[#1] Miecze Vievióra II?
słyszał ktoś o takiej grze? 🤔 A raczej czy jest w stanie poświadczyć jej istnienie. W TS 17 taki tytuł pojawia się w tipsach - co można by jeszcze tłumaczyć dowcipem autora, gdyby nie fakt, że gra figuruje też na pierwszym miejscu listy przebojów.
(tips tam podany ma zastosowanie w Mieczach Valdgira II, co nadal nie wyjaśnia, skąd tytuł wziął się na liście... Uwzględniam ewentualność istnienia przeróbki o takim tytule, wyszukiwarki jednak milczą).

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2024 23:08:33 przez snajper
[#2] Re: Miecze Vievióra II?

@snajper, post #1

Jeden z piszących tam redaktorów miał xywkę Wiewiór jeśli dobrze pamiętam (choć może był w SS a nie TS, nie pamiętam dokładnie). Traktowałbym to raczej jako jakiś inside joke w redakcji TS.
2
[#3] Re: Miecze Vievióra II?

@uroboric_tom, post #2

inside joke

Wewnętrzny żart.
1
[#4] Re: Miecze Vievióra II?

@uroboric_tom, post #2

tak, Wiewióra skojarzyłem. Dopytałem się jeszcze na facebooku i ludzie podobnie to oceniają. Więc temat zamknięty.
[#5] Re: Miecze Vievióra II?

@snajper, post #1

Tak jak sugeruje uroboric_tom to był żart Zepsołu (pisownia zamierzona) i nie warto tego zmieniać w reedycji.
1
[#6] Re: Miecze Vievióra II?

@mailman, post #5

Zepsół to oczywista oczywistość. Jednak przy części z tych "błędów" trudno dociec, czy były zamierzone, czy nie. A jeśli nie - to czy je poprawiać, czy może taka korekta naruszy ciągłość "dzieła", jakim jest wydawnictwo "Top Secret", bo np. w późniejszych numerach znajdzie się odniesienie do tych błędów. Np. w TS 18 mamy coś takiego:



- we fragmencie listu ` zamiast "ś", co początkowo "odruchowo" poprawiłem, później spostrzegłem, że w odpowiedzi redakcji ten błąd również się pojawia - przez co jednak uznałem go za zamierzony, a jeszcze później, że taki stan przewija się do samego końca tekstu - czy to w listach, czy w komentarzach redakcji.
[#7] Re: Miecze Vievióra II?

@snajper, post #6

Chyba im czcionkę wywaliło. Pamiętam ten "komentarz" pod listą przebojów szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem