[#1] Smartphony z wymienną baterią (Android 8) lista?
Witam,

czy istnieje jakaś lista z smartphonami (Android 8) które mają wymienną baterię?

Pozdrawiam
[#2] Re: Smartphony z wymienną baterią (Android 8) lista?

@olafmi, post #1

Bardzo dużo, ale nie wprost.

Obecnie budowa smartfona jest taka, że jego ramka trzyma wierzch i spód na ścisk. Żeby ją rozszerzyć trzeba ją rozgrzać - w serwisach mają podkładki utrzymujące ~100 stopni, w domowych warunkach można wrzącą wodę wylać na patelnię, położyć na nią większy talerz tak by znajdował się nad wodą i zostawić na nim na chwilę smartfona. Może być potrzebne dolanie po pewnym czasie nowej wrzącej wody pod spód talerza. Można pewnie po prostu włączyć grzanie patelni, ale mam indukcję i nie chciałem ryzykować narażenie telefonu na tak silne pole EM, bo nie wiedziałem co się stanie, choć raczej nic nie powinno się stać.

Sam tak z powodzeniem rozebrałem i wymieniłem baterię w swoim poprzednim telefonie.

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 15:05:41 przez teh_KaiN
[#3] Re: Smartphony z wymienną baterią (Android 8) lista?

@teh_KaiN, post #2

Dzięki za odpowiedź. Ale chyba się źle zrozumieliśmy. Chodziło mi o Smartphony (Android 8) w których normalnie otwierasz z tyłu klapkę i wyjmujesz starą baterię i wkładasz nową.

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 15:32:45 przez olafmi
[#4] Re: Smartphony z wymienną baterią (Android 8) lista?

@olafmi, post #3

Takie chyba już się nie ostały. Chyba że jest jakiś jeden kryptyczny model jakiegoś jednego kryptycznego producenta. ;)
[#5] Re: Smartphony z wymienną baterią (Android 8) lista?

@olafmi, post #3

Listy nie znam ale Moto G5 po aktualizacji ma 8.1. Baterię wymieniasz bez żadnych "czarów".
[#6] Re: Smartphony z wymienną baterią (Android 8) lista? UPDATE

@olafmi, post #1

UPDATE:

znalazłem smartphony z wymienną baterią:

https://service.gigaset.com/pl/support/solutions/articles/75000028329-akku-batterie-gigaset-smartphones

i kupiłem: Gigaset GS110 z Androidem 9
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem