[#1] Amiga [Bielsko - Biała]
Witam, poszukuję kontaktu z posiadaczem Amigi z Bielska - Białej lub okolic w celu sprawdzenia sprzętu. Już wyjaśniam o co mi chodzi. Ostatnio przypadkiem wszedłem w posiadanie Amigi 600 z dyskiem twardym oraz rozszerzeniem pamięci o 1MB. Komputer jest bez zasilacza, myszki i jakichkolwiek kabli i przed ewentualnym kupnem wyżej wymienionych elementów chciałbym sprawdzić czy w ogóle warto w tą maszynkę inwestować (czyli czy działa). Wizualnie sprzęt wydaje się być OK (nie licząc wyłamanych "ząbków" trzymających obudowę i braku zaślepki od spodu przy rozszerzeniu pamięci). Niestety nie mam możliwości sprawdzenia stanu technicznego. W związku z czym chętnie podjechałbym ze sprzętem do jakiegoś życzliwego posiadacza odpowiednich akcesoriów w celu przeprowadzenia testu :)

Pozdrawiam, Łukasz
[#2] Re: Amiga [Bielsko - Biała]

@DarkSavant, post #1

Witam kolego jestem z okolic Bielska. Wysłałem do Ciebie wiadomość. Jeśli jesteś zainteresowany mogę pomóc.
[#3] Re: Amiga [Bielsko - Biała]

@NightClubber, post #2

Nie wiedziałem że w moim mieście może zaroić się od kolegów Amigowców :)

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 16:57:52 przez pekdar
[#4] Re: Amiga [Bielsko - Biała]

@pekdar, post #3

też jestem z B-B, ale niestety bywam tam 2-3x w tygodniu, ale jak coś to pomogę. Mam kilka A600 z zasilaczami, mozemy podłączać ;)
[#5] Re: Amiga [Bielsko - Biała]

@DarkSavant, post #1

Witam, ja też z BB, pozdr!
[#6] Re: Amiga [Bielsko - Biała]

@mrshift, post #5

Okolice BB też się liczą ?
[#7] Re: Amiga [Bielsko - Biała]

@biax, post #6

Jestem trochę z dalszych okolic,bardziej bliżej Żywca.;)
[#8] Re: Amiga [Bielsko - Biała]

@mrshift, post #5

Jest lepiej niż myślałem, tylu kolegów z bb.
Może warto pomyśleć o jakimś lokalnym spotkaniu? Ale to temat na inny wątek.
[#9] Re: Amiga [Bielsko - Biała]

@pekdar, post #8

Zacny pomysł, jakieś propozycje Panowie ?
[#10] Re: Amiga [Bielsko - Biała]

@biax, post #9

panowie kolega prosi o pomoc, a wy tu na spotkanie sie umawiacie
[#11] Re: Amiga [Bielsko - Biała]

@bacus10, post #10

Na spotkanie w celu pomocy
[#12] Re: Amiga [Bielsko - Biała]

@biax, post #11

Dzięki Panowie za odzew OK Ja jestem "dostępny" każdego roboczego dnia po 19-tej. Soboty mam praktycznie wolne całe lub wolne od 14-tej. Jeżeli komuś pasują te godziny (lub ewentualnie niedziela) to z chęcią wpadnę z amigą w odwiedziny, lub przyjmę u siebie.

Propozycje można umieszczać tutaj lub pisać: l.sobota@op.pl

Pozdrawiam, Łukasz
[#13] Re: Amiga [Bielsko - Biała]

@DarkSavant, post #12

Wielkie podziękowania dla NightClubbera za dzisiejsze spotkanie. Amiga została przetestowana. Generalnie ruszyła bez najmniejszych problemów. Po kilku sekundach od włączenia napięcia załadował się system zainstalowany na stareńkim (złożony 1 grudnia 1991 w Singapurze) Western Digitalu o pojemności 31,9 MB :D Rozszerzenie pamięci także działa bez zarzutu. Klawiatura i porty również zakończyły test wyikiem pozytywnym. Jedynym zgrzytem jest stacja dysków która raz czyta, a raz nie (może jest uszkodzona sama stacja, a może jedynie kabel).
Teraz czas na zakup wyposażenia i przywracanie znalezionej na śmietniku ( ) Amigi do życia.

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 21:02:33 przez DarkSavant
[#14] Re: Amiga [Bielsko - Biała]

@DarkSavant, post #13

a głowice w stacji dyskietek czyściłeś?
[#15] Re: Amiga [Bielsko - Biała]

@bacus10, post #14

Jeszcze nie. Ale ze stacją to już sobie poradzę.
[#16] Re: Amiga [Bielsko - Biała]

@DarkSavant, post #15

To chyba jedyny wątek z B-B :)
Trochę już minęło od ostatniego posta, więc ponawiam pytanie :)
Kto jest z B-B?
Czy jeździcie na jakieś zloty?
Ja na SACP czasami bywam.

Mam A1200 z Blizzardem i A600 +8mb :)
Gram w stare gierki bo są miodne na maxa :)
[#17] Re: Amiga [Bielsko - Biała]

@Vato, post #16

Jasne że jeździmy na SACP. I to dosyć regularnie.
No w zasadzie to bywalcy jesteśmy i mamy swoje miejscówki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem