Wątek zamknięty
[#1] Banialuki
Przeniesione
[#2] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024
Czy ty jesteś świadom, że to co pisze sordan i ty jest w świetle obecnego prawa przestępstwem?
[#3] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Wankowicz, post #2

A Ty jesteś świadom że nie ?
2
[#4] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@mikecios, post #3

A jednak tak.
[#5] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Wankowicz, post #4

Załóż wątek w Hyde Park i tam rzuć konkretnymi przykładami.
Ciach bajera.
1
[#6] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@mikecios, post #5

Konstytucje sobie przeczytaj. Dyskryminacja ze względu na płeć.
[#7] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Wankowicz, post #6

[#8] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Wankowicz, post #6

Konstytucja to nie jest kodeks karny k**** mać!

Poducz się nieco prawa a potem pisz w necie wynurzenia a nie jak jedna druga madka.
1
[#9] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@_DiskDoctor_, post #8

Konstytucja to ustawa zasadnicza. Na jej podstawie budowane są kodeksy ( w tym karny ). Podstawówka 5 klasa się kłania.
2
[#10] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Wankowicz, post #9

konstytucja jest tak napisana,
że każdy interpretuje ją po swojemu i ma rację

dlatego mamy dzisiaj sytuację polityczną w kraju jaką mamy.
3
[#11] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Cezarykl, post #10

Ust. 2 Konstytucja zakazuje dyskryminacji z jakiejkolwiek przyczyny. Zakaz dyskryminacji jest konsekwencją i logicznym następstwem zasady równości. Konstytucja zakazuje wprost wprowadzania nieuzasadnionych zróżnicowań.



Jak niby chcesz to inaczej zinterpretować?
[#12] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Wankowicz, post #11

np dyskryminacja przedsiębiorców i zakazywanie im prowadzenie działalności gosp.

i rządzący mieli w D konstytucje.
1
[#13] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Cezarykl, post #12

To nie jest odpowiedz na moje pytanie.


To nie jest odpowiedz na moje pytanie.
[#14] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Wankowicz, post #11

Przepraszam ze sie wtarce.

A czy Konstytucja przewiduje dyskryminacje urojona czy uprawomocniona?
Bo jesli ktos sie identyfikuje dajmy na to jako pies, to mam go traktowac jak psa?
Bo jesli nie to bedzie to dyskryminacja?

Ja rozumiem ze facet moze sie identyfikowac jako kobieta i wcale mu tego nie bronie.
Ale bede go traktowac jako faceta dopuki ma w dowodzie wbite ze jest facetem.


Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 18:31:28 przez Phibrizzo
3
[#15] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Phibrizzo, post #14

Świat amigowy zapomniał już chyba o olahugson. Ten to numery odwalał na ami zlotach. Tutaj na forum zresztą też.

Co do twojego pytania. To chyba nie ma znaczenia kto jak się identyfikuje prawda? Mamy równo uprawnienie. Skoro kobiety wchodzą za darmo to faceci też.
[#16] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Wankowicz, post #15

Ale zapomniales o jednej bardzo waznej zasadzie, ktora brzmi:
"Zasady ustala organizator".

I mysle ze nie ma to nic wspolnego z dyskryminacja. A toa cala dyskusja to jedna wielka sofizmata co by dyskusje nakrecic.
5
[#17] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Phibrizzo, post #16

Zasady organizatora nie mogą być ponad obowiązującym prawem.

Od 1997 roku w RP obowiązuje zakaz dyskryminacji.

Jeśli uważasz, ze sordan nie łamie prawa to lekko zmodyfikujemy ten regulamin.


Cena wejściówki to 60 zł od osoby (płatne tylko na miejscu). Panie wchodzą za darmo.


Zmień słowo panie na np biali ludzie.
1
[#18] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Wankowicz, post #17

To co powiesz na taki realny z zycia wziety przyklad:

"Uczniwie szkol podstawowych i srednich legitymujacymi sie Legitymacja Szkolna maja znizki w komunikacji miejskiej".

Czy wg Twojego rozumowania jest to dyskryminacja ze wzgledu na wiek lub czy ktos chodzi do szkoly czy nie?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 19:00:35 przez Phibrizzo
3
[#19] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Phibrizzo, post #18

"Uczniwie szkol podstawowych i srednich legitymujacymi sie Legitymacja Szkolna maja znizki w komunikacji miejskiej".

Ale przecież to jest w ramach obowiązującego prawa!


Czy wg Twojego rozumowania jest to dyskryminacja ze wzgledu na wiek lub czy ktos chodzi do szkoly czy nie?


To nie jest moje rozumowanie. Przeczytaj sobie Konstytucje, kodeks karny i cywilny.
1
[#20] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Wankowicz, post #19

Ale to Prawo na ktore sie powolujesz to tez jest zbior zasad ktore ktos wymyslil/opracowal (taka praca zbiorowa).
I jako takie tez muszi byc zgodne z Kostytucja.

Wiec?
[#21] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Wankowicz, post #19

RPO

Dyskryminacja ze względu na płeć to nierówne traktowanie kobiet lub mężczyzn ze względu na ich przynależność do danej płci, które nie jest uzasadnione obiektywnymi przesłankami.


Obiektywne przesłanki to promocja historii informatyki wśród kobiet wobec hermetycznego ze względu na płeć zawodu informatyka.

Nadto, jest też coś takiego jak dyskryminacja pozytywna, poczytaj sobie.

Skończ więc Waść.

P.S. Piąta klasa... Ja wręcz uważam że to drugi rok żłobka, my to mieliśmy wtedy przerabiane.
1
[#22] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Phibrizzo, post #20

Daj spokój. Prosiłem konstytucjonalistę żeby poszedł sobie z tymi wywodami do HP ale nie poszedł.
Uznajemy ze wszytskie regulaminy wszelakich imprez są łamaniem prawa w tym bilety do kina na zniżkach itd.
Prosimy Mailmana o przerzutkę do HP tych głupot.
[#23] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Phibrizzo, post #20

Więc co?
[#24] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@_DiskDoctor_, post #21

dyskryminacja pozytywna,



Ktoś tez kiedyś gadał o pozytywnej pedofili. Poczytaj sobie.
[#25] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Phibrizzo, post #20

Nie musi być, a nawet często nie jest.
Taki bezsens w polskim prawie.
[#26] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@mikecios, post #22

Nie boj nie boj. Poleci jak nic.
2
[#27] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Phibrizzo, post #26

Gdzieś nawet było obiecane bany na kilka dni za poruszanie polityki i tematów pokrewnych.
1
[#28] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Wankowicz, post #15

Bo mi umknelo:

Inny przyklad z zycia. Zadalem sobie trud i poszukalem na sieci, co powiesz na cos takiego:

"Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Łomży nr 65/23 w dniu 8 marca, w granicach administracyjnych Łomży wszystkie Panie podróżują komunikacją miejską za darmo!".

link

Idz mu powiedz ze zlamal prawo i ogole to dyskryminacja.
 
3
[#29] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@Phibrizzo, post #28

Nie wiem czy nie dostane po łbie za ciągnięcie off-topa... :D.

Ale w ogólnym rozrachunku prawda jest taka: faworyzowanie jakiejkolwiek grupy osób jest automatycznie dyskryminacją pozostałych grup ponieważ na te darmowe bileciki składają się wszyscy oprócz grupy uprzywilejowanej. I jest to NIEUCZCIWE. Bezdzietni dostają szału że ja biorę double-osiemset-plus a ja się wkurzam, że artyści nie płacą ZUSU i 6% podatek dochodowy. Bo ja przez to siedzę dłużej w robocie. I z takich nierówności zbudowane jest całe życie :).
4
[#30] Re: Zaproszenie na retro imprezę RAM #2 - Pawłowice śląskie, 12-14 kwiecień 2024

@bfgmatik, post #29

Z Twojego punktu widzenia mozesz miec racje z takim rozumowaniem.
Ale zastanow sie, Organizator jako organizator moze ustalac zasady jakie chce.
I mial taki kaprys. Akt dobrej woli.
Zaluzmy ze ktos przyszedl ze swoja luba, to chyba bedzie bardziej uradowany ze placi za jeden bilet a nie za dwa.
To ze kobiety tez by placily nie spowodowaloby automatycznie ze ceny beda nizsze.


Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 20:11:46 przez Phibrizzo
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem