snajpera - to też był żart!)

Swoją drogą - mam gdzieś w szafie jakiegoś bieda-netbooka na ATOMie (używanie go z domyślnie zainstalowanym Windows 7 starter prawie że fizycznie boli). Można by go "uamigowić". Jak ktoś chce spróbować to zgłaszać się, chłopaki.
[#8] Re: Asus EeePC jako Amilaptop?

@Norbert, post #3

Spokojnie da się emulować każda Amigę m68k.

Emulować się da, pytanie jak szybko? Z moich doświadczeń wynika że do komfortowej emulacji A500/A1200 potrzeba procesora o mocy obliczeniowej zbliżonej do Pentium4 1ghz. O ile dobrze widzę, w tym komputerku siedzi Atom N270 o taktowaniu 1,6ghz ale megahercami radzę się nie sugerować. Posiadam mini komputerek z 4-rdzeniowym Atomem x5-Z8350 1,92ghz na którym przedpotopowe WinUAE działa bardzo wolno.

AROS pewnie się na tym uruchomi i będzie działać dobrze, trzeba sobie tylko odpowiedzieć na pytanie czy używanie AROSa bez obsługi sieci ma sens? Dla mnie nie ma.
Przed zakupem lepiej się upewnić czy ten laptop ma gniazdko RJ45 i kompatybilną kartę sieciową.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem