[#1] Poszukuję użytkowników Amigi 500 z Bielska-Białej
Cześć, po odkopaniu mojej Amigi 500 po ponad 20 latach potrzebuję sprawdzić swoje dyskietki oraz stację dysków. Żadna z dyskietek nie odpala. Nie wiem czy jest to wina stacji czy samych dyskietek. Bardzo proszę o pomoc, bo obiecałem swojemu synowi że pokażę mu gry z mojego dzieciństwa
Z góry dziękuję
Maciek
[#2] Re: Poszukuję użytkowników Amigi 500 z Bielska-Białej

@arbuz11, post #1

[#3] Re: Poszukuję użytkowników Amigi 500 z Bielska-Białej

@arbuz11, post #1

Na Podbeskidziu jest trochę Amigowców. W Bielsku na pewno mieszka Pekdar choć już szmat czasu go nie widziałem. W Czechowicach jest Biax, a w Cieszynie masz Vato i Quad. Możesz też wpaść na Silesian Amiga Classic Party w Siemianowicach Śląskich. Vato przeważnie nas odwiedza na tym party. Najbliższy termin SACP to listopad 2018 (spotykamy się co kwartał). Info o imprezie znajdziesz w dziale "Integracja".

Co do twojej stacji obstawiam zabrudzony czujnik "włożenia" dyskietki. Mogła też zepsuć się taśma od stacji. Ta od PC nie pasuje.

Pozdrawiam,

Azz
[#4] Re: Poszukuję użytkowników Amigi 500 z Bielska-Białej

@Azzorek, post #3

Od PC nie pasje? Tu nie zgodzę się. Będziemy mieli po 50% racji. Są dwa rodzaje taśm. Ta z 3 wtyczkami na odcinku, który nie ma odwróconych kilku żył pasuje. Tę która ma żyły odwrócone (kilka) da się łatwo przerobić. Sam z takiej korzystam.
[#5] Re: Poszukuję użytkowników Amigi 500 z Bielska-Białej

@arbuz11, post #1

Przyjedź do Pawłowic na Retronizację (masz tam około 45-50 km), która jest za dwa tygodnie w sobotę 27.10.2018. Mogę wziąć jakąś Amigę to sprawdzimy co i jak. Może by mi się udało do tego czasu przerobić stację dysków PC i za free bym Ci ją dał. Jedynie z przyciskiem mogą być jaja bo nie mam drukarki 3D i ręcznie byś to trzeba z plastiku wyrzeźbić + metalowe tulejki do ustawienia stacji w obudowie Amigi.
[#6] Re: Poszukuję użytkowników Amigi 500 z Bielska-Białej

@Azzorek, post #3

Dziękuję za odpowiedź, koledzy z forum podsunęli mi jeszcze pomysł z wymianą kondensatora na silniku stacji dysków. Pozdrawiam!
[#7] Re: Poszukuję użytkowników Amigi 500 z Bielska-Białej

@arbuz11, post #6

Zacznij o wyczyszczenia stacji, otwórz ją i przedmuchaj sprężonym powietrzem, ewentualnie delikatnie wyczyść górną i dolną głowicę patyczkiem kosmetycznym nieco zwilżonym nawet zwykłą wodą, potem dobrze osusz (delikatnie - aby nie przemieścić głowicy w uchwycie), tylko nie używaj do tego cieczy z zawartością alkoholu (nawet kosmetyki go mają) bo może ucierpieć głowica.
[#8] Re: Poszukuję użytkowników Amigi 500 z Bielska-Białej

@Adinfo, post #7

Przeczyściłem delikatnie izopropanolem, dalej nic. Wydaje mi się że głowica nie może się poruszyć po tej przekładni ślimakowej od silnika, lekko drgnie i stoi w miejscu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem