[#1] Master / slave w Dosbox lub na wirtualnej maszynie oraz HDD z hasłem..
Witam.

Może ktoś się orientuje czy zwykły współczesny dysk zewnętrzny na USB może być widziany pod Dosbox lub na wirtualnej maszynie jako np Primary / Secondary Master / Slave? Są tam gdzieś ustawienia od tego?

Drugie pytanie:

Czy da się sformatować dysk który jest zabezpieczony hasłem? Chodzi o stary dysk, zabezpieczony hasłem w BIOSie.

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2023 09:42:53 przez zmiennik
[#2] Re: Master / slave w Dosbox lub na wirtualnej maszynie oraz HDD z hasłem..

@zmiennik, post #1

do montowania dysków w dosboxie służy komenda mount i nie przypominam sobie, by miała ograniczenia względem stopnia współczesności dysku. Oczywiście partycje muszą być dostępne i z systemu hosta.

oracleVM: https://i12bretro.github.io/tutorials/0365.html
lub jak kto woli instrukcje na obrazku:
[#3] Re: Master / slave w Dosbox lub na wirtualnej maszynie oraz HDD z hasłem..

@snajper, post #2

Nie do końca się zrozumieliśmy. Chodziło mi o to, że jak podłącze np 2 dyski, to chciałbym wiedzieć który jest widziany jako master, a który jako slave i gdzie to ewentualnie przestawić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem