kategoria: AmiParty
[#1] Amiparty Compos - paczki do zassania
Linki do produkcji wystawionych w GFX i MSX Compos. Wyniki są w innym wątku:
GFX Compo: ZIP, LZH
MSX Compo: ZIP, LZH

Miłego odbioru. :)

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2015 19:11:22 przez Jenot
[#2] Re: Amiparty Compos - paczki do zassania

@Jenot, post #1

MSX COMPO

Na przyszłość dodałbym zasadę, że każdy moduł musi być nowy, wcześniej nie publikowany. To norma na parties. Kawałki Virago i Danthaliana powstały w 1997-1998 roku. Wątpliwości mam też co do modułu Spectry, który wisi sobie w internecie pod postacią mp3. Trochę nie fair w stosunku do ludzi, którzy po nocach rzeźbili specjalnie na party.

Parę słów na temat kilku pozostałych kawałków:

Ijon Tichy - Vicious Circle - wypas, od razu słychać długą trackerową przeszłość. Fachowo zrealizowana elektronika. Jak dla mnie powinno być podium.

Dakti - Iron Side - bardzo na plus, całość to typowy, oldskulowy, trackerowy rock. Fajne solóweczki, może tylko nieco za piskliwe :)

Dakti - Monkey Minds - j/w, z tym że tu mamy do czynienia z nieco spokojniejszym klimatem. Miło się słucha.

Jo¦üzek (?) - linia_zycia - oldskul pełną parą :) Przyjemne dla ucha. Darowałbym sobie jednak ten "wokal".

Ogólnie - dobre compo. Oby za rok było przynajmniej tak samo dobrze :)
[#3] Re: Amiparty Compos - paczki do zassania

@AceMan, post #2

Aceman: Uwagi przyjęte, poprawię się ;) Kilka kawałków, które przyszły, a wcześniej były publikowane, odpadło, niestety jak widać nie zdążyłem dokładnie sprawdzić wszystkich i część przeszła przez sito (deadline był nieco zbyt blisko rozpoczęcia kompotów, co następnym razem też skorygujemy, chociaż to może być trudne bo na innych parties też widziałem jak ludzie oddawali prace 10 minut przed Compo). Przed party obawiałem się większych wpadek ;)
Dzięki za cenne uwagi i moduł, przy którym ludzie świetnie się bawili. A następne compo nie za rok tylko za pół roku.

Teraz o moich wrażeniach: wszystkich modułów słuchałem sobie na spokojnie wczoraj w domu i widzę jak wiele zależy od tego gdzie i na jakim sprzęcie się słucha. Na Party MarioDJ przywiózł piec, wielkie kolumny i suba (ogólnie sprzęt "imprezowy") i na nim Twój moduł po prostu zmiażdżył resztę. Z kolei w domu (NAD 3020+Wharfedale Diamond 9.1) się jakby "spłaszczył", bas się gdzieś zapodział, z kolei moduły Daktiego brzmią jakby ktoś przede mną posadził topową kapelę rockową.

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 09:22:25 przez Jenot
[#4] Re: Amiparty Compos - paczki do zassania

@Jenot, post #3

.. to może jeszcze game compo na następnym amiparty?
[#5] Re: Amiparty Compos - paczki do zassania

@michal_zukowski, post #4

Mamy jeszcze kilka pomysłów i trochę czasu. Trzeba rozpuścić wici i działać.
[#6] Re: Amiparty Compos - paczki do zassania

@michal_zukowski, post #4

Było w sumie game compo, tylko wygrała 1 gra (a raczej przegrała, ze mną), bo była tylko 1.

Ale ogólnie, popieram!!!

PS - Stylizacja compos przypomina mi formułę naszych rzeszowskich spotkań 2014 (chociaż to nie były compos tylko prelekcje/prezentacje). We wrześniu była muzyka, w październiku demoscena (grafika pod konkretne party jest do zrobienia, demo jest bardziej pod demoparty więc grafika jak najbardziej pasuje) oraz gry na jesieni.

Tak trzymać

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 11:18:52 przez DiskDoctor
[#7] Re: Amiparty Compos - paczki do zassania

@Jenot, post #3

Kilka kawałków, które przyszły, a wcześniej były publikowane, odpadło, niestety jak widać nie zdążyłem dokładnie sprawdzić wszystkich


A, to dobrze że robiłeś przesiew. Myślałem że przyjmowałeś jak leci. No to w takim razie spoko, zdarza się :)

(deadline był nieco zbyt blisko rozpoczęcia kompotów, co następnym razem też skorygujemy, chociaż to może być trudne bo na innych parties też widziałem jak ludzie oddawali prace 10 minut przed Compo).


True. Bywam po jednej i drugiej stronie barykady i wiem jak to wygląda :) Sam raz nagiąłem deadline na Breakpoincie oddając kawałek już w trakcie compo (leciało już trzecie albo piąte entry) i na Riverwashu czy w kompotach modules.pl też ciężko mi partyzantom odmówić (ale pracuję nad tym :P)

Na Party MarioDJ przywiózł piec, wielkie kolumny i suba (ogólnie sprzęt "imprezowy") i na nim Twój moduł po prostu zmiażdżył resztę. Z kolei w domu (NAD 3020+Wharfedale Diamond 9.1) się jakby "spłaszczył", bas się gdzieś zapodział, z kolei moduły Daktiego brzmią jakby ktoś przede mną posadził topową kapelę rockową.


:)

Zwykle piszę kawałki tak, żeby na każdym sprzęcie brzmiał zadowalająco (na kinie domowym, na słuchawkach, nawet na laptopowych pierdziawkach). Ale partyjne nagłośnienia nauczyły mnie, że lepiej ściąć trochę basu bo inaczej będzie dudnieć. Pamiętam compo na BP 2010, gdzie poleciał mój dramenbejs - jedno wielkie BUUUUUUUUUUU w głośnikach :) Epicki, trailerowy track Chasera też chyba miał ten problem (słychać było same kotły).
[#8] Re: Amiparty Compos - paczki do zassania

@Jenot, post #3

Z kolei w domu (NAD 3020+Wharfedale Diamond 9.1) się jakby "spłaszczył", bas się gdzieś zapodział

Coś w tym jest. Zainspirowany wynikami compo postanowiłem dodać do DigiBoostera 3 import formatu *.digi. W związku z tym do testów zainstalowałem DigiBoostera 1.7 pod WinUAE, załadowałem moduł AceMana, założyłem słuchawki i... cóż. Na party brzmiało to lepiej. Myślę, że tendencją nagłośnień estradowych i ich operatorów , oraz efektem typowej akustyki sal jest nadmiar basu i tłumienie góry. No ale skoro chcę startować na parties, muszę i takie rzeczy brać pod uwagę...

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 19:07:34 przez Krashan
[#9] Re: Amiparty Compos - paczki do zassania

@Krashan, post #8

Może party i home version w paczce? ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem