[#1] Ściągnięcie hasła na BIOS
Jak w temacie chciałbym w płycie głównej MSI Tomahawk MAX ściągnąć hasło na BIOS. Resetowanie BIOS'u jamperami na płycie, zostawianie kompa bez zasilania(odłączenie kabla) i baterii na parę dni powoduje reset BIOS'u ale nie ściąga hasła. Lokalny serwis komputerowy gdzie zostawiłem płytę aby przeprogramował/podmienił BIOS również wymiękł i "nie potrafi przeprogramować"(mówią coś o programatorze, że nie mają itp).
Serwis MSI jakiś czas temu(może rok temu) coś mi odpisał lecz w tej chwili nie pamiętam, czy polecił wylutowanie i wlutowanie nowej kości BIOS'u. Na pewno nie podpowiedział żadnego hasła serwisowego czy też inny domowy sposób na zdjęcie hasła.
Pytanie: Czy można coś zrobić w takim wypadku aby ściągnąć to hasło z BIOS'u?
[#2] Re: Ściągnięcie hasła na BIOS

@Tomski, post #1

wyłącz zasilacz i spróbuj zewrzeć piny JBAT1 śrubokrętem (przez 10 sek.), podobno jumper nieraz nie styka.
[#3] Re: Ściągnięcie hasła na BIOS

@snajper, post #2

Kasowanie śrubokrętem nie pomaga. Nie ściąga hasła. Kasuje BIOS do ustawień defaultowych ale hasło pozostaje:/. Resetuje BIOS, gdyż nie che się komp uruchomić za pierwszym razem po takim resecie.
Dodam, ze nadpisywanie/upgrade BIOSu też nie pomaga. Chyba pozostaje kupić kostkę z gotowym BIOSem w sieci i przelutować we własnym zakresie.
[#4] Re: Ściągnięcie hasła na BIOS

@Tomski, post #3

Jest jeszcze jedna opcja. Zrob zdjecie samej kostki i podrzuć je.
1
[#5] Re: Ściągnięcie hasła na BIOS

@BomberMAX, post #4

Ok. Wkleję zdjęcie wieczorem.
[#6] Re: Ściągnięcie hasła na BIOS

@BomberMAX, post #4



To jest płyta z netu. Zaznaczyłem BIOS czerwonym prostokątem. Z mojego kompa nie robiłem zdjęcia - ciężko dopchać się do niego w ciągu dnia. Postaram się wrzucić dokładniejsze zdjęcie z mojej płyty.
[#7] Re: Ściągnięcie hasła na BIOS

@Tomski, post #6

Zdjęciu kostki BIOSu z mojej płyty poniżej:


Serwis MSI nie sprzedaje części do płyt:/ taki dostałem e-mail od nich. Nie chcę kupować takiego BIOS' w sieci z portali aukcyjnych, gdyż człowiek nie wie co kupuje - ze względów bezpieczeństwa głównie. Chyba, że się mylę?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2023 21:04:08 przez Tomski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem