kategoria: AmiParty
[#31] Re: AmiParty Music Compo

@Jenot, post #23

No i dobrze. Basy na Pauli muszą być.
Z sopranami już bym tak skrajnie nie szalał, żeby skwierczenie sampli nieco ukrócić.
I będzie brzmiało.
Pozdrowienia.
Y
[#32] Re: AmiParty Music Compo

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #31

Gittaarra! Już się palę do roboty :)
[#33] Re: AmiParty Music Compo

@groovebox, post #32

OK, jeden moduł już gotowy, jest mrocznie ... czas na drugi :) DB 1,7 8ch.
[#34] Re: AmiParty Music Compo

@twardy, post #33

Wczoraj i dzisiaj zabrałem się za przygotowanie sprzętu na Compo i sprawdzenie jak to brzmi. I tak: A4000/060 nie wyrabia pod Digirollerem z co bardziej rozbudowanymi modułami. Natomiast na Mini G4 wszystko śmiga (i na digirollerze i na demo Digiboostera) - również moduły Protrackera zaimportowane do Digiboostera.

Dlatego mam prośbę do autorów - napiszcie w mailu z pracą, w czym chcielibyście żeby moduł był odtworzony. Jeśli nie określicie tego to domyślnie DBM będzie puszczany z Mini G4 (Digiroller), a pozostałe na A4000 pod EaglePlayerem.

No chyba, że macie inne sugestie i np. chcecie widzieć patterny podczas prezentacji, wtedy wszystko co się da puszczę na mini spod Digiboostera a co się nie da zaimportować to na jakimś trackerze na A4000.
[#35] Re: AmiParty Music Compo

@Jenot, post #34

DigiRoller ma starszą wersję silnika odtwarzającego niż DigiBooster 3.1. Sugeruję więc puszczać spod DigiBoostera, w razie czego wersja demo wystarczy. Wersją demo można również w razie potrzeby wyrenderować moduły do pliku audio.

Jeżeli chodzi o moduły protrackerowskie, to import ich do DB3 jest całkiem niezły (np. słynny „Professional Tracker” H0ffmana gra prawie idealnie), ale nie doskonały i autor na pewno wychwyci niedostatki. Żeby uniknąć kwestii podobnej, jaka wynikła w konkursie PPA (MP3 z modułu miał się trochę nijak do oryginału), proponuję puszczać mody albo na Amidze z ProTrackerem, albo – jeżeli spod MorphOS-a – używając UADE, chociaż wtedy oczywiście patternów nie widać.
[#36] Re: AmiParty Music Compo

@Krashan, post #35

Siara... i wszystko jasne :)
Czyli: Digibooster na mini G4 i Protracker na A4000, chyba że ktoś zaznaczy inaczej.
[#37] Re: AmiParty Music Compo

@Jenot, post #36

Niewątpliwie puszczanie modków z trackera, a w szczególności modków PT na klasycznej Amidze, doda imprezie klimatu i pozwoli też np. nacieszyć oko modnymi ostatnio zabawami w skreczowanie patternami OK
[#38] Re: AmiParty Music Compo

@Jenot, post #36

Protracker na klasyku musi być
[#39] Re: AmiParty Music Compo

@Krashan, post #37

Rozumiem, że przygotowujesz jakąś niespodziankę... ;)
[#40] Re: AmiParty Music Compo

@Krashan, post #37

Odtwarzanie modułów na party, na trackerze ma sens, ponieważ muzykę odtwarzamy, a nie nagrywamy do mp3. Odtwarzanie muzy na trackerze jest klimatyczne.
Ja już raczej nie wyrobię się ze swoim modułem, bo potrzebuję jeszcze dwóch miesięcy, a party jest już "za chwilę".
Używam OctamedaSS z Aminetu. Niestety ten tracker choć profesjonalny, to potrafi grać tylko na Paula (8bit lub 14bit), Toccata, MaestroPro oraz na Melody MPEG. Ma także możliwość zgrania modułu do sampla 8 bit lub 16 bit.
O ile można tworzyć na Pauli przy szumach, moduł 6 kanałowy lub nawet 8 kanałowy, to prezentacja tego modułu bezpośrednio na A4000 nie ma chyba za dużego sensu. No dobra, sześciokanałowy w 14 bitach jeszcze da radę. Ale co by było gdybym użył 12 kanałów?...

Proponuję także szybkiego peceta z WinUAE, myślę że taki 2GHz już wystarczy. Wystarczy na WinUAE odpalić OctamedaSS z Aminetu, załadować moduł, ustawić odtwarzanie 14 bit (conajmniej 22 kHZ) i spokojnie na Pauli pójdzie moduł nawet 12 kanałowy. Oczywiście należy przygłosić całość, bo będzie duuuużo ciszej niż przy 4 kanałach.
Można także WinUAE mieć tylko do "wglądu", a jednak moduł zaprezentować po prostu w formacie mp3.
Co o tym myślicie?
[#41] Re: AmiParty Music Compo

@Jenot, post #39

Rozumiem, że przygotowujesz jakąś niespodziankę... ;)

Oczywiście mam zamiar przygotować moduł na konkurs, ale zabaw patternami w nim nie będzie, mnie to nie kręci, chociaż nie powiem, fajnie nawet wygląda.
[#42] Re: AmiParty Music Compo

@Krashan, post #41

OK moje modki poszły do Jenota. Niestety ze względu na dupne połączenia pkp z Gdańskiem (musiałbym brać 2 dni urlopu) nie dam rady przyjechać ...
[#43] Re: AmiParty Music Compo

@twardy, post #42

Tak czy inaczej dzieki za remote entry :) Powodzenia OK
[#44] Re: AmiParty Music Compo

@twardy, post #42

Z Gdańska najlepsze połączenie to samolot do Lublina i potem pociąg albo bus. Samoloty w obie strony latają w piątki i niedziele.
Mail dotarł, dzisiaj sprawdzę.

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 08:16:13 przez Jenot
[#45] Re: AmiParty Music Compo

@Jenot, post #44

Jedyne ok 900 pln w obie strony :/
[#46] Re: AmiParty Music Compo

@twardy, post #45

O kur... Jak chciałem kupić w listopadzie na grudzień to było 500 w dwie strony. A rok wcześniej mniej niż 400.
[#47] Re: AmiParty Music Compo

@twardy, post #45

No rok temu Pampers przyleciał za 350 zł ;)
[#48] Re: AmiParty Music Compo

@Drako^BB, post #47

A jeszcze tak dla ścisłości - nie pisałem, gdzie będą wyniki kompotów - po głosowaniu, podliczeniu głosów i ogłoszeniu wyników na Party wrzucę je na ppa, chal.pl i facezbukowy profil ChAL. Zwycięzcy, jeśli będą nieobecni na Party zostaną powiadomieni indywidualnie w celu dogadania przekazania nagród.

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 11:45:24 przez Jenot
[#49] Re: AmiParty Music Compo

@Jenot, post #48

Ok, a bedziecie wrzucac na http://demozoo.org/ ? Bo na pouecie grafiki i muzy sie nie wrzuca. Na demozoo jak najbardziej :)

edit: w razie co jest przygotowane : http://demozoo.org/parties/2483/

Tylko releasy dawać :)

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 17:37:20 przez twardy
[#50] Re: AmiParty Music Compo

@twardy, post #49

Heh, spoko, dzięki - wrzucę :)
[#51] Re: AmiParty Music Compo

@twardy, post #49

Hehe, ale spoko. Dzięki :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem