[#1] klon Wolfa3D na C-64
Jak dla mnie to wygląda i działa fenomenalnie:

[#2] Re: klon Wolfa3D na C-64

@buldogkekon, post #1

Kiedyś był DOOM w drukarce.
[#3] Re: klon Wolfa3D na C-64

@Hubez, post #2

Dobrze wiesz, że nie o to chodzi. Amiga czekała ćwierć wieku na coś co normalnie działa na na A500, a tu na C-64 się dało.
[#4] Re: klon Wolfa3D na C-64

@buldogkekon, post #3

1. A jak długo czekało C64? I czy mówimy tu o fabrycznym, gołym C64?
2. "Normalnie" na A500 działa Za Żelazną Bramą, albo - jeśli wolisz "full texture mega quality" - Project Intercalaris.
[#5] Re: klon Wolfa3D na C-64

@buldogkekon, post #1

Trzeba przyznać że faktycznie daje radę.
Wolf to to nie jest jako taki ale na siłę bez problemu by można było zrobić z tego Wolfa. Nie robiłoby to jednak dużej różnicy bo i tak praktycznie nie widać do czego się strzela

W czasie świetności C64 mogłaby się taka gra całkiem nieźle sprzedać.
[#6] Re: klon Wolfa3D na C-64

@XoR, post #5

A ja sie zastanawiam czy to aby na pewno zwykły C64 czy nie jakiś turbo super z Chameleon64, który jest dla niego jak Vampir dla Amigi.
[#7] Re: klon Wolfa3D na C-64

@ZbyniuR, post #6

Właśnie sprawdziłem. Działa na stock C64.
[#8] Re: klon Wolfa3D na C-64

@mikecios, post #7

Nawet bez Ultimate II? Bo to też ma w sobie jakieś ficzery.
Tylko sam C64 + stacja wystarczą?
[#9] Re: klon Wolfa3D na C-64

@ZbyniuR, post #8

Tak, C64C, 1541 II i Final III, chodzi na golasie dokladnie tak jak na filmie. Jest fikusne sterowanie z klawiatury ale do przezycia.
[#10] Re: klon Wolfa3D na C-64

@mikecios, post #9

Golas, niegolas, jeśli jest wymagana oryginalna stacja dysków i na magnetofonie nie poleci, to już wiadomo co jest kluczem do mocy obliczeniowej szeroki uśmiech
Tak, czy inaczej- robi wrażenie OK
[#11] Re: klon Wolfa3D na C-64

@BULI, post #10

i Tu Cie zaskocze, demo gry miesci sie w jednym pliku .prg który mozesz sobie nagrac na tasme i odpalic , zeby zaspokoic Wasza ciekawosc dokonam tego nagrania dzisiaj na tasme ;)

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2022 14:13:00 przez mikecios
[#12] Re: klon Wolfa3D na C-64

@mikecios, post #11

Nagrane na kasete ;) zaraz zobaczymy ;)
[#13] Re: klon Wolfa3D na C-64

@mikecios, post #12

Żeby nie było że oszukuje, nagrałem jak cały plik się wczytuje.
2
[#14] Re: klon Wolfa3D na C-64

@buldogkekon, post #1

Te doomowanki na ośmiobitowcach powoli stają się dniem powszednim. Na Atari XL/XE (bez dopalacza) też nieźle wygląda i działa:
https://youtu.be/3s2vqN1jWgU?t=415 (od 6:55)
Jest cieniowanie wraz odległością, są kraty z dziurami (8:13), ruchome i przezroczyste smugi światła (8:20), pochodnia oświetlająca słup obok (8:52), jakieś światła mrugają, zgrabne niebo (8:57).

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2022 17:05:23 przez MDW
[#15] Re: klon Wolfa3D na C-64

@MDW, post #14

Tyle ze ta z Atari wymaga 1MB ;)
[#16] Re: klon Wolfa3D na C-64

@mikecios, post #13

niezle OK
1
[#17] Re: klon Wolfa3D na C-64

@mikecios, post #15

A ten 1MB nie jest po to by nie musiał prosić co dwie minuty żeby włożyć następny dysk? A prócz tego DOOMa to tam sie całkiem zgrabne demko w tym 1MB mieści.
[#18] Re: klon Wolfa3D na C-64

@mikecios, post #13

No i pięknie- dzięki za test i pokaz OK
[#19] Re: klon Wolfa3D na C-64

@mikecios, post #15

Tyle ze ta z Atari wymaga 1MB ;)

A kto dziś nie ma 1MB w Atari.. :) :)
A tak na serio to każdy komputer i konsola w historii miały za mało RAMu. To jest jakaś klątwa informatyki. Procesory były i są często wystarczające, układy graficzne też, dźwiękowe też, a z tym RAMem ciągle jest problem. Każda platforma pokazałaby znacznie więcej gdyby nie ten przycinany z każdej strony RAM... Choćby ta CD-32. Przecież to była zbrodnia dać jej 2MB i w dodatku tylko Chipu. A500 standardowo 512KB, różne XBoxy, PSX, GB, GBA, Atari, Commodore, Spectrum, Amstrad... Wszędzie gdyby było więcej RAMu to dałoby się na tych CPU/GPU zrobić znacznie więcej. O ile w ośmiobitowym świecie robię niesmaczny grymas twarzy na wszystkie dopałki to przy zwiększaniu RAMu i zastępowaniu nośników jakąś kartą SD daję udzielam swojego pełnego poparcia.

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2022 19:42:50 przez MDW
1
[#20] Re: klon Wolfa3D na C-64

@MDW, post #19

Wiesz ile wtedy RAM kosztował ??? Masz o tym jakieś pojęcie ?
[#21] Re: klon Wolfa3D na C-64

@buldogkekon, post #20

Myślę że najwięcej fanów wspominania retro sprzętów bawi sie emulatorami, bo nie mają żadnego starego kompa, albo mają ale niekoniecznie sprawny bo nie mają czasu lub kasy by go naprawić. A nawet jak sprawny to zwykle nierozbudowany, ewentualnie dokupili sobie jakieś szybsze wgrywadełko. Bo to oszczędza czas którego mają mało, i kaskę na nośniki której też mają mało. Choć ich skromność sprawia że nieczęsto sie udzielają na forach, i z powodu tych samych braków nie jeżdżą na retro spotkania. Noo chyba że akurat mieszkają tuż "za płotem" to wpadną. :)

A ci co im kasy i czasu nie brakuje i stanowią mniejszość społeczeństwa, to posiadacze rakietowych konfiguracji oraz kolekcji upychanych pod sufit. Którymi lubią sie chwalić dlatego tak często sie odzywają, pokazują i bywają. Dobrze sie nawzajem znają i odnoszą złudne wrażenie że stanowią większość. :D



Ostatnia aktualizacja: 25.08.2022 14:08:50 przez ZbyniuR
1
[#22] Re: klon Wolfa3D na C-64

@ZbyniuR, post #21

Ja tam ze starych sprzętów mam jedną Amigę 600 rozbudowaną ale bez przesady więc chyba jestem wyjątkiem

Na codzień używam emulatora bo jest szybszy (wiadomo). Od święta uruchomię Amigę by poczuć jej klimat i cofnąć się w czasie. Turbo i 2MB Chip ram służy mi nie dla szpanu a dla wygody użytkowania Workbencha.
[#23] Re: klon Wolfa3D na C-64

@tukinem, post #22

A ja do cofania sie w czasie używam słuchania trójkowych list przebojów sprzed 40 lat, albo robię sobie w yt playlisty nie gorsze niż leciały w MTV w ich najlepszych latach. A należałem do szczęściarzy co mieli kablówkę tuż po upadku komuny. :)
[#24] Re: klon Wolfa3D na C-64

@ZbyniuR, post #23

Zupełnie jak z Twojego avatara Milowicz. Też się ładnie przebujał przez lata 90
[#25] Re: klon Wolfa3D na C-64

@buldogkekon, post #1

To jeszcze fajne jest ale zbyt rozpikselowane:
[#26] Re: klon Wolfa3D na C-64

@buldogkekon, post #25

Wygląda jak MONSTER na Amigę. Moje dziec zobaczyły ten filmik i pytają czy to Minecraft
2
[#27] Re: klon Wolfa3D na C-64

@Hubez, post #26

Dobre :))
Lata postępu, wkroczenie akceleracji 3D w latach 90, potem GPU i ich kolejne generacje, żeby pozbyć się tych ohydnych pikseli, a tu się pojawia rozpikselowany Minecraft jakby nigdy nic :)
[#28] Re: klon Wolfa3D na C-64

@buldogkekon, post #3

Amiga czekała ćwierć wieku na coś co normalnie działa na na A500


a Wilczy Szaniec?
[#29] Re: klon Wolfa3D na C-64

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #28

Jaki Wilczy Szaniec ?
[#30] Re: klon Wolfa3D na C-64

@ZbyniuR, post #23

Z ciekawosci zapytam. A pamietasz moze z tej listy taki jingiel ktory byl puszczany jak p. Marek
powtarzal wczesniejsze miejsca. Bardzo go lubilem, jednak nigdzie nie moge go znalezc.
Posluchalbym aby dopelnic wspomnien czar.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem