[#1] Problem z PC - katalogi audio/video
Witam, od jakiegoś czasu mam problem z katalogami zawierającymi pliki audio i video, po otwarciu odświeżają się jakoś dziwnie i trwa to wieki. Może ktoś z Ami braci pomoże bo w google szukałem rozwiązania i nic nie znalazłem.
Link do tego zjawiska:
https://youtu.be/2-_9rtIAc0k
[#2] Re: Problem z PC - katalogi audio/video

@deejayremix, post #1

może nie jest to rozwiązanie, tylko obejście problemu, ale zawsze można określić, że ten folder nie zawiera audio ani video - i wtedy system nie będzie uparcie odczytywać metadanych przy każdej okazji. W Win10 można to wykonać z okienka właściwości->dostosowywanie->zmienić "Muzyka" na "Elementy ogólne", ewentualnie zaptaszając, że to samo dla podfolderów. Pewnie jest też jakiś myk w rejestrze, żeby nie trzeba było w ten sposób każdego folderu z mp3 modyfikować z osobna, ale nie wgłębiałem się.

możesz ewentualnie spróbować przebudować indeks wyszukiwania, ale to czasochłonny proces i nie jest pewne, że cokolwiek w tym przypadku pomoże.
[#3] Re: Problem z PC - katalogi audio/video

@snajper, post #2

Właśnie na to akurat sam wpadłem ale jest jak mówisz to tylko obejście i to nie pełne, czasem foldery wracają do ustawień domyślnych czasem mimo zaznaczenia podfolderów myk niestety nie działa.
[#4] Re: Problem z PC - katalogi audio/video

@snajper, post #2

Po dłuższej zabawie zaobserwowałem że jak zmienię folder na "Elementy ogólne" wszystko śmiga jak powinno ale jak tylko zamknę wszystkie okna i otworzę od nowa znów jest "muzyka" :(
[#5] Re: Problem z PC - katalogi audio/video

@deejayremix, post #4

Jak odpaliłem windowsa (11) w trybie awaryjnym jest ok :-/
[#6] Re: Problem z PC - katalogi audio/video

@deejayremix, post #5

sprawdź metody, które podają tutaj: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/customised-folder-view-reverts-back-to-default/d6a638a1-a63e-4f92-9e8a-cb8729d04dab Gość pisze, że mu pomogło, tyle że nie wiadomo, co dokładnie :) - albo utworzenie innego konta (miałby to być bug - ale post jest z maja, więc to wątpliwe, skoro nadal podobne objawy występują), albo WinSetView, który jest tam podlinkowany wraz z instrukcją.
[#7] Re: Problem z PC - katalogi audio/video

@snajper, post #6

jest jeszcze opcja osiągnięcia limitu liczby zapamiętywanych widoków folderów, choć sądzę, że to mało prawdopodobne. Zwiększa się ją w rejestrze, działanie opisane np. tu: https://www.majorgeeks.com/content/page/windows_forgets_folder_view_settings.html
[#8] Re: Problem z PC - katalogi audio/video

@snajper, post #6

Dzięki WIELKIE! Problem rozwiązany dzięki Winsetview! Pozdrawiam serdecznie:D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem