[#1] Otwarcie Strefy Retro Grania - Zabytkowa Kopalnia IGNACY w Rybniku (29.01.2023)
Dopiero się dowiedziałem o jutrzejszej imprezie (szkoda, bo mieszkam blisko tego miejsca i więcej osób na pewno by się zjawiło). Organizatorzy mogliby się bardziej postarać umieszczając informacje o tym wydarzeniu również na forum ppa.pl oraz innych, związanych z retro komputerami. Nie każdy ma/chce korzystać z FB.

NIEDZIELA, 29 STYCZNIA 2023 O 12:00 – 18:00
Otwarcie Strefy Retro Grania
Zabytkowa Kopalnia IGNACY

https://www.facebook.com/events/515139534019882/?ref=newsfeed&locale=pl_PL

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2023 23:39:42 przez Adinfo
2
[#2] Re: Otwarcie Strefy Retro Grania - Zabytkowa Kopalnia IGNACY w Rybniku (29.01.2023)

@Adinfo, post #1

Pamiętam takie gralnie z 80tych lat, grałem w boulderdash na Atari. Płaciłeś i miałeś godzinkę.
3
[#3] Re: Otwarcie Strefy Retro Grania - Zabytkowa Kopalnia IGNACY w Rybniku (29.01.2023)

@Risc, post #2

Niestety z różnych powodów nie brałem udziału w żadnych zlotach i tego typu spotkaniach w latach 90-tych, C64 miałem od bodajże 1989 roku, potem Amigę i znowu C64, a tylko raz byłem ze znajomym na giełdzie w Katowicach, ale to już w drugiej połowie lat 90-tych. Pozazdrościć tym co mieli okazję uczestniczyć w takich imprezach. Jedyne co pamiętam jak kilka razy obserwowałem w parku u mnie w mieście budę z fliperami i automatami do gier na przełomie lat 80/90 - do dzisiaj tego nie zapomniałem jak starsi ode mnie grali.
[#4] Re: Otwarcie Strefy Retro Grania - Zabytkowa Kopalnia IGNACY w Rybniku (29.01.2023)

@Adinfo, post #3

Chwalisz się czy żalisz? :)
1
[#5] Re: Otwarcie Strefy Retro Grania - Zabytkowa Kopalnia IGNACY w Rybniku (29.01.2023)

@Adinfo, post #3

A cóż sie stało że po Amidze miałeś C64?
[#6] Re: Otwarcie Strefy Retro Grania - Zabytkowa Kopalnia IGNACY w Rybniku (29.01.2023)

@aMifan, post #4

Chwalisz się czy żalisz? :)
Żalę (ale z powodu nieobecności na imprezach Amigowych i podobnych w minionych czasach) - nie z powodu C64.

@ZbyniuR
A cóż sie stało że po Amidze miałeś C64?
Przed Amigą miałem C64 jakoś od 1989 roku. Sprawy życiowe i gorszy czas, Amigę zamieniłem na prawie nówki kolumny Diora (niedługo w tej zamianie w Amidze padła stacja dysków znajomemu). Na C64 programowałem nieco w ASM, na Amidze próbowałem, ale na gołej A500 z samą stacją dysków nie było to łatwe i odpuściłem. A potem po przerwie przeznaczonej na zabawę z WSK, WFM, Java 350 i podobnymi sprzętami dwukołowymi wróciłem, ale do C64 bo akurat ktoś miał za grosze z całym osprzętem - zostało tak przez kilka kolejnych lat.

Na szczęście teraz nadrabiam i jak jest możliwość to staram się uczestniczyć np. w Retronizacji albo w Kopalni Bajtów itp.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2023 07:48:29 przez Adinfo
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem