[#61] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@Deftronic/..., post #60

W Graffiti zamieściłem wszystkie 10 prac wystawionych w 8-bit gfx compo.
[#62] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@mailman, post #61

Mailman, czytam że spodobał Ci się obracający się torus. :D A to efekt dodany w 3 minuty na party jako wypełniacz. Przenikający dlatego że nie ma sortowania ścian. :D

Tak naprawdę najważniejszy efekt to ten z początku - rozpadanie się 24 bitowych grafik i blur. Efekt flar jest niedokonczony ale także chodziło o pokazanie wielu kolorów (one się rozmywają w swoich odcieniach).

Reklama jaką znalazłem w miejscowej gazecie:



i znaleziony bilet z zeszłego roku :D



Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 14:42:42 przez Deftronic/...
[#63] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@Deftronic/..., post #62

Faktycznie, o tym rozpadaniu zapomniałem wspomnieć. Ten efekt też jest fajny.
[#64] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@mailman, post #63

Miło wspominam te dwa dni pobytu w Gdańsku aczkolwiek drugiego dnia przypominałem raczej zwłoki. Stąd też podziwiam tych najwytrwalszych, Sachy, Mccnex włożyli w organizację mnóstwo serducha. Przeniesienie ekspozycji na dwa osobne piętra było dobrym rozwiązaniem biorąc pod uwagę liczbę ludzi która przewineła się w zeszłym roku w tym ludzi było mniej jak wynika z wykupionych wejściówek ale chyba nie martwi to nikogo zbytnio moze poza samym GAK-iem.
Nie było tak tłoczno no może na sali głównej trochę za głośno ale zawsze można było sobie wyskoczyć na papierosa. Atrakcji było sporo i może z racji konkursu SWOS-a oraz Slamtilt troszkę zaniedbałem odwiedziny piętra.
Nie wszystko wygladało idealnie ale jak na tak dużą imprezę ogólny obraz wypada więcej niż przyzwoicie jest to też okazja do wyciągnięcia wniosków z pewnych spraw organizacyjnych.
Liczę że w przyszłym roku zjawi się jeszcze więcej ludzi dla których retrokomputery są hobby i będzie jeszcze więcej prac do podziwiania na composach.
[#65] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@miro_78, post #64

Mnie się podobało, że generalnie nie było łatwego dostępu do internetu, dzięki czemu ludzie nie siedzieli z nosami w telefonach, laptopach na FB non-stop.

No i że nie dotarła jeszcze poprawność polityczna na to party dzięki czemu można było zobaczyć invitkę z tekstem CZARNA TAŃCZY DLA MNIE. :) W UK by to raczej nie przeszło. Tam na spotkania Amigowców na jakie jeździłem przychodzą też czarni, muzułmaniei.
[#66] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@Deftronic/..., post #65

Kolejny filmik krótko po moim przybyciu na miejsce imprezy:

Retro Komp / Load Error 2013
[#67] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@Deftronic/..., post #66

Krótki filmik z występu Pinokia:
http://www.youtube.com/watch?v=VCYxpP0fsr4
[#68] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@mccnex, post #51

Tak na szybkiego, bo jadę na groby:
retrokomp.org/rkle2013/sepulka.zip


Dzięki za wrzutkę. Faktycznie demo kończy się zanim na dobre zacznie :) Ale doceniam chęci zrobienia czegokolwiek - sam wiem jak dużo należy poświęcić czasu, aby wydać skończone, finalne demo (to długie miesiące pracy, porównywalne z pracą "na etat" ). Technicznie plus za muzykę, minus za "koderskie kolory".

Przy okazji, gdzieś tam mignęła mi informacja, że skończone demo planujecie wydać na Assembly. Proponuję to przemyśleć z 2 powodów. Po pierwsze Assembly to dziś już raczej turniej graczy / lamerów, niż prawdziwie party (scena jest tam tylko "doklejona" ), a po drugie demo na duże Amigi poszło by wtedy w konkursie z nowoczesnymi demami na PC. Alternatywa jest więc prosta: wydajcie stuff na Revision 2014 i tyle w temacie.

Zatem do roboty Panowie ;)

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2013 10:36:23 przez slay

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2013 10:36:57 przez slay
[#69] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@slay, post #68

Bo właściwie to nie jest demo tylko niedkończony preview dema. :) Tydzień przed imprezą byliśmy bez grafiki i z jednym efektem. Rzutem na taśmę została przygotowana grafika i scenariusz do preview dema. Niestety z tego scenariusza została zrealizowana tylko jedna część - te rozpadające się grafiki na wstępie. Zresztą nawet to zostało zmienione aby rozciągnąć czas trwania efektów na te 3 minuty muzyki. W noc przed party dodane zostały te flary (w koderskich kolorach :) bo grafik nie miał już w tym udziału...). Zabrakło zupełnie jednego fajnego efektu i złożenia tego wszystkiego wg scenariusza. Wtedy powstałaby fajna zajawka dema zgodna z założeniami.

Trwały dyskusje czy wystawiać taki nieskończony preview, ale wyboru za bardzo nie było - bez niego nie odbył by się konkurs. Stąd juz na party "partyzantka" i dodanie tego ostatniego efektu.
Mimo wszystko jestem zadowolony bo po wielu latach przerwy udało nam się zmobilizować i zrobić coś nowego i większego na Ami. Wcześniej Sachy pisał cractra dla WT. Planujemy więcej. :)

Co do wystawienia skończonej wersji Sepulki na Assembly to mój pomysł. Ja go rzuciłem, bo z trzech klasycznych, wielkich amigowych party (The Party, The Gathering, The Assembly) chyba tylko na tym ostatnim wystawiane są prace amigowskie. Mówisz, że Assembly i Amiga to już nie bardzo? Hmm... Może być i Revision. Czemu nie. :)

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2013 11:20:58 przez Deftronic/...
[#70] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@Deftronic/..., post #69

Zgadza się. Ostatnie amigowe demo compo na assambly odbyło się jeszcze w XX wieku. Od roku 2000 mamy już demo compo multi-platformowe (czytaj PC)
[#71] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@mccnex, post #30

Czy są jakieś plany co do tegorocznej edycji Load error?
[#72] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@jokov, post #71

Co do L.E. nie ma planow, przynajmniej na ten rok. Za to jesli chodzi o R.K., to w swoim czasie ruszymy z kampania informacyjna, jak poprzednio
[#73] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@jokov, post #71

Są jacyś chętni do pomocy w organizacji? Zapraszam :)
[#74] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@sachy, post #73

A w jakiej formie pomoc potrzebna?
[#75] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@sachy, post #73

eeee to czemu jeszcze nic nie wiem ? :)
[#76] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@sachy, post #73

zależy kiedy wypadnie, ale b. możliwe
pozdr
j.
[#77] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@Tom Rain, post #74

Hej,

W tym roku Mccnex ze względów rodzinnych mocno ogranicza swój wkład więc trzeba go zastąpić (a to niełatwe, bo "robił za 4ch" i to za darmo).

Pomoc potrzebna w każdej kwestii, np.:
* deklaracja i wystawienie konkretnych kolekcji
* sponsoring nagród
* prowadzenie konkursów
* prowadzenie demo-show, obsługa rzutników
* prezentacje/wykłady
* prowadzenie strony www
* wykonanie plakatu
* projekt kart to głosowania
* promocja na forach dyskusyjnych
* przyjazd dzień wcześniej i pomoc w rozłożniu infrastruktury
* ...itd :)

Zapraszam na priv z deklaracjami typu: co moge/co chce zrobić

@Twardy: Ty masz zapewnioną robotę i miejsce w składzie :)

Pozdr!


Ostatnia aktualizacja: 25.05.2014 21:26:47 przez sachy
[#78] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@sachy, post #77

Jeśli wiąże się to tym, że będzie jednak Load Error (bo gubię się troszkę) to mogę w kilku punktach pomóc - na pewno plakat, karty, invitki itp (projekty),
ew. promocja, prowadzenie cz. eventów, strony
Ale muszę wiedzieć kiedy wypadnie i czy będzie demoparty
pozdr
j.
[#79] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@jokov, post #78

@jokov, spoko - odezwij sie maila, do mnie lub Sachego, moze byc z formularza PPA. Na pewno dojdzie. Szczegoly imprezy bedziemy dogadywac poza forum
[#80] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@mccnex, post #79

puściłem wiadomość na ppa
[#81] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@sachy, post #77

Cześć, też puściłem PW Tobie i do mccnexa.
[#82] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@Raybeez, post #81

Czesc,

Dzieki za odzew - na kazda wiadomosc zostala wyslana odpowiedz, takze nie musicie oglaszac sie tutaj. Czasem odpisuje dnia kolejnego - oprocz PPA ma tez inne zajecia ;)

Pozdro.
[#83] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@sachy, post #82

eeee inne zajęcia poza PPA? słabo ... :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem