[#1] say hallo..łłł :) - czyli witam po bardzo długiej przerwie!!!
I od razu - nadal amiguje ,ale już nie za często. Jedna Amiga leży w szafie , druga czasem wyciągana do pracy (zawodowej) - tak... uprzedzam pytania... dwie moje Amigi dalej pracują zawodowo - jedna już chyba 15 tal z rzędu wyświetla obrazki i chyba nikt się nie spodziewa , że to Amiga :) - dla pytających obie Ami coś prezentują w formie graficznej, a modele to A600 2MB i CDTV z romem 3.0 i 3MB. Już niedługo jednak zastąpię je z przyczyn technicznych pecetami i być może tak zasłużone ami pójdą służyć w dobre ręce z opisem ich historii :)

A tak pozatem , że wyskoczyło mi 41 wiosen zacząłem się zastanawiać co dziś mógłbym zrobić dla resztek amigowej gawiedzi i mam pewien pomysł, ale nie zdradzę do puty nie zrobię... A jak zrobię ( a znając mnie zajmie to z tydzień) to się i tu pochwalę i dam znać... korzystać!

Ok to tyle z mojego po upływie lat paru niebytności tu przywitaniu starych druhów...
[#2] Re: say hallo..łłł :) - czyli witam po bardzo długiej przerwie!!!

@xtro, post #1

Witamy ponownie i spóźnione, najlepsze życzenia urodzinowe :D
[#3] Re: say hallo..łłł :) - czyli witam po bardzo długiej przerwie!!!

@xtro, post #1

welcome!
[#4] Re: say hallo..łłł :) - czyli witam po bardzo długiej przerwie!!!

@xtro, post #1

Witamy, wieku gratulujemy i pochwal się, gdzie zawodowo Twoje Amigi pracują?
[#5] Re: say hallo..łłł :) - czyli witam po bardzo długiej przerwie!!!

@xtro, post #1

Brakowało Cię Stary Witaj
[#6] Re: say hallo..łłł :) - czyli witam po bardzo długiej przerwie!!!

@Skiba, post #5

Odpowiadając na powyższe pytania moje Amigi "zawodowo" pracują jako emitery prezentacji 24/7 na jednym kanale we wspólnocie wyświetlając prezentacje w formie serii plansz - rozmaite komunikaty. Prezentacja jest zrobiona w oparciu o leciwy program EA Deluxe Video III - dzięki czemu wszystko mieści się na jednej dyskietce. Obecnie jednak zastanawiam się nad zastąpieniem komputerów terminalem PC - bo do Amig jest mocno utrudniony dostęp (ciemna piwnica i brak kluczy) - na PC jednak modem GSM i router załatwi sprawę. Ale nie przekreślam jeszcze Amig definitywnie. Może będzie okazja postawić u znajomego na wystawie taki reklamo - monitor na Amidze właśnie. A poza tym jak na początku tego wątku napisałem - robię coś dla Amigowej gawiedzi i tam też Ami się przyda. Już w trakcie jestem, a pewnie od Was pomoc się przyda. :)

KTOŚ TU WYSŁAŁ MI PRYWATNĄ WIADOMOŚĆ O CHĘCI KUPNA MOJEJ CDTV. NIE WIDZĘ JEDNAK TEJ WIADOMOŚCI W PRYWATNYCH WIĘC TU ODPOWIEM:

AMIGA OWA NA RAZIE PRACUJE!!! WYŚWIETLA ZNACZY KANAŁ WSPÓLNOTOWY... Ewentualnie ten sprzęt odsprzedam po zamianie na PC. Mam jednak samą ami bez klawiatury i innych... tylko caddy do niej i stacje dysków dedykowaną CDTV. W owej Ami jest jednak 2x cacko: dedykowany przełącznik KS CDTV/3.0 i rozszerzenie pamięci 2MB (czy 1,8 - już nie pamiętam)... Amiga poza tym pracuje nieprzerwanie od ok 2000 roku (może nawet wcześniej). Tak więc to zasłu/wysłu...żony model.
[#7] Re: say hallo..łłł :) - czyli witam po bardzo długiej przerwie!!!

@xtro, post #6

Jestem pelen uznania, bracie - naprawde niewiele osob moze sie pochwalic, ze uzywa Amigi *KLASYCZNEJ* do prawdziwej pracy! Jesli to dla Ciebie nie problem, to moglbys zamiescic pare fotek swoich Przyjaciolek "w akcji" do dzialu Graffiti, jak sa podlaczone i nadaja. To naprawde unikatowe na dzien DZISIEJSZY
[#8] Re: say hallo..łłł :) - czyli witam po bardzo długiej przerwie!!!

@mccnex, post #7

oki... jak tylko będę miał wejście kolejne do piwnicy zrobię foto fonem... Nie jest to nic ciekawego bo sprzęt stoi w piwnicznym warsztacie pana od domofonów, ale fakt - działa i to użytkowo, parę budynków sąsiednich odbiera z nich obraz - może to nie HD, a zaledwie Lores Lace 320x512 bo w takiej formie są plansze, ale zawsze cieszy. I to ze zwykłych dyskietek chodzi - oczywiście prezentacja jest nieco stuningowana LZX'em rozpakowującym całość do ramdysku , ale dzięki temu stacja się nie męczy doczytywaniem brushy (teksty są w brushach właśnie :) - trochę to wszystko archaiczne jak na dzisiejsze czasy, ale właśnie przed chwilą przygotowałem kolejne uaktualnienie (pod AUE - niedługo przeniosę na prawdziwa Ami by nagrać na dyskietki) - ale cieszy :) ... i jak pewnie chodzi... nawet jak prąd wyłączą Ami po prostu startuje wszystko do ramu z DF0: - i tak od z górką półtorej dekady.
[#9] Re: say hallo..łłł :) - czyli witam po bardzo długiej przerwie!!!

@xtro, post #8

Fajnie, że Amigi działają, no i dobrze, że z ramdysku korzystasz bo na początku to się trochę przestraszyłem jak napisałeś o dyskietce ok, racja
[#10] Re: say hallo..łłł :) - czyli witam po bardzo długiej przerwie!!!

@BULI, post #9

Kiedyś w połowie lat '90 na deluxe video chodziło takie coś u mnie na osiedlu z 3 kompów doczytując progresywnie obrazki z dd ale jak pewnie łatwo się domyśleć po 2-3 tygodniach zacierała się stacja i dyskietka... potem wpadłem na pomysł by na dyskietce zrobić całość w LZX spakowane i do ramu wrzucać... oczywiście dopiero gdy pojawił się takie RAM bo startowałem na prezentacjach na gołej dosłownie z 0,5 MB amigach 500, potem doszło dopiero ciut slow....
[#11] Re: say hallo..łłł :) - czyli witam po bardzo długiej przerwie!!!

@xtro, post #10

Okey... pierwsze koty za płoty jak to mawiają i w osobnym temacie INTEGRACJI ogłoszę swój narazie bardzo wczesny projekt - Amigowa Telewizja :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem