[#1] TURRiCANOS
WIP
https://forum.godotengine.org/t/turricanos-game-project-wip/34664

z udostępnionych filmików podobają mi się dwie rzeczy:
1. laser (ten T2 był kijowy, chociaż animacja Turricana robiła robotę),
2. pył przy skokach bossa.
2b. no more leaves in the wind x)

podobno ma to być gotowe w tym roku.
ja to bym jednak chciał nowego Turricana z Kasane Teto. :S
[#2] Re: TURRiCANOS

@snajper, post #1

Na co to ma wyjść?
1
[#3] Re: TURRiCANOS

@amikoksu, post #2

a nie wiem. Dopiero poczytałem o silniku. "Środowisko programistyczne działa na systemach Windows, OS X, Linux, BSD i Haiku (zarówno 32-, jak i 64-bitowych) i może tworzyć gry kierowane na platformy PC, konsole, platformy mobilne i internetowe". Na Amigę pewnie nie. buuu!

P.S. za to ten płynny scrolling ekranu mi się nie podoba. Z jednej strony są piksele, a z drugiej takie coś. No nie współgra to ze sobą i zalatuje przeglądarkowymi gierkami w javie.
[#4] Re: TURRiCANOS

@snajper, post #3

w godocie robione, więc ma największą szansę ze wszystkich "dużych" engine'ów żeby przeportować to na amigowe systemy, zwłaszcza NG i/lub pistorm jak tylko będą umieć gles3 i/lub vulkan. Sam silnik wraz z edytorem (który działa na tymże silniku!) waży 50 mega, więc to jest stosunkowo lajtowa rzecz. Generalnie jak ktoś lubi lepić gierki, to polecam - co prawda nie ma takiego fotorealizmu jak w unrealu, ale też można dość szybko składać produkcje bez zbędnych śmieci. Sam się teraz go uczę i jakiegoś prostego RTSa uklepuję po godzinach od amigowego gamedevu. ;) Pikselowy scrolling jest jak najbardziej do ogarnięcia.

Myślę, że jak dobrze z gościem zagadasz, to może później puści projekt jako open source (jak to dość często godotowe projekty mają w zwyczaju) i sobie będziesz mógł przerobić głównego bohatera.

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 11:43:17 przez teh_KaiN
1
[#5] Re: TURRiCANOS

@teh_KaiN, post #4

ja to nie przerobię, nie umiem. :c
w trakcie wcześniejszych poszukiwań znalazłem z tej kategorii tylko coś takiego:



podobno ma to być zaczątek moda do Super Smash Bros. Crusade, jednak po ściągnięciu tej gry jakoś nie komponuje mi się. https://gamebanana.com/mods/313295 Z Turricanem zresztą też nie.
[#6] Re: TURRiCANOS

@snajper, post #1

ostatni update przedstawia test użycia broni. Podobają mi się iskry odpryskujące z lasera OK https://forum.godotengine.org/t/turricanos-game-project-wip/34664/14
[#7] Re: TURRiCANOS

@snajper, post #6

test paralaksy i edytor mapek



2
[#8] Re: TURRiCANOS

@snajper, post #7

Efekt "paralaxy" świetny OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem