[#1] Kalendarz polskich retro-wydarzeń
Hej,

Stworzyłem kalendarz polskich imprez/spotkań powiązanych z retro komputerami/konsolami (nie tylko Amiga).

- prosty widok co/gdzie/kiedy, wszystko w jednym miejscu
- kopiowanie wybranych wydarzeń do swojego kalendarza
- pozwoli potencjalnym organizatorom na wybór wolnych terminów
- zwiększenie świadomości o innych wydarzeniach
- możliwość podpięcia do własnego kalendarza np w komórce dla pełnej synchronizacji

Bardzo mi się przyda, może i Wam też.

Linki:
HTML (niezobowiązujący widok z przeglądarki)
ICAL (podpięcie do swojego kalendarza)

Jeśli została zapowiedziana impreza i nie ma jej w kalendarzu - daj proszę znać w tym wątku:
- nazwa
- kiedy
- gdzie
- krótki opis
- adres WWW
- adres email organizatorów
[#2] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Sokok, post #1

Witam nawiązując do imprez to dodaj poniższą:
Nazwa: RETROKOMP 2017
Kiedy: 13 maj wstęp wolny od 10:00 do 16:00
Gdzie: Kobylnica koło Słupska Zespół szkół samorządowych ul Główna 63
Opis: Komputery od lat 70 Mera, Atari, Commodore, Amiga, ZX Spectrum itd. kolekcja kalkulatorów oraz procesorów, cały przedział nośników oraz pamięci począwszy od ferrytowej, możliwość pogrania na retro sprzęcie.
Adres: można nas znaleźć na Facebook jako: "Słupska grupa miłośników starych komputerów".
Kontakt z nami przez portal PPA "robertos231" oraz "steishen".
OK
[#3] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Steishen, post #2

Halo policja, proszę przyjechać na PPA!
Ktoś nazwy imprez podkrada! ;)
[#4] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@AceMan, post #3

No i ch...ra Policja przyjechała. szeroki uśmiech
[#5] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Steishen, post #2

Ej Steishen, ale wy tak serio z tą nazwą? Trochę kicha mieć taką samą nazwę jak jedno z większych wydarzeń, będzie mylące..
[#6] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Sokok, post #5

Warto rozwazyc zmiane nazwy imprezy, polecam Decrunch, Amiparty, Riverwash, ew. Revision.
[#7] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@slay, post #6

heineken open'er od razu. ;d
[#8] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Sokok, post #7

Słyszałem, że "Load Error" jest wolna, ale tylko w lata parzyste ;)
[#9] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Sokok, post #5

No dokladnie, takie cos moze zmylic.
Ktos bedzie chcial sie wybrac na impreze a przyjedzie na zupelnie inna.
Juz i tak mamy wszedzie blagan, po co wprowadzac dodatkowo ludzi w blad?
Amigowcy nie czytaja uwaznie i nie sledza wszystkiego, wiec ktos moze sie pomylic.
[#10] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Sokok, post #5

Witam pierwszą imprezę u nas zorganizowaliśmy w 2016 roku można do nazwy dodać "RETROKOMP 2017 KOBYLNICA". Samych komputerów na wystawie mamy około 400 sztuk z czego ponad połowa to sprzęt w pełni sprawny plus dodać do tego kolekcje kalkulatorów i jedną z większych kolekcji w Polsce procesorów oraz laptopów wojskowych i najstarszą działającą MERE 60 z pełną dokumentacją. Impreza nie jest do końca w stylu Ami Party lecz pełen zakres sprzętu sprzed lat, dodatkowo wprowadzimy za jakiś czas konsole. Nad nazwą pracujemy, ale ten rok już tak zostanie ponieważ poszła informacja na lokalne media. Wiec nie miejcie za złe.szeroki uśmiech
[#11] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@AceMan, post #8

W sumie, jak spojrzeć pod pewnym kątem to nazwa zaproponowana przez Steishena może się komponować jako np.: "RETRO KObylnica Microcomputer Party" No ale jednak trochę już wyświechtana, więc też proponował bym coś bardziej oryginalnego.

Słyszałem, że "Load Error" jest wolna, ale tylko w lata parzyste ;)
Aceman, you just made my day!
Rozwaliłeś mnie tym tekstem, ubawiłem się szczerze OK
Pozdro!
[#12] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Steishen, post #10

Steishen, to naprawde musi miec jednoznaczna nazwe odrozniajaca sie od "prawdziwego" RetroKompa, ktory pierwsze party mial w 2012. Inaczej jesli wprowadze to tak do kalendarza, to ludzie nie beda wiedziec co jest co.
[#13] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Sokok, post #12

A jaki problem rozdzielić nazwę i zrobić Retro Komp Kobylnica? Wtedy chyba się już nikomu nie pomyli...
[#14] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@recedent, post #13

Ja jakbym zobaczyl taka nazwe to bym myslal ze RetroKomp ma teraz dwie edycje w roku.
[#15] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Sokok, post #14

Wpiszcie "Retro Kobylnica 2017", lokalnie może sobie wystąpić jako "Retrokomp" a na przyszły rok kolega Steishen wymyśli coś nowego - i po sprawie.
[#16] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@sachy, post #15

Tak wlasnie to dodalem, chyba najrozsadniejsza poki co opcja.
[#17] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Steishen, post #2

Ale jazda :D pojechaliscie z ta nazwa po bandzie... Komus tam chyba we lbie sie poprzewracalo. Bede na 100% bo chce zobaczyc te 400 kompow na wlasne oczy :)

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 19:01:46 przez Axi0maT
[#18] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Axi0maT, post #17

Zapraszam na imprezę. Będzie na pewno ciekawie.OK
[#19] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Steishen, post #18

Chyba nie zrozumiales ironii. Mowiac wprost - jak trzeba miec nierowno pod kopula zeby probowac podszywac sie pod jedna z najwiekszych imprez retro w Polsce? Zdajecie sobie sprawe ze skreslacie sie w srodowisku retro na wlasne zyczenie? Pojawie sie na imprezie osobiscie aby zobaczyc jak popelniacie publiczne sepuku :)
[#20] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Axi0maT, post #19

Po co od razu tak jechać po kimś? Może wcale nie ma celu się podszywać?

No i ten samosąd... Zamiast cieszyć się, że kolejna impreza to od razu lincz i wydalenie ze środowiska. Pytanie tylko po co.

A co do nazwy: "RetroKo(mp)bylnica"
[#21] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Creonix, post #20

Sugerujesz przypadkowa pomylke? Sorry, ale ciezko uwierzyc w to ze ekipa ktora ma 400 komputerow nie orientuje sie w tym co sie dzieje w najblizszej okolicy (bo jakby nie bylo to ok 100km zaledwie). Zreszta nie wykonuje zadnego samosadu... Raczej stwierdzam oczywistosc ze dzialaja bardzo na swoja niekorzysc i moze miec to bardzo przykre nastepstwa.
[#22] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Axi0maT, post #21

Nic nie sugeruję. Nie wiem, jaki motyw nazwy miał jej pomysłodawca więc nie oceniam go ani pozytywnie ani negatywnie. Bywają imprezy o tej samej lub podobnej nazwie. Tyle, że zazwyczaj w różnych krajach - że to nie jest dobry pomysł nazywać się tak samo jak inni to raczej oczywiste. Podszycie żadne bo to i tak wychodzi a zero indywidualności boli. Dlatego sugerowałbym zmianę nazwy chociażby nie tyle by się nie narazić ale by zachować indywidualność i stworzyć coś samemu, ale od razu z wykluczaniem bym nie wyjeżdżał. Może to była nieprzemyślana decyzja? Nawet, jeżeli to brzmi naiwnie, nie każdy ma złe zamiary
[#23] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Axi0maT, post #21

Z propozycją Kompbylnicy to oczywiście była drwina, wymyślcie coś oryginalnego, tak by stworzyć własną renomę.
[#24] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Axi0maT, post #21

Wyluzuj trochę, zachowujesz się conajmniej jakby ktoś obraził ci matkę.
[#25] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Sokok, post #24

Moze nie matke... ale mysle ze co niektorzy tutaj moga sie poczuc jakby ich dziecko obrazono... Szczegolnie ze w promocje i organizacje swojej imprezy wlozyli cale mnostwo pracy, a teraz ktos probuje zerowac na wyrobionej i popularnej marce.
[#26] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Axi0maT, post #25

Witam Panowie ponownie nie wiem o co wam chodzi z tą krytyką a Pan kolega Axi0maT, skomentuję to tylko tak przeproś Kolegów z Retrokompa z Gdańska ponieważ będą u nas na wystawie ze swoim sprzętem i nie mają problemu takiego jak ty. Ja wolę rozmawiać a nie wylewać pomyje na kogoś kogo nawet dobrze nie znam. Ale luz hejt mnie duszenie kupki
[#27] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Steishen, post #26

Organizatorzy RetroKompa beda ze sprzetem u was na imprezie? Ok, nie mam wiecej pytan
[#28] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Axi0maT, post #27

I jaki był sens bicia piany od wczoraj, raczej żaden, a wystarczyło porozmawiać na forum. Tak koledzy z Gdańska będą na u nas. OK

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 08:21:40 przez Steishen
[#29] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Steishen, post #28

No ja akurat nic nie wiem, by ktoś z organizatorów imprezy RK z Gdańska wybierał się do Kobylnicy, ale byćmoże chodzi o kogoś z członków ze stowarzyszenia, które również ma w nazwie RK. Tak czy owak, jeśli ktoś ze stowarzyszenia RK jedzie do was to raczej prywatnie, bo na forum nikt nie pisał o tym oficjalnie i nie ma "zorganizowanego wsparcia".

Kruszyć kopii nie ma o co, ale faktycznie *prosimy* o przemyślenia nazwy swojego wydarzenia w kolejnym roku.
[#30] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@sachy, post #29

Dodam jeszcze że nazwa jest zarejestrowana w KRS jako nazwa naszego Stowarzyszenia.

Pytanko do Was panowie, kto ze Stowarzyszenia się u was ma pojawić i kto dał zgodę na wykorzystanie nazwy ? Bo może macie to dogadane, a ja po prostu nic nie wiem.

Pozdro!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem