[#1] PixelHeaven 2018 - relacje, zdjecia, etc.
Czesc

Bardzo bym prosil o wrzucanie do watku materialow dotyczacych PixelHeaven i naszego 'stoiska'.
Kilka zdjec Francois i moich:
https://drive.google.com/drive/folders/1TXbWL8wH5c2yfNlrhjVweqZmDdja5KD5?usp=sharing
Wiecej swoich udostepnie niedlugo.
[#2] Re: PixelHeaven 2018 - relacje, zdjecia, etc.

@stefkos, post #1

OK
[#3] Re: PixelHeaven 2018 - relacje, zdjecia, etc.

@stefkos, post #1

Szkoda, że tuż przed 12 w niedzielę już nic nie pozostało z "kącika Amigowego":/ .
[#4] Re: PixelHeaven 2018 - relacje, zdjecia, etc.

@Tomski, post #3

Bardzo przepraszamy za ta niedogodnosc, kiedys musielismy sie tez zebrac:)
Nastepnym razem bedzie lepiej.
[#5] Re: PixelHeaven 2018 - relacje, zdjecia, etc.

@stefkos, post #1

Spoks OK
[#6] Re: PixelHeaven 2018 - relacje, zdjecia, etc.

@BULI, post #5

[#7] Re: PixelHeaven 2018 - relacje, zdjecia, etc.

@MUFA-amigaone-pl, post #6

A co na te zdjecia RODO? ;) ja chyba zaczne ze soba nosic na zloty wydrukowane zgody i bede dawal fotografowanym osobom do podpisu
Bo potem jak gdzies przez przypadek moja fotka sie pojawi to bede przynajmniej mial papier ;)
[#8] Re: PixelHeaven 2018 - relacje, zdjecia, etc.

@WojT_GL, post #7

To całe RODO to jest jakaś paranoja. Wczoraj w radiu słyszałem jak mówiono o weterynarzach, gdzie jeden przekonywał drugiego że zdradzanie danych o stanie zdrowia swoich pacjentów podlega pod zapisy RODO. Ogólnie według fachowców, z tą dyrektywą nie jest aż tak źle, tylko różne kancelarie prawne przed wejściem przepisów wyolbrzymiły problem i teraz panuje nadmierna panika.

Ja na wszelki wypadek nie użyłem w raporcie żadnych polskich nazwisk, a jedynie imiona bądź ksywki. Wyjątkiem goście zagraniczni i tak wymienieni z imienia i nazwiska na oficjalnej stronie imprezy. Co do fotek to jeśliby i na tym RODO miało restrykcyjnie trzymać łapę, to w zasadzie nikt już nie miałby np. zdjęć z własnego wesela.

Tymczasem podobno szykuje się kolejna "genialna" dyrektywa zaostrzająca ochronę praw autorskich, gdzie proponuje się "podatek od linków". Nie wiem jak wówczas będą działać amigowe serwisy newsowe, które wszak zazwyczaj linkują do oryginalnej informacji zamieszczonej gdzieś na zagranicznych stronach.
[#9] Re: PixelHeaven 2018 - relacje, zdjecia, etc.

@stefkos, post #1

Przejrzałem różne relacje z PH i ta mi się najbardziej podoba, są fakty, bez ściemniania:

Listę sporządzaną na execu (pytania i propozycje dla Dickinsona) 'radzik" nie przekazał. Uznał że nie ten czas i miejsce, i lepiej zbudować fajne relacje niż gnębić pytaniami.


Dobra decyzja, po co psuć miłą atmosferę imprezy żądaniami, których ten biedny człowiek i tak nie jest w stanie spełnić.

Informacji oficjalnych nie było, poza potwierdzeniem że Dickinson dołoży wszelkich starań aby 'Tabor' ukazał się w tym roku.


Czy tylko ja widzę różnicę pomiędzy "dołoży wszelkich starań" a "będzie na pewno w tym roku"?

Narzuca się pewna analogia pomiędzy Trevorem a późnym Petro Tyschtschenko. Ten drugi też jeździł po zlotach, rozdawał gadżety w kraciastą kulkę i pokazywał produkty których się nie da kupić (Amiga Walker). Tak samo Walker był technologicznie krokiem w tył w stosunku do wcześniejszych Amig jak Tabor jest krokiem w tył nawet w stosunku do Maca Mini PPC sprzed ponad dekady, nie mówiąc o G5.

Różnica jest taka, że Petro został usunięty, gdy cała zabawa przestała się właścicielowi opłacać. Trevora nikt nie usunie, bo sam sobie jest właścicielem, zabawa z zasady ma się nie opłacać i może dokładać do interesu ile tylko zechce, pod warunkiem, że jego inne interesy będą szły dobrze. Dlatego w teorii może się tak bawić w nieskończoność, aż do momentu, gdy znudzi się to jemu lub resztkom fanów. Biorąc pod uwagę, że do tej pory dotrwali i tak już tylko najbardziej zatwardziali, szansa, że teraz odpuszczą jest nikła, więc jedyne co może skończyć tę zabawę to biologia. Dlatego na razie zabawa będzie trwać.

P.S. Jeśli ktoś chce zobaczyć obrazek którym SuperBuster poczuł się urażony, zapraszam na priv. Zapewniam, że nie ma tam nic strasznego, to po prostu idealna ilustracja do sytuacji opisanej powyżej.

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 12:36:20 przez jubi
[#10] Re: PixelHeaven 2018 - relacje, zdjecia, etc.

@jubi, post #9

Nie no, jak za ten "obrazek" nie będzie Tańczący banan to ja się stąd wypisuję.
[#11] Re: PixelHeaven 2018 - relacje, zdjecia, etc.

@jubi, post #9

Nie czuję się urażony Urażony czułem się, jak dostałem bana za avatar z Macierewiczem

Obrazek jest/był polityczny.

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 12:53:03 przez SuperBuster
[#12] Re: PixelHeaven 2018 - relacje, zdjecia, etc.

@jubi, post #9

Narzuca się pewna analogia pomiędzy Trevorem a późnym Petro Tyschtschenko. Ten drugi też jeździł po zlotach, rozdawał gadżety w kraciastą kulkę i pokazywał produkty których się nie da kupić (Amiga Walker). Tak samo Walker był technologicznie krokiem w tył w stosunku do wcześniejszych Amig jak Tabor jest krokiem w tył nawet w stosunku do Maca Mini PPC sprzed ponad dekady, nie mówiąc o G5.


Trudno się z Tobą tym razem nie zgodzić. Osobiście uważam, że skoro mamy mieć już sprzęt pracujący na jednym rdzeniu, to niech on ma te 3 Ghz, a nie 1.2Ghz i obsługuje te 4GB.
[#13] Re: PixelHeaven 2018 - relacje, zdjecia, etc.

@jubi, post #9

Czy tylko ja widzę różnicę pomiędzy "dołoży wszelkich starań" a "będzie na pewno w tym roku"?


Myślę że każdy widzi różnicę. Tyle że ja rozmawiając z Trevorem nie słyszałem w żadnym momencie określenia że "dołoży wszelkich starań", z rozmów ze mną wynikało że premiera Tabora w tym roku to pewnik. No i ja mu wierzę bo mówiąc nieskromnie wiem jako betatester systemu wiem więcej niż ty. Natomiast też nie dam sobie głowy uciąć że faktycznie będzie to w tym roku, bo zawsze w ostatnim momencie może wyskoczyć jakaś niepodziewana okoliczność. Niemniej oceniam na 95% że Tabor jednak w 2018r będzie do kupienia.
[#14] Re: PixelHeaven 2018 - relacje, zdjecia, etc.

@MUFA-amigaone-pl, post #13

Jak ktoś dobrze rozumie anglika to stronka Nerdy Nocą udostępniła wywiady z Clive Townsend, Jim Bagley, François Lionet oraz David Pleasance & Trevor Dickinson, w MP3. :)

http://nerdynoca.pl/odcinki-audio
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem