[#31] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@HOŁDYS, post #30

Karty PowerPC też są oczywiście z 1992 roku...

[#32] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@G. Kraszewski, post #31

same procesory tak .. karty phase5 i DCE zdecydowanie nie..

Morphos 2.x dla amig klasycznych toz to by byla popularyzacjia tego systemu ... 1.45 chyba odstaje od tego (bledy Ambienta itp) od tego co daje nam 2.6. Czy moglb ktos zrobic nowy opis tego systemu .. ten co jest na PPA jest stary .. 1.45



Ostatnia modyfikacja: 25.10.2010 12:10:50
[#33] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@HOŁDYS, post #32

Nie widzę sensu, żeby MorphOS Team ładował jakiekolwiek siły w uaktualnienie wersji dla klasyków. Zresztą sami użytkownicy dali przysłowiowej dupy, kiedy wersja 1.4.5 była dostępna za darmo i wystarczyło wysłać trochę dotacji. Nie robiąc tego, sami się pozbawili możliwości otrzymywania aktualizacji.

Wydanie AmigaOS 4.1 jest sprytnym zabiegiem, owce znane są z tego że wybulą kolejne euracze za w sumie bezużyteczny system, bo nie oszukujmy się, kartę taką jak Pekdar ma garstka ludzi. Śmiesznym też jest fakt supportowania sprzętu który potrafi kosztować 600 euro a wydajnościowo nie dosięga o wiele tańszej SAM do pięt. Ot taka ciekawostka, możliwa tylko w świecie Amigi.

[#34] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@pampers, post #33

" Śmiesznym też jest fakt supportowania sprzętu który potrafi kosztować 600 euro a wydajnościowo nie dosięga o wiele tańszej SAM do pięt. Ot taka ciekawostka, możliwa tylko w świecie Amigi."

Pampers lubie cie ale sobie w noge strzeliles ..
przeciez to tlumaczenie jest w ustach kazdego uzytkownika "normalnego" komputera jak zapyta o minimaca czy pegasos ..

Windows z nowym PC miazdzy kazdy komp z mosem i starym zdezelowanym makiem

pytalem o nowego maka w Ispocie z prockiem G4/G5 .. popatrzyli jak na idiote i mowili ze to juz nie jest nie dokupienia z kilka lat :)


Klasykowcow z PPC czekajacych na nowy system jest chyba kliku,,..i musi sie oplacac firmie wpasc w taka nisze i rozpoaczac projekt portowania istniejacego systemu na Klasyczna Amige .. mam nadzieje ze odpowiedz MOS TEAMu nastapi .. jesli tak dobrze idzie im portowanie systemu na zdezelowane macintosze .. to tym bardziej uda sie skopmpilowac jadro systemu na Amige z PowerPC



Ostatnia modyfikacja: 25.10.2010 13:30:51
[#35] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@HOŁDYS, post #34

wiesz, wolę żeby mos powstał na powerbooki, zawsze to lepiej miec amisystem na maszynce przenosnej. morphos 1.4.5 dziala dosc dobrze na a1200 i jest dla mnie bardziej stabilny niz patchowany os.3.9. Uptime'y u mnie dochodzily do pelnego dnia (tzn od wlaczenia do wylaczenia). Na razie nie widze powodu, dla którego mialby byc morphos 2.x dla klasyków. Lepiej jakby zrobili stery 3d do permedii albo obsluge jakiegos mostka ale i tak nic z tego nie bedzie.

[#36] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@rzookol, post #35

a wiec wieksza czesc ludzi ukierunkuje sie w strone AmigaOS ..

[#37] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@HOŁDYS, post #36

z posiadających a1200 /a4000 z ppc? pewnie tak

[#38] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@HOŁDYS, post #36

Większa część pięciu ludzi. Niech się skierują...

[#39] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@G. Kraszewski, post #38

czuje sarkazm ...

[#40] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@HOŁDYS, post #34

Hołdys: piszesz o Windowsie i PC a ja w swojej wypowiedzi zostałem przy sprzętach Amigowych i okołoamigowych.

Zdezylowany mak, kosztuje grosze w przeciwieństwie do zdezylowanego BPPC - o to mi chodziło w moim poprzednim poście.

Mam nadzieję że odpowiedź MorphOS Teamu nastąpi - szybkim wydaniem portu na PowerBooki, które także kosztują taniej niż Blizzard PPC ;)

[#41] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@pampers, post #40

wiem o co ci chodzilo :) jednak ten argument slysze od kolegow windziarzy kiedy mowie ze dalem 1500 zl za karte z procesorem 50 mhz ...

[#42] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@HOŁDYS, post #41

Jak chcesz zacząć dyskutować nad sensem dzisiejszego amigowania vs windows to lepiej sprzedać strucle, amigi i inne sprzęty w p..du i zapomnieć o ppa :D

[#43] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@HOŁDYS, post #39

czuje sarkazm ...

Oczywiście. Nie ma żadnego sensu walka z MorphOS-em na Blizzardach PPC i zadowolenie 5 osób, podczas gdy w tym samym czasie można skończyć port na PowerBooki i mieć 500 nowych licencji...

[#44] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@G. Kraszewski, post #43

skad wzioles ta ilosc 5 osob :) ? jakies statystyki prowadzisz wrozenia z fusow :) ?

mysle ze czynnych Amigowcow z PPC jest wiecej ..sam Klitech ma 2 Amigi z PPC z kartami graficznymi z systemem AmigaOS4.0..

rozumiem ze to byla przenosna mowiaza o wazkim gronie potencjalnych nabywcow produktu Morphos 2.X

pampers : Seria Power Mac G4 została wycofana z produkcji 9 czerwca 2004 roku czyli w swiecie IT archaizm ...



Ostatnia modyfikacja: 25.10.2010 14:49:00
[#45] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@HOŁDYS, post #41

Pytanie, czy windows daje ci to co amigowe systemy(bardzo dobrze wiesz o co mi chodzi)??
Ja jako klasykowica(tak mi sie wydaje), nie widzę potrzeby portowania mosa 2.x na klasyki, jest wb3.1 i 3., są kart 030 i 060, po co kombinować??

[#46] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@arti4-92, post #45

wykorzystanie potencjalo i mozliwosc skorzystania z nowego oprogramowania (mam tu na mysli normalna przegladarke internetowa)

dla mnie 68K to amiga...

ciekawe czy na takim cudzie od Apple mozna postawic MOSa :))) ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Power_Macintosh_5500



Ostatnia modyfikacja: 25.10.2010 14:53:22
[#47] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@HOŁDYS, post #44

Hołdys: a kiedy wycofano z produkcji blizki ppc?

[#48] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@HOŁDYS, post #44

Dla 90% użytkowników komputerów (nie graczy i nie profesjonalistów) nie ma różnicy czy komputer jest z 2004 czy z 2010. Zauważ, że wiele osob sobie radzi z Atomami, Eeepc i tabletami, które od maków są słabsze.

[#49] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@HOŁDYS, post #46

ciekawe czy na takim cudzie od Apple mozna postawic MOSa

Zapomnij.

[#50] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@HOŁDYS, post #44

Ja mam jeszcze klasyka, ale wole MorphOS'a na pwoerbook'osa:)

[#51] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@HOŁDYS, post #46

Ale po co stawiać na takim klocku(przecież mamy już klasyki...) mosa??



Ostatnia modyfikacja: 25.10.2010 16:06:34
[#52] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@HOŁDYS, post #30

Da się zrobić OK
Do tego czasu skończę klepać artek o upgrade mojego CSPPC.

[#53] Re: AmiWest - spostrzeżenia

@pekdar, post #52

Super. Czekamy z niecierpliwością :D Sam jestem mocno ciekaw jak to się spisuje w praniu.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem