[#1] Augustów - PILNIE poszukiwany Amigowiec z Amiga
Augustów - PILNIE poszukiwany Amigowiec z Amigą w Augustowie
[#2] Re: Augustów - PILNIE poszukiwany Amigowiec z Amiga

@amigancik, post #1

Ja z Augustowa znam tylko Beate ...
[#3] Re: Augustów - PILNIE poszukiwany Amigowiec z Amiga

@amigancik, post #1

Do czego Ci potrzebny?
[#4] Re: Augustów - PILNIE poszukiwany Amigowiec z Amiga

@deez, post #3

Zasilacz pożyczyć na 5 min aby Amige sprawdzić
[#5] Re: Augustów - PILNIE poszukiwany Amigowiec z Amiga

@amigancik, post #4

Mogę pożyczyć aczkolwiek dzieli nas ok. 100km chyba.
[#6] Re: Augustów - PILNIE poszukiwany Amigowiec z Amiga

@deez, post #5

mam problem po zakupie nowej pamieci A1208 i wlozeniu karty SD w czytnik na PCMCIA - resetuje mi sie Amiga...
Bez pamieci - wszystko dziala jak trza. Pamiec testowana na 3 innych dziala.
W mojej Amidze sprawdzone kondensatory-wzorowe - wiec mysle żeby sprawdzic na innym zasilaczu... nie wiem czy to ma sens...
[#7] Re: Augustów - PILNIE poszukiwany Amigowiec z Amiga

@amigancik, post #6

W mojej Amidze sprawdzone kondensatory-wzorowe


Wzorowe tzn były wymieniane czy fabryczne, które na oko wyglądają ok?
Sprawdzenie kondensatora oznacza jego wylutowanie i przynajmniej sprawdzenie pojemności.

Jeżeli potrafisz i masz miernik, zmierz napięcie szyny 5V gdy wszystko jest podłączone

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 02:54:33 przez snifferman
[#8] Re: Augustów - PILNIE poszukiwany Amigowiec z Amiga

@amigancik, post #6

Przełączyłeś A1208 w tryb "pcmcia friendly" ?
[#9] Re: Augustów - PILNIE poszukiwany Amigowiec z Amiga

@snifferman, post #7

snifferman, jaka roznica +/- w pomiarze pojemnosci jest jeszcze ok i mozna mowic ze kond jest dobry?
[#10] Re: Augustów - PILNIE poszukiwany Amigowiec z Amiga

@ami2019, post #9

Zależy jaki to kondensator.
[#11] Re: Augustów - PILNIE poszukiwany Amigowiec z Amiga

@snifferman, post #10

Ustaw kartę na 4mb jeśli to możliwe.
[#12] Re: Augustów - PILNIE poszukiwany Amigowiec z Amiga

@Norbert, post #8

Sprawa z tą Amigą jest o tyle dziwna, że pierwsza rewizja tego rozszerzenia działała z PCMCIA i przy 4 i przy 8MB! Teoretycznie niemożliwe, a praktycznie taki ewenement.
Niestety efekt przy obu ustawieniach taki sam.
Na nowej rewizji jak czytam jest jeszcze gorzej.
Co do kondensatorów to zacytuję Amigancika:
Właśnie odebrałem dziś Amigę wraz z zasilaczem - przemierzone parametry kondensatorów (po wylutowaniu) okazuje się jak przewidywał ekektronik, że te stare kondensatory trzymaja parametry wręcz WZORCOWO i wymiana kondensatorów to raczej "nie tędy droga".

Trzeba byłoby sprawdzić Ami z inną kartą rozszerzeń, być może to konkretne 1208 'gryzie; się w jakiś sposób z tą Amigą?
[#13] Re: Augustów - PILNIE poszukiwany Amigowiec z Amiga

@AmiClassic, post #12

Właśnie odebrałem dziś Amigę wraz z zasilaczem - przemierzone parametry kondensatorów (po wylutowaniu) okazuje się jak przewidywał ekektronik, że te stare kondensatory trzymaja parametry wręcz WZORCOWO i wymiana kondensatorów to raczej "nie tędy droga".


Dla mnie wlutowywanie starych już wylutowanych kondensatorów wydaje nie najlepszym pomysłem.

Mam jedną A600 z fabrycznymi i myślę o nich za każdym razem, gdy kładę się spać
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem