[#1] Muzeum starych komputerów - forma prawna
Fundacja czy stowarzyszenie? Co lepsze jako forma prawna prowadzenia działalności dla muzeum starych komputerów?
[#2] Re: Muzeum starych komputerów - forma prawna

@michal_zukowski, post #1

Na fundacjach w Polsce kreca wielke walki wiec wzialbym fundacje...
1
[#3] Re: Muzeum starych komputerów - forma prawna

@michal_zukowski, post #1

Działalność gospodarcza, zwłaszcza jeśli już masz jedną i możesz podpiąć pod nią muzeum. Kupowanie Vampirka na fakturkę, to podwójna przyjemność - 1) masz Vampirka 2) Możesz wyciągnąć od państwa troszkę więcej z tego, co ci to państwo zabrało
[#4] Re: Muzeum starych komputerów - forma prawna

@_arti, post #3

Ja już mam Vampirka2, w sumie mam prawie wszystko co chce pokazać w kolekcji wystawionej w muzeum więc koszta to tylko wynajem sali (100m2 + ewentualne drugie 100m2) i media.
Na moją działalność to chyba średnio bo stowarzyszenia i fundacje są zwolnione z PIT jeśli przeznaczają zarobione pieniądze na działalność związaną ze statutem np. kulturalną. Poza tym jestem vatowcem więc doliczanie vatu do biletów to średni pomysł.

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2022 19:31:26 przez michal_zukowski
1
[#5] Re: Muzeum starych komputerów - forma prawna

@michal_zukowski, post #4

Tak tylko mówię. Mnie akurat to pasuje. Wszystko, co tylko można, idzie w koszta muzeum... które, akurat w mojej firmie, poza transportem, generuje największe właśnie koszta
[#6] Re: Muzeum starych komputerów - forma prawna

@michal_zukowski, post #4

Działaj Działaj. Sprawdź czy w Lublinie nie ma budżetu obywatelskiego to pomysł czy zgłosić bo ja w Świdniku rzuciłem hasło na fejsie i miałem od razu Ok 50 osób wsparcia
[#7] Re: Muzeum starych komputerów - forma prawna

@JacK_Swidnik, post #6

Jest budżet w Lublinie ale raczej trzeba mieć poparcie dużych grup społecznych, lokal byłby na rogu Narutowicza/Peowiaków tylko wolałbym mieć pewność jaka forma prawna była by optymalna, żeby nie robić fundacji i potem marnować czas na jakieś niepotrzebne załatwiania, skoro np. przy stowarzyszeniu byłoby łatwiej.
[#8] Re: Muzeum starych komputerów - forma prawna

@michal_zukowski, post #7

Ok. grup społecznych? Jak rzucisz hasło na ppa i speccy czy innym to pewnie będziesz miał wsparcie
Kwestia odpowiedniej ankiety linka żeby potem to udowodnić tak myślę.
jak coś to mogę Ci w Lublinie pomóc typu transport wniesienie gratów czy elektrykę i sieć LAN ogarnę
Stowarzyszenie musi mieć chyba status i wg niego działać. Nie pamiętam już ale chyba stowarzyszenie było lepsze niż fundacja.
[#9] Re: Muzeum starych komputerów - forma prawna

@JacK_Swidnik, post #8

Czy stowarzyszenie czy fundacja to musi być zarząd i prowadzona księgowość oraz musi być sprawozdanie sądowe bo trzeba uzyskać numer KRS. Trzeba uchwalić statut, robić bilans, sprawozdania, uchwały. Wiem bo obsługuję zarówno fundacje jaki stowarzyszenia.
[#10] Re: Muzeum starych komputerów - forma prawna

@michal_zukowski, post #7

lokal byłby na rogu Narutowicza/Peowiaków


Fiu fiu, toż to samo centrum. Dwa kroki do "Sezamu" na deptak.
[#11] Re: Muzeum starych komputerów - forma prawna

@michal_zukowski, post #7

Nie wiem czy to dobry pomysł i czy masz jakiś kontakt z podobnymi miejscami, ale ja bym skontaktował się z ludźmi w tej branży i podpytał: np.: link, link czy tu link.
[#12] Re: Muzeum starych komputerów - forma prawna

@recedent, post #10

A tam są jakieś parkingi? Bywałem w tych okolicach i jest kiepsko, a lubelskiej straży miejskiej nigdy nie dażyłem sympatią ani szacunkiem

Jak coś tam powstanie, to na pewno odwiedzę.
[#13] Re: Muzeum starych komputerów - forma prawna

@michal_zukowski, post #7

To tam gdzie było Bombardinio ?
[#14] Re: Muzeum starych komputerów - forma prawna

@Greczkin, post #13

piętro wyżej
[#15] Re: Muzeum starych komputerów - forma prawna

@snifferman, post #12

Lokalsi sobie ogarną dojazd, a grupy przyjezdne i tak chodzą starówką/śródmieściem szczegolnie, że 80% rzeczy do zwiedzania jest w odległości max 1km (prócz Muzeum Wsi Lubelskiej i Majdanka).
[#16] Re: Muzeum starych komputerów - forma prawna

@michal_zukowski, post #15

80% rzeczy do zwiedzania jest w odległości max 1km


Dla mnie nie ma tam nic do zwiedzania No ale może ja mam inne zainteresowania niż większość. Muzem starych komputerów na pewno bym odwiedził.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem