kategoria:
Wątek zamknięty
[#1] Prośba o wycenę babuni
Witam
Z góry przepraszam jeśli pisze w złym dziale ale nie znalazłem lepszego. Zastanawiam się nad sprzedażą mojej A1200 (brak wiedzy, chęci i sentymentu by jej dalej używać) i chciałbym was prosić o jej wycenę. Posiadam A1200 w takowej konfiguracji:
karta cf jako dysk (2GB o ile dobrze pamiętam)
Obudowa średnio zżółknięta
Karta ACA (ta za 400 zł nie pamiętam dokładnie modelu)
Stockową stacja dyskietek
Mysz PC wraz z adapterem (nie ryś, jakaś z allegro ale działa)
Joya sprawnego
Jeden albo dwa joye do naprawy
Kabel do podłączenia Amigi do euro złącza
Kartę CF z adapterem pod PCMCA (czy jak się nazywa to gniazdo z boku)
No i wymienione oczywiście kondensatory.

To chyba tyle
[#2] Re: Prośba o wycenę babuni

@Szynsz, post #1

Allegro od 1 albo nawet 1000 zł wyceni, tylko z rzetelnym opisem i zdjęciami, by było wiadomo o czym mowa (choćby nieokreślona ACA).
Ja tylko mam nadzieję, że zjawisko robienia wyceniarni (np. z urządzaniem licytacji na privie) nie przyjdzie z grup FB na PPA

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2023 14:06:24 przez Jacques
1
[#3] Re: Prośba o wycenę babuni

@Jacques, post #2

A gdzie znajdę na płytce rozszerzenia jaka to dokładnie ACA?
[#4] Re: Prośba o wycenę babuni

@Szynsz, post #3

Jest nadruk na pcb, ostatecznie zapodaj zdjecie to Ci powiemy.

Ostatnio tutaj chlopak sprzedawal A1200, przeczytaj watek, tam znajdziesz za ile poszla

https://www.ppa.pl/forum/amiga/45771/amiga-1200-wycena
[#5] Re: Prośba o wycenę babuni

@Szynsz, post #1

Wyceny nie powinny mieć miejsca na tym forum. Ten post powinien lecieć do kosza.
6
[#6] Re: Prośba o wycenę babuni

@Stoopi, post #5

Głównie dlatego, że istnieje podejrzenie konfliktu interesów :D
[#7] Re: Prośba o wycenę babuni

@Jacques, post #2

Jak się to pojawi na forum, to będzie oznaczało tylko jedno. Mogę napisać to dosadnie, ale się wstrzymam.
1
[#8] Re: Prośba o wycenę babuni

@bfgmatik, post #6

To znaczy? Że psuje się ceny handlarzom? Od wycen jest allegro i eBay i inne sprzedażowe portale.
1
[#9] Re: Prośba o wycenę babuni

@Szynsz, post #1

Babunia to Amiga 2000, nie 1200tka…
1
[#10] Re: Prośba o wycenę babuni

@Stoopi, post #8

Osobiście myślę że niektórym to nie przeszkadza bo węszą w tym interes. Jestem za tym aby takie wątki zamykać z automatu.
3
[#11] Re: Prośba o wycenę babuni

@Stoopi, post #8

Przepraszam, że to powiem bo jestem tu nowy i w ogóle ;D ale odnoszę wrażenie, że proponowane wyceny bywają... ten-tego... okazyjne ;D.
[#12] Re: Prośba o wycenę babuni

@Stoopi, post #7

A przepraszam, co złego jest w zapytaniu o wycenę? Jakiś monopol na sprzedaż macie tutaj? To jest forum o amidze tak? Ma dział giełda tak? Wiec normalne jest że ktoś nieznający rynku a posiadający sprzęt o którym prawi to forum pyta ile jest wart. Masz z tym problem to omijaj takowe tematy.

Zdjęcia zrobię na dniach, mam nadzieje że jednak znajdzie się ktoś życzliwy kto poda orientacyjną cenę. Tymczasem proszę pieniaczy o omijanie tematu. I nie nie jestem handlarzem z allegro co to wyczuł złoty interes których tak nie znosicie (w sumie nie wiem czemu), amiga była kupiona jak miałem 10 lat i odrestaurowałem ja plus nieco w niej dołożyłem aż w końcu mi się znudziła. To tyle w zakresie niepotrzebnego wyjaśnienia.
[#13] Re: Prośba o wycenę babuni

@Szynsz, post #12

Ja mam na to alergię, ponieważ to już typowy proceder:

1. Poprosić o wycenę (niech się zrobi za mnie).
2. W tle sobie przy okazji urządzić możliwą mętną licytację od oferentów odzywających się na priv, lecących jak muchy do lepu.
3. Gotowe! Bez transparentności licytacji, prowizji serwisu, korzystając z czasu "wyceniaczy" czysty zysk.

Niech sobie każdy sprzedaje za ile chce, ale od tego są albo ogłoszenia z konkretną ceną, albo aukcje, a nie "łatwizna" i dopytywanie nawet o kartę, którą się samemu kupiło, nie robiąc nawet zdjęcia (sic!).
Na PPA.PL istnieje dział giełda.


Ostatnia aktualizacja: 01.09.2023 14:54:44 przez Jacques
[#14] Re: Prośba o wycenę babuni

@Szynsz, post #12

Tez nie rozumiem tego obruszenia. Wszyscy jada po cenach handlarzy z ebay i allegro.... co nie przeszkadza kierowac tam ludzi i traktowanie ich cen jako wyroczni.
[#15] Re: Prośba o wycenę babuni

@Stoopi, post #5

ja sie pytam , dlaczego do jasnej ciasnej.... jedni moga sobie wyceniac swoje klamoty na PPA przy oklaskach widowni a inni nie moga ?

O co tu chodzi ?
[#16] Re: Prośba o wycenę babuni

@Szynsz, post #12

Ale to nie jest dział Giełda.
[#17] Re: Prośba o wycenę babuni

@Szynsz, post #12

I nie nie jestem handlarzem z allegro co to wyczuł złoty interes których tak nie znosicie (w sumie nie wiem czemu)

Nie zrozumiałeś. Nikt nie nazwał Ciebie handlarzem, to zwykle handlarze wyceniają amigi takim jak Ty którzy tu pytają, najczęściej przeczytasz "wystaw od złotówki, allegro samo wyceni" (to nie do Ciebie Jacques) a potem lecą na to allegro na taką aukcję i się biją albo walą na priva bo "on Ci od ręki da tysiaka" bo jemu ta amiga do niczego potrzebna nie jest tylko do odsprzedania za 2x tyle. Zgadzam się ze Stoopim, powinno się takie wątki zamykać choć akurat w kwestii "psucia cen handlarzom" mam odmienne zdanie bo to oni najczęściej lecą do takich sprzedawców...
[#18] Re: Prośba o wycenę babuni

@Szynsz, post #1

Forum nie służy do takich spraw.
7
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem