[#1] Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.
Witam

Około 20 lat temu w necie była taka fajna stronka, w całości stworzona na Amidze. Ciekawa stronka - opisane tam były modele Amig, a autor również zamieszczał tam opisy swoich wycieczek w góry, prywatne sprawy etc.

Prawdopodobnie na imię miał Roman, ale nie jestem pewny. Na pewno był z nad morza - Gdańsk, albo Gdynia Było też zamieszczone zdjęcie właściciela tej stronki (było lekko rozciągnięte środkiem i chyba czarno - białe) z tego co pamiętam. Strona była dość rozbudowana, w całości stworzona na Ami.

Ma ktoś namiar na Tę osobą ? Ktoś wie co się z Nią dzieje ? Poszukuję kontaktu, więcej szczegółów nie pamiętam za bardzo.
[#2] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@Hubez, post #1

Być może chodzi ci o to?
http://romanworkshop.blutu.pl/
[#3] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@Atryda, post #2

Nie to nie to... Człowiek z tej stronki jest na naszym forum.


Na tej stronce był też tekst o przyszłości Amigi, o rokowaniach.

Był tam taki tekst: "Przyszłość Amigi nie wygląda różowo, ale są szanse na odrodzenie tego komputerka.

Ów strona była kolorowa dość.
[#4] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@Hubez, post #1

[#5] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@Hubez, post #3

Był tam taki tekst: "Przyszłość Amigi nie wygląda różowo, ale są szanse na odrodzenie tego komputerka.

Ciekawe, z którego roku to tekst
[#6] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@Atryda, post #2

O jest tam kilka fajnych rzeczy, dzięki za linka. :)
1
[#7] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@Hubez, post #1

Czy mówiąc że stworzona na Amidze masz na myśli że autor sie chwali że tworzył html w jakimś amigowym programie czy o to że stronka stosuje wygląd okienek jak w KS 1.3, czcionki tekstów jak w Amidze, wskaźnik myszy sie zmienia na taki amigowy itp. przez co stronka wygląda jak ekran z Amigi?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 18:08:53 przez ZbyniuR
[#8] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@_arti, post #4

Pekdar nie jest znad morza i nie opisuje na stronie swoich wycieczek m.in w góry...

Strona w całości była wykonana na Amidze, nie pamiętam na jakiej.

Tę stronę odwiedzałem około 2002 roku (początek technikum).

Pamiętam, że autor wrzucił tam swoje zdjęcie (po zapisaniu na dysku docelowe nazwa pliku to "Roman" - tak więc typuję, że miał Roman na imię). Zdjęcie było celowo lekko zniekształcone.

Utkwiło mi też, że był z północy - Gdańsk, Gdynia.

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 18:20:32 przez Hubez
[#9] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@Hubez, post #8

A może to ten?
https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fwww.retromaniek.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2018%2F12%2Fzdjecie.bmp&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.retromaniek.pl%2Fo-mnie%2F&tbnid=054mTXVHZu_neM&vet=12ahUKEwjM6Lis4Ov2AhVKyBQKHQZxASIQMygZegQIARBl..i&docid=RI01yzwTj07DGM&w=265&h=344&q=amiga%20retromaniek&hl=pl&client=opera&ved=2ahUKEwjM6Lis4Ov2AhVKyBQKHQZxASIQMygZegQIARBl
Niestety jego stronka www.retromaniek.pl u mnie sie nie wyświetla, bo połączenie nie jest poufne (cokolwiek to znaczy), ale wpisując jego ksywkę i przełączając na grafika widać sporo Amig i Atari ST, oraz tytuły artykułów. nie wiem czy to wina strony czy przeglądarki czy mojego dostawcy.
[#10] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@ZbyniuR, post #9

Niestety jego stronka www.retromaniek.pl u mnie sie nie wyświetla, bo połączenie nie jest poufne (cokolwiek to znaczy),


to znaczy, że wygasł certyfikat SSL. Można to sprawdzić choćby tutaj. Wejść na stronę nadal możesz - choć nie wiem, z jakiej przeglądarki korzystasz, w Firefoxie wystarczy kliknąć Zaawansowane i "Akceptuję ryzyko".
[#11] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@snajper, post #10

Operę mam.
[#12] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@ZbyniuR, post #11

W Operze wystarczy potwierdzić, że się chce otworzyć stronę.
[#13] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@ZbyniuR, post #9

Nie to nie to... Nie sądzę ,że znajdziemy tego usera już.
[#14] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@karolb, post #12

No własnie przy tej stronce nawet nie wyświetla mi sie taki guziczek, tylko że nie wyświetli przez SSL i koniec.

Firefox mi otworzył, ale najpierw zadał tak poważnie brzmiące pytania jakby chciał sie upewnić że jestem zdecydowany by popełnić samobójstwo.


Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 05:17:42 przez ZbyniuR
[#15] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@ZbyniuR, post #14

A mi na operze wyświetliło napis na dole, w który kliknąłem.
Opera 84.0.4316.42, win 8.1.
[#16] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@karolb, post #15

Ostatnia wersja https://web.archive.org/web/20210120202419/https://www.retromaniek.pl/ ale to się tak średnio otwiera

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 23:52:41 przez Madman
[#17] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@Madman, post #16

To nie to...

Tam były tylko Amigi.
[#18] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@Hubez, post #17

A C64 też były czy naprawdę tylko Amigi?

Bo ten to faktycznie głównie Atarowiec.
[#19] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@ZbyniuR, post #18

Tylko Amigi

Człowiek był typowym Amigowcem, opisywał Amigi, swoje wycieczki, przemyślenia.

Zapewne opuścił już Amigę, nie znajdziemy Go zapewne.
[#20] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@Hubez, post #17

To nie to...

Tam były tylko Amigi.

To nie wiem, sugerowałem się tym co Zbyniu napisał. W każdym razie, archive.org czasem się przydaje w poszukiwaniu starych stron ;)
[#21] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@Hubez, post #1

Prawdopodobnie na imię miał Roman, ale nie jestem pewny. Na pewno był z nad morza - Gdańsk, albo Gdynia Było też zamieszczone zdjęcie właściciela tej stronki (było lekko rozciągnięte środkiem i chyba czarno - białe) z tego co pamiętam.


Panowie, pomóżcie Hubezowi, nie widzicie, że chłopak się zakochał...
2
[#22] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@Hubez, post #1

Jesteś pewien, że to było około 2002 roku?
Prowadziłem wtedy stronkę o WinUAE i sprawdziłem w moich linkach i w linkach z linków i w linkach z linków z linków i nie natrafiłem na żadną taką stronkę wśród tych, których ślady można znaleźć jeszcze przez Wayback.
[#23] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@Jazzcat, post #21

walisz na fejzbok, Spotted Gdańsk Albo Gdynia i pytasz. Jeśli to był Gdańsk Albo Gdynia, to prawdopodobnie któryś z ichniejszych lokalsów go zna(ł) i mógłby skojarzyć. A może i on sam tam siedzi?
takie fejzbokowe strony bywają pomocne. Raptem tydzień temu z hakiem w akcie desperacji zapostowałem na takiej zaginięcie kitku (choć to akurat nie był spotted, tylko grupa o zaginionych/znalezionych zwierzaczkach). Do wieczora mój post miał paręnaście udostępnień, zaraz po opublikowaniu miałem telefon i sms-a z informacją o niedawnym pobycie podobnego kitku tam a tam, a na następny dzień jeszcze komentarz z tej samej kategorii (choć akurat średnio pomocny, bo mówił, że podobny kitku był widziany "jakiś czas temu", co mogło obejmować przedział czasowy na przestrzeni paru tygodni, a do tego podobnego kitku w okolicy to i ja sam widywałem.

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2022 12:20:36 przez snajper
[#24] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@Jazzcat, post #21

Nie zakochal, tylko sie okazalo po latach , ze to jego biologiczny ojciec amigowiec !!!
1
[#25] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@Hubez, post #1

[#26] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@mccnex, post #25

Nie, to nie strona Reyboota (Fajnie opisywał jak się rozstał z Amigą i jak ją nabył.), tą znam i pamiętam - ta o której piszę była w podobnym okresie czasowym, i była w bardziej kolorowej tonacji i wyraźnie było zaznaczone, że powstała na Amidze.


Ostatnia aktualizacja: 31.03.2022 17:30:28 przez Hubez

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2022 17:31:02 przez Hubez
[#27] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@Hubez, post #26

Przecież na przytoczonej stronie jest jak wół w prawym dolnym rogu:

Strona w całości wykonana na komputerze AMIGA
[#28] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@recedent, post #27

Amiga One, Pegasos czy klasyk os3.x?
[#29] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@mmarcin2741, post #28

Strona pochodzi z roku 2001. To chyba wystarczy za odpowiedź?
2
[#30] Re: Poszukiwany Amigowiec z nad Morza - miał swoje WWW kiedyś.

@recedent, post #29

Zacna ta strona. Klimat przełomu tysiącleci.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem