[#1] Witam szanowne grono!
Cześć :)

Jak to się mówi - stara miłość nie rdzewieje. Chciałem pokazać synowi moje ukochane zabawki i znowu wsiąkłem na maxa.
Wyciągnąłem z przysłowiowej szafy (a tak naprawdę spod łóżka) moje dwie A500, jedną podłączyłem u Juniora, drugą u siebie... Następnego dnia zabrałem synowi jego egzemplarz, chwyciłem za lutownicę i zająłem się przeróbkami, wykorzystując jeden egzemplarz jako dawcę części. W międzyczasie upolowałem uszkodzoną A600 (niedziałająca Paula, klawiatura), którą już doprowadziłem do stanu pełnej sprawności. Muszę jeszcze dorwać lepszy Kickstart bo niestety 2.05 rev.37.299 mi się trafił, więc na razie działam bez hdd na kickstartach 1.3 i 2.05, co wkurza bo wolny dysk 2,5 cala posiadam i chwilowo się marnuje.
Zaczynałem ad Atari 65XE jako 6 latek, potem doszło C64 i po krótkim czasie Amiga. Aktualnie 38 lat na karku, mieszkam w Warszawie, zwą mnie baniak lub mastabaniak.

Oto moja historia, witam wszystkich serdecznie :)
[#2] Re: Witam szanowne grono!

@mastabaniak, post #1

siemano :)
miłego i owocnego pobytu. OK
[#3] Re: Witam szanowne grono!

@mastabaniak, post #1

I do tego w dobre miejsce trafiles! :) Witaj
[#4] Re: Witam szanowne grono!

@mastabaniak, post #1

witaj na pokladzie:)
[#5] Re: Witam szanowne grono!

@mastabaniak, post #1

Poza domowym amigowaniem polecam zainteresować siebie i synka różnymi imprezkami związanymi z retrograniem (na tym forum na pewno znajdziesz kilka informacji) szeroki uśmiech

PS. ale wiesz... masz 38 lat to trochę nam tu średnią zaniżysz OK hahaha!
[#6] Re: Witam szanowne grono!

@mastabaniak, post #1

Witaj! W razie pytań/pomocy/sprzętu wal śmiało!
[#7] Re: Witam szanowne grono!

@mastabaniak, post #1

No siema. ;)

Widzę w Twoim profilu informację o akumulatorze. Jeśli to jest cały czas ten sam od premiery Amigi, to natychmiast go wylutuj i wstaw zamiennik zanim Ci wyleje i ścieżki zeżre, hyhy.
[#8] Re: Witam szanowne grono!

@Vato, post #5

Poza domowym amigowaniem polecam zainteresować siebie i synka różnymi imprezkami związanymi z retrograniem


Oczywiście zamierzam to zrobić :)
[#9] Re: Witam szanowne grono!

@teh_KaiN, post #7

Akumulator to zamiennik, więc spokojnie :) U mnie z akumulatorami nie ma żartów, niektóre trzymam w lodówce - 20 sztuk 4S LiPo 60C zajmuje jedną półkę, żona na szczęście rozumie :)
[#10] Re: Witam szanowne grono!

@mastabaniak, post #1

Witomy Cię w naszej sekcie, jak wytrzymasz długo, to jesteś gość. Ale prawdopodobnie znudzi ci się do następnego łikendu i lepsze gry przypomnisz sobie na SNES.OK
Witomy.OK
[#11] Re: Witam szanowne grono!

@Andrzej Drozd, post #10

Nie jest tak źle. Jak się ma dystans do "nawiedzonych" ludzi, to można i kilka lat tutaj wytrzymać.

Na amigaworld.net wytrzymałem niecałe 2 lata, bo tam to jest dom wariatów według mnie.

Pozdrawiam serdecznie nowego kolegę. Okazało się że i ja więc średnią wieku zaniżam
[#12] Re: Witam szanowne grono!

@mastabaniak, post #1

Witaj w gronie! Jako ircownik zapraszam na irca #ppa na irc.freenode.net
Co do kickstartu, to oddam 37.300 w dobre ręce.
Co do syna.. Ile lat? Może to mój rówieśnik szeroki uśmiech
@up
Średnią wieku to ja zaniżam na maxa..

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015 23:05:00 przez redstonecraftpl
[#13] Re: Witam szanowne grono!

@redstonecraftpl, post #12

dobrze dobrze mloda krew potrzebna jak nigdy:)
[#14] Re: Witam szanowne grono!

@redstonecraftpl, post #12

Syn ma dopiero 7 lat tak więc szczawik jeszcze, chociaż ja w jego wieku już przepisywałem z książek programy w Basicu na Atari i coś tam zaczynałem sam próbować pisać. Syn ma coś ze mnie bo jak zaczął pierwszą klasę i Pani powiedziała na lekcji "dzieci dzisiaj będziemy uczyli się cyferki jeden" to młody na całą klasę z przekąsem "Wow, ekstra, naprawdę WOW". Po czym powiedział że on dodaje i odejmuje w pamięci liczby siedmiocyfrowe. Pani go sprawdziła i trochę jej kopara opadła :D

Jeżeli chodzi o Kickstart to z chęcią przyjmę, napiszę zaraz na priv :)
[#15] Re: Witam szanowne grono!

@mastabaniak, post #9

Witaj w klubie.

Jednak do takiej A600 dysk 40 GB jest sporo za duży. Z samą gołą A600 i Kickiem 2.1/3.1 dysk Ci będzie poprawnie działał Max 4 GB. Także na dzień dobry rozejrzyj się za kartą CF np. i adapterem do niej.
[#16] Re: Witam szanowne grono!

@mastabaniak, post #1

Cześć, witaj w klubie :)
Jak jesteś z Warszawy, to może w przyszłym roku uda się reanimować AmiWAWA w Aninie.
[#17] Re: Witam szanowne grono!

@gilban, post #15

Nie polecaj mu CFa jeśli ma dysk :)
[#18] Re: Witam szanowne grono!

@gilban, post #15

Wiem że duży, gdzieś mam jeszcze 20gb i chyba właśnie 4gb ale szukałem pół dnia i nie znalazłem. Jak nie były potrzebne to co chwilę mi się nawijały pod rękę. Mam też kątowy czytnik CF ale nie wiem czy działa, przy podłączonym HDD przy starcie kontrolka HD zapala się na chwilę, przy CF nie. Jak będę miał wyższy kickstart to zobaczę czy działa.
[#19] Re: Witam szanowne grono!

@Vato, post #17

Ale ma dysk 40 GB - jakby miał 2 GB lub 4 GB to ok. Zobacz że jest to goła A600 z 1 MB Chip.
[#20] Re: Witam szanowne grono!

@Duracel, post #16

Jeżeli chodzi o zlot w Warszawie to z chęcią pomogę w organizacji.
[#21] Re: Witam szanowne grono!

@gilban, post #19

Na razie goła ale ten stan nie będzie trwał długo, za bardo lubię siedzieć z lutownicą w ręku :)
[#22] Re: Witam szanowne grono!

@mastabaniak, post #20

AmiWaWa - poszukaj na necie :)
[#23] Re: Witam szanowne grono!

@mastabaniak, post #1

Witam(y)!

Tak jak kolega wyżej sugerował - nie przejmuj się niektórymi nawiedzonymi, a spędzisz nad Amigą wiele miłych lat. OK
[#24] Re: Witam szanowne grono!

@aszu, post #13

dobrze dobrze mloda krew potrzebna jak nigdy:)


Najpierw obadajmy, czy to nie multikonto. Jak byłem młody i głupi, to byłem mądry, a teraz jestem stary i głupi, ale mądrzej myślę.OK

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 01:26:10 przez Andrzej Drozd
[#25] Re: Witam szanowne grono!

@Andrzej Drozd, post #24

A jak ktoś zapyta czy jestem mądry, to oczywiście zaprzeczę, bo ja jestem głupi, ale jednak mądry. No chyba że jakiś głupi zapyta czy ja jestem mądry, to ja jako mądry, odpowiem że katygorycznie nie, ponieważ jestem mądry i głupi. Z tego wszystkiego jestem głupi, ale i tak mądry. Bo każdy głupi może udawać że jest mądry.pomysłszeroki uśmiechOK
[#26] Re: Witam szanowne grono!

@Andrzej Drozd, post #25

Kto odpowie zatem? Jestem mądrym głupkiem, czy głupim mądralą?
[#27] Re: Witam szanowne grono!

@mastabaniak, post #1

Hello
[#28] Re: Witam szanowne grono!

@Andrzej Drozd, post #25

Dla takich ludzi jak Andrzej Drozd warto tu zostać. :D Można z powodzeniem znaleźć świetny temat i napisać magisterkę z psychologii. :D

Oczywiście i ja witam serdecznie w skromnym gronie!
[#29] Re: Witam szanowne grono!

@Duracel, post #16

Witaj w klubie! Co do AmiWAWA - ja również jestem zainteresowany

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 08:29:58 przez Wiśnia87
[#30] Re: Witam szanowne grono!

@Duracel, post #16

Jak będzie i akurat będę w pobliżu to ponownie będę!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem